TVN24 | Polska

Straż Graniczna: prawie 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej w piątek

TVN24 | Polska

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP
Rzeczniczka Straży Granicznej o planach budowy zabezpieczenia na granicy z Białorusią
Rzeczniczka Straży Granicznej o planach budowy zabezpieczenia na granicy z BiałorusiąTVN24
wideo 2/27
TVN24Rzeczniczka Straży Granicznej o planach budowy zabezpieczenia na granicy z Białorusią

Straż Graniczna poinformowała, że w piątek strażnicy odnotowali 592 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymany został obywatel Iraku. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek 10 osób.

"Minionej doby, tj. 15.10 na granicy Polski i Białorusi odnotowano 592 próby jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymano jednego obywatela Iraku. Pozostałym próbom zapobieżono" - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

10 osób zatrzymanych

Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek 10 osób - dwóch obywateli Turcji, dwóch Rumunii, dwóch obywateli Niemiec, obywatela Gruzji, Bułgarii, Tunezji i Mołdawii.

Od początku roku, jak podaje Straż Graniczna, udaremniła ona ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tys. miało miejsce w październiku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Od 2 września w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Pozwolenia na wjazd do strefy stanu wyjątkowego

Ppor. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej, poinformowała w sobotę, że od początku obowiązywania stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią wydano 1094 pozwolenia na wjazd do strefy nim objętej. Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do tej pory wydano 959 pozwoleń, natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 135.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Autor:mart/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: fakty

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości