"Szczepmy się dla dobra wspólnego". Apel zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP
Niedzielski: Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi o kwestie szczepień
Niedzielski: Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi o kwestie szczepieńTVN24
wideo 2/21
TVN24Niedzielski: Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi o kwestie szczepień

"Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam wszystkich, aby się szczepić" - napisał w mediach społecznościowych prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej biskup Jerzy Samiec. "Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji" - dodał.

Minister Adam Niedzielski powiedział w piątek w Lublinie, że "Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi kwestie szczepień" przeciw COVID-19. Ocenił, że w przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw koronawirusowi "potrzebny jest nowy impuls". - Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - mówił szef MZ. Poinformował, że są prowadzone w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami Kościoła. Wspomniał, że planowane jest pewne przedsięwzięcie z udziałem archidiecezji lubelskiej, ale nie chciał zdradzać szczegółów. - Chcemy poprosić o pomoc - ujawnił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Szczepmy się dla dobra wspólnego"

W sobotę na Twitterze apel w sprawie szczepień wystosował prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej biskup Jerzy Samiec.

"Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego" - napisał.

Polska Rada Ekumeniczna jest organizacją zrzeszającą Kościoły: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Metodystyczny, Ewangelicko-Reformowany, Polskokatolicki, Prawosławny i Starokatolicki Mariawitów. Bp Samiec został jej prezesem w 2016 roku.

Autor:akr/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości