TVN24 | Polska

"Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to, co będzie się działo dalej"

TVN24 | Polska

Autor:
momo/tr
Źródło:
PAP
Dr Rakowski: szczepiąc 1000 osób, będziemy mieli trzy zgony mniej podczas kolejnej fali
Dr Rakowski: szczepiąc 1000 osób, będziemy mieli trzy zgony mniej podczas kolejnej faliTVN24
wideo 2/6
TVN24Dr Rakowski: szczepiąc 1000 osób, będziemy mieli trzy zgony mniej podczas kolejnej fali

Mamy pierwszy dzień po apogeum trzeciej fali. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to, co będzie się działo dalej - napisał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Powtórzył apel do Polaków, by się szczepili.

Jak poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, badania potwierdziły 66 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła jedna osoba z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Minister Zdrowia apeluje: szczepmy się

"Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali, kiedy linia trendu dotycząca nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to, co będzie się działo dalej" - napisał Niedzielski. Minister zdrowia zaapelował, by uczestniczyć w akcji szczepień.

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że według przeprowadzonych badań przeciwciała posiada około 60 proc. populacji kraju, a wynika to z przechorowania COVID-19 lub zaszczepienia przeciw tej chorobie. Dodał, że co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło dotychczas 54-55 proc. dorosłych. W Polsce wykonano dotąd ponad 31 mln szczepień, a w pełni zaszczepionych jest ponad 14,9 mln osób.

Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen (Johnson & Johnson) szczepione są tylko osoby od 18. roku życia. Preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich, szczepione są także dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat. Szczepionka Jannsen jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki.

Autor:momo/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości