Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski odchodzi z resortu. Potwierdził to w mediach społecznościowych minister Adam Niedzielski. Jak napisał, Gadomski "z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną".
"Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz Ministerstwa Zdrowia ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak będziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia" - napisał w piątek po południu na Twitterze szef MZ Adam Niedzielski.
Sławomir Gadomski został wiceszefem MZ w 2018 roku
Sławomir Gadomski został powołany na wiceszefa resortu zdrowia 5 czerwca 2018 roku. Jak czytamy w jego biogramie na stronie MZ, "posiada wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej".
"Posiada 10-letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń, w tym ponad 4 lata jako zarządzający zespołami audytowymi" - czytamy. W latach 2016-2018 był zastępcą dyrektora i kierował pionem zarządzania i finansów w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
W Ministerstwie Zdrowia nadzoruje i koordynuje działania w zakresie reformy polskiej onkologii. Jak podano, w ramach tej reformy między innymi przygotowano Narodową Strategię Onkologiczną na lata 2020-2030 i rozpoczęto pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej. Gadomski nadzoruje inwestycje MZ i projekty finansowane ze środków budżetowych, programów unijnych oraz programów polityki zdrowotnej.
Gadomski jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Na stronie MZ napisano, że jest pasjonatem sportów wytrzymałościowych, w szczególności kolarstwa i triathlonu.
Gadomski zapowiadał "częściowe oddłużenie szpitali"
Jeszcze w ubiegłym tygodniu wiceminister Gadomski mówił w Sejmie, że resort, mimo wzrostu nakładów na sektor ochrony zdrowia, widzi problemy w sektorze szpitalnym. Przypomniał, że MZ przygotowało projekt systemowy – ustawy o modernizacji tego sektora i trwają jego konsultacje. Ustawa ma poprawić sytuację ekonomiczno-finansową podmiotów szpitalnych. Jej projekt był przedstawiony pod koniec grudnia zeszłego roku.
- Planujemy w ramach tej ustawy częściowe oddłużenie szpitali. Mówię częściowe, bo po pierwsze chcemy określić najbardziej pilne potrzeby, na co przeznaczyć w najbliższych 4-5 latach około 3,5 miliarda złotych – powiedział. Wyjaśnił, że pieniądze te mają być przeznaczone wyłącznie na oddłużenie.
Źródło: tvn24.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: TVN24