Seremet w obronie ryb. Prokuratorzy: "To żart?"

Aktualizacja:
 
Andrzej Seremet wysłał pismo, w którym przypomina o humanitarnym traktowaniu rybTVN24

W czasie "unieruchamiania, ogłuszania i uboju" ryb należy je chronić "przed bólem, stresem i cierpieniem" - pisze Andrzej Seremet, w oficjalnym dokumencie wysłanym do prokuratorów w całym kraju. Jedni z Prokuratura Generalnego się śmieją. Drudzy pukają się w czoło i zastanawiają, dlaczego ich szef pochyla się nad losem karpia, a nie zajmuje się najważniejszymi śledztwami. Prokuratura Generalna się broni: - Ochrona prawa zwierząt to poważna kwestia.

Seremet instrukcję rozesłał do szefów Prokuratur Apelacyjnych 30 listopada, ci zaś do podległych im Prokuratur Okręgowych i Rejonowych. Niektórzy szefowie apelacji uznali, pismo prokuratora za "pilne" i kazali, by sprawą zajęli się prokuratorscy wizytatorzy. Kontrolują oni pracę oskarżycieli zajmujących się śledztwami - czyli będą sprawdzać czy śledczy stosują się do wytycznych PG.

Ryba w foliowym worku? Do roku więzienia

Na czterech stronach tego pisma Seremet poucza jak powinno traktować się zwierzęta.

Szef prokuratury m.in. podkreśla, że "ryby podlegają ochronie przewidzianej (...) na równi z innymi zwierzętami kręgowymi", a "naturalnym środowiskiem ryby jest środowisko wodne". Dlatego - jak przypomina - "powinny być (one) transportowane w środowisku wodnym", a przewożenie "żywych ryb w pojemnikach pozbawionych wody lub foliowych workach albo koszykach nie jest humanitarnym traktowaniem".

Prokuratorom zwraca się także uwagę na sposób ich zabijania. "Unieruchamiania, ogłuszania i wykrwawiania lub uśmiercania zwierząt dokonywać mogą jedynie osoby, które ukończyły 18 lat", a w czasie tego procederu należy je "chronić przed bólem, stresem i cierpieniem" - czytamy w piśmie.

Unieruchamiania, ogłuszania i wykrwawiania lub uśmiercania zwierząt dokonywać mogą jedynie osoby, które ukończyły 18 lat. Andrzej Seremet

Seremet śledczym stawia sprawę jasno: niewłaściwy transport lub przetrzymywanie ryb to znęcanie się nad zwierzętami, a jeśli działania te doprowadzą do ich zgonu, to "zakwalifikowane zostać muszą jako niehumanitarne zabijanie zwierząt". Zwraca przy tym uwagę, że niehumanitarne zabijanie zwierząt lub znęcanie się nad nimi jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do roku, a gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, do lat dwóch.

"Wigilia znęcania nie usprawiedliwia"

Przypomina, że w perspektywie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dochodzi do "zwiększonej ilości zdarzeń mogących wyczerpywać znamiona przestępstw bezprawnego uśmiercania zwierząt lub znęcania się nad nimi", w szczególności w związku ze świąteczną tradycją kupowania żywych ryb na wieczerzę wigilijną".

Szef prokuratury upomina swoich podwładnych podkreślając, że Prokuratura Generalna wykryła "nieprawidłowości w toku prowadzenia takich spraw". Zaznacza, że argumenty tłumaczące, że "świąteczna tradycja wieczoru wigilijnego usprawiedliwia w tym wyjątkowym okresie wszelkie niehumanitarne traktowanie zwierząt" są niedopuszczalne.

"Rozumiem, że to żart"

Pismo Seremeta najpierw wywołało śmiech.

"Już widzę te masy przestępców mordujących skrycie w swoich kuchniach i łazienkach karpie zgodnie z wielowiekową tradycją w okresie przed Wigilią.

Już widzę te masy przestępców mordujących skrycie w swoich kuchniach i łazienkach karpie zgodnie z wielowiekową tradycją w okresie przed Wigilią. prokurator na internetowym forum

Inny dodał: "Wczoraj czytałem te wytyczne. Nie wiem czy Bareja wymyśliłby taki absurd w swoich komediach". A jeszcze inny: "Rozumiem, że to żart".

Czym się zajmuje?

Potem - ostro, z pełną powagą - zareagowały stowarzyszenia oskarżycieli.

Zwracają uwagę, że Seremet nie wypowiada się w sprawie najważniejszych śledztw, a pochylił się nad losem karpia. - Nie zajął stanowiska w sprawie zatrzymania Gromosława Czempińskiego, ani w w przypadku przeszukania domów rodziny Olewników, chętnie jednak pochyla się nad losem świątecznych ryb. Z drugiej strony uważam, że te wytyczne Prokuratora Generalnego tak naprawdę ośmieszają prokuraturę, gdyż w opinii publicznej pozostanie odbiór prokuratorów jako zdolnych jedynie do ścigania "morderców" karpia - mówi nam prokurator Małgorzata Bednarek, szefowa stowarzyszenia "Ad Vocem".

Z kolei Jacek Skała ze Związku Zawodowego Pokuratorów i Pracowników Prokuratury RP dodaje: - Prokurator Generalny nie wydaje instrukcji jak prowadzić śledztwa w sprawie skomplikowanych spraw gospodarczych. Zamiast tego prokuratorzy są upominani jak mają prowadzić sprawy, które są marginesem ich bieżącej działalności.

Prokuratura Generalna: "To ważna sprawa"

Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk ataki odpiera. - To pismo dotyczy szeroko pojętej ochrony praw zwierząt, które w Polsce często nie są przestrzegane. Nie mamy tutaj sytuacji komfortowej - mówi tvn24.pl.

Dodaje, że w okresie przedświątecznym kwestia traktowania zwierząt jest szczególnie ważna i podnosi ją również wiele organizacji. - Nie możemy powiedzieć, że problem praw zwierząt jest zamknięty, że się z nim uporaliśmy - twierdzi.

Nie możemy powiedzieć, że problem praw zwierząt jest zamknięty, że się z nim uporaliśmy. rzecznik PG Mateusz Martyniuk

Zarzuty, że szef prokuratury nie wydaje instrukcji ws. konkretnych śledztw, Martyniuk uważa za bezpodstawne. - Nie wysyła instrukcji, jak prowadzić konkretne śledztwa, bo nie ma takiego prawa. - Prokuratorzy są niezależni - podkreśla.

Obrońcy zwierząt chwalą

Pismo Seremeta popiera Katarzyna Biernacka, prezes stowarzyszenia "Empatia" walczącego o prawa zwierząt. - Działania, które zmierzają do ograniczania czyjegoś cierpienia należy popierać - mówi tvn24.pl.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Kolejne dni przyniosą wysoki indeks UV na południu kraju, szczególnie w Tatrach. Eksperci ostrzegają, że wysoko w górach promieniowanie może być szczególnie niebezpieczne. Przykrych konsekwencji słońca i upału da się uniknąć, ale wymaga to odpowiedniego planowania wycieczki i pamiętania o kilku zasadach.

Dziś i jutro będzie prażyć słońce. Jak się przed nim bronić?

Dziś i jutro będzie prażyć słońce. Jak się przed nim bronić?

Źródło:
TVN24, IMGW

Najwyższa Izba Kontroli po zbadaniu działania Funduszu Patriotycznego złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o dwóch pracowników zarządzającego tym funduszem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. NIK wskazała w komunikacie na szereg nieprawidłowości i niegospodarność w wydatkowaniu pieniędzy.

Ponad 100 milionów z Funduszu Patriotycznego i szereg nieprawidłowości. NIK zawiadamia prokuraturę

Ponad 100 milionów z Funduszu Patriotycznego i szereg nieprawidłowości. NIK zawiadamia prokuraturę

Źródło:
tvn24.pl

Skierowaliśmy do Adama Bodnara zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej - poinformował wiceminister obrony Cezary Tomczyk. - Rozpoczęły się dwa śledztwa, sprawa jest w prokuraturze - dodał.

Jest zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej. "Trafiliśmy na bardzo ciekawy materiał dowodowy"

Jest zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej. "Trafiliśmy na bardzo ciekawy materiał dowodowy"

Źródło:
PAP

Zaginęła 39-letnia Natalia Panocha-Raczkiewicz z podpoznańskiego Gortatowa. O nagłym zniknięciu kobiety rodzina zaalarmowała policję, która opublikowała komunikat na swojej stronie. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające wiedzę o tym, gdzie przebywa zaginiona. Jest wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa.

Kontakt nagle się urwał. Poszukiwania 39-letniej Natalii spod Poznania. Będzie śledztwo

Kontakt nagle się urwał. Poszukiwania 39-letniej Natalii spod Poznania. Będzie śledztwo

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Do poważnego wypadku dwóch samochodów osobowych i busa doszło na drodze krajowej 45 na wysokości Zimnic Wielkich (woj. opolskie). Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Dwie osoby trafiły do szpitala, w tym dziecko.

Groźny wypadek. Lądował śmigłowiec LPR

Groźny wypadek. Lądował śmigłowiec LPR

Źródło:
tvn24.pl

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o uprowadzenie pięcioletniej dziewczynki. Ta szła z mamą z chodnikiem, gdy obok podjechał samochód. Doszło do szarpaniny. Wszystko działo się w Łapach (woj. podlaskie). Mężczyzn zatrzymano na drugim krańcu Polski. 

Wysiedli z auta i porwali pięciolatkę. W pościg ruszyła policja w całym kraju. "Zatrzymaliśmy ich kilometr przed granicą" 

Wysiedli z auta i porwali pięciolatkę. W pościg ruszyła policja w całym kraju. "Zatrzymaliśmy ich kilometr przed granicą" 

Źródło:
tvn24.pl

Japońskie władze chcą ograniczenia napływu turystów w wielu popularnych miejscach. Na szlaku Fudżi już podjęła działania. Stanęła tam brama - poinformowały lokalne media. Na szlak będzie mogła wejść określona liczba turystów i tylko w wyznaczonych godzinach.

Na środku popularnego szlaku stanęła brama. Ma ograniczyć liczbę turystów

Na środku popularnego szlaku stanęła brama. Ma ograniczyć liczbę turystów

Źródło:
PAP

Mały, zapłakany, niemówiący po polsku, sam. Takiego chłopca zauważyła na peronie w Częstochowie zakonnica. Powiadomiła służby. Te zaś po nagraniach z monitoringu ustaliły, którym rodzina 10-latka odjechała pociągiem. A on wysiadł sam.

"Papa odjechał". 10-latek wysiadł sam z pociągu

"Papa odjechał". 10-latek wysiadł sam z pociągu

Źródło:
tvn24.pl

Sieć Euronet poinformowała w komunikacie, że 18 czerwca 2024 roku "przeprowadza jednodniową akcję protestacyjną". Jej celem jest "zwrócenie uwagi konsumentów, decydentów oraz partnerów biznesowych na obecną sytuację operatorów bankomatów w Polsce". Dlatego we wtorek 18 czerwca będzie obowiązywał limit wypłaty gotówki do 200 zł.

Strajk bankomatów. Dziś wypłacisz mniej pieniędzy

Strajk bankomatów. Dziś wypłacisz mniej pieniędzy

Źródło:
tvn24.pl

Biały Dom zabrał głos w sprawie krążących po sieci nagrań, mających podać w wątpliwość rzeczywisty stan zdrowia Joe Bidena. Pokazują one między innymi, jak prezydent USA rzekomo "zastyga" podczas publicznych wydarzeń. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre wskazała, że za nagraniami stoją "zdesperowani" republikanie i są one "zmanipulowane".

Biały Dom o nagraniach z Joe Bidenem krążących po sieci: "zmanipulowane", "robione w złej wierze"

Biały Dom o nagraniach z Joe Bidenem krążących po sieci: "zmanipulowane", "robione w złej wierze"

Źródło:
BBC, CNN

Nadchodzące dni przyniosą nam bardzo nierówną aurę. W południowej Polsce spodziewana jest pierwsza w tym roku fala upałów, której nie uda się jednak wedrzeć na północ. Prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski wyjaśnił, że jest to związane z systemem frontów atmosferycznych, który będzie przechodził nad Polską w niezbyt przyjemnym dla nas towarzystwie burz i ulew.

Aura podzieli Polskę. Z jednej strony afrykański upał, z drugiej niecałe 20 stopni

Aura podzieli Polskę. Z jednej strony afrykański upał, z drugiej niecałe 20 stopni

Źródło:
TVN24

Dieta wysokotłuszczowa może nasilać stany lękowe - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Biological Research". Naukowcy wyjaśniają, w jaki sposób spożywanie dużej ilości tłuszczów nasyconych pochodzących z produktów zwierzęcych wpływa na mózg.

Ten rodzaj diety może nasilać stany lękowe. Nowe badania

Ten rodzaj diety może nasilać stany lękowe. Nowe badania

Źródło:
PAP, DailyScience

Jedna z lokalnych fundacji oferuje przybywającym na Sardynię turystom darmowe zakwaterowanie na trzy noce. Muszą oni jednak spełnić dwa warunki, a mianowicie wybrać się na pieszą wędrówkę historycznym szlakiem Santa Barbara i mieć nie więcej niż 35 lat. W ten sposób organizatorzy akcji chcą przyciągnąć większą liczbę młodych gości.

Darmowe noclegi dla turystów na słynnej wyspie. I tylko dwa warunki

Darmowe noclegi dla turystów na słynnej wyspie. I tylko dwa warunki

Źródło:
Time Out, BBC, camminominerariodisantabarbara.org

Para z amerykańskiego stanu Teksas podczas spaceru znalazła noworodka porzuconego przy ścieżce. - Byłam zszokowana, wściekła i zdenerwowana - powiedziała lokalnym mediom kobieta, która zauważyła dziecko. Jak podała policja, dziewczynka jest wcześniakiem. Trwają poszukiwania osoby, która ją porzuciła.

"Zobaczyłam dwie małe stópki". Noworodek porzucony przy ścieżce, policja szuka mężczyzny

"Zobaczyłam dwie małe stópki". Noworodek porzucony przy ścieżce, policja szuka mężczyzny

Źródło:
CBS News

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami w przepisach o ruchu drogowym. Chodzi o dodanie zapisu dotyczącego utraty prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę poza obszarem zabudowanym. Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

Za to wykroczenie stracisz prawo jazdy. Będą nowe przepisy

Za to wykroczenie stracisz prawo jazdy. Będą nowe przepisy

Źródło:
PAP

Michał Dąbrowski wie, co to walka, bo z własnymi słabościami walczy na co dzień. Kwalifikację na igrzyska paralimpijskie w szermierce zdobył sam, ale żeby pojechać do Paryża, musi wygrać z rakiem. Leczenie jest drogie i nierefundowane, dlatego potrzebuje pomocy.

Zdobył mistrzostwo świata, potem przyszła diagnoza. Polski paralimpijczyk zbiera na drogi lek

Zdobył mistrzostwo świata, potem przyszła diagnoza. Polski paralimpijczyk zbiera na drogi lek

Źródło:
Fakty TVN

Odkryliśmy, że z kart kredytowych Ministerstwa Sprawiedliwości opłacane były reklamy i promocja polityków Suwerennej Polski w mediach społecznościowych. Gdy je przeanalizowaliśmy, to okazało się, że nie do końca mieszczą się one w ogólnym profilu resortu sprawiedliwości - przekazał minister sprawiedliwości Adam Bodnar.

Bodnar: z kart kredytowych ministerstwa opłacano reklamy i promocję polityków Suwerennej Polski

Bodnar: z kart kredytowych ministerstwa opłacano reklamy i promocję polityków Suwerennej Polski

Źródło:
PAP

Ministra edukacji Barbara Nowacka mówiła w TVN24 o Trzeciej Drodze i jej wyniku w wyborach do europarlamentu. Stwierdziła, że jej rezultat to "dowód empiryczny", że w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych "Donald Tusk pomógł i rzucił koło ratunkowe Trzeciej Drodze".

Nowacka: Hołownia ma dowód empiryczny, że Tusk pomógł i rzucił koło ratunkowe Trzeciej Drodze

Nowacka: Hołownia ma dowód empiryczny, że Tusk pomógł i rzucił koło ratunkowe Trzeciej Drodze

Źródło:
TVN24

Próba "nieudolnego zniekształcania" badania na wykrywaczu kłamstw i oskarżenie o korupcję. W tle wątek podsłuchiwania Zygmunta Solorza - to zarzuty wobec Marka Chrzanowskiego, byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała we wtorek "Gazeta Wyborcza", która opisała, co znalazło się w akcie oskarżenia przeciwko Chrzanowskiemu. W tekście podkreślono, że "korupcyjna propozycja, która przewodniczący KNF złożył bankierowi Leszkowi Czarneckiemu, nie miała i nie ma precedensu".

"Korupcyjna propozycja, która nie miała i nie ma precedensu". Co zarzuca się byłemu szefowi KNF?

"Korupcyjna propozycja, która nie miała i nie ma precedensu". Co zarzuca się byłemu szefowi KNF?

Źródło:
PAP

Trwają prace nad przyśpieszeniem orzekania rozwodu w Polsce. Ministerstwo Sprawiedliwości ma na stole dwie propozycje. Rozwód u notariusza albo w urzędzie stanu cywilnego - informuje "Rzeczpospolita". Eksperci są przychylni temu rozwiązaniu, ale obawiają się szybkich rozwodów na przykład po kłótni małżeńskiej.

Rozwód w błyskawicznym tempie. Nowy plan Ministerstwa Sprawiedliwości

Rozwód w błyskawicznym tempie. Nowy plan Ministerstwa Sprawiedliwości

Źródło:
"Rzeczpospolita"

Import awokado z Meksyku do Stanów Zjednoczonych został wstrzymany - donosi meksykański dziennik "El Universal". Powodem ma być incydent dotyczący bezpieczeństwa. Dwaj amerykańscy inspektorzy mieli być przetrzymywani i pobici - przekazała gazeta.

USA bez meksykańskich awokado. To odpowiedź na niebezpieczny incydent

USA bez meksykańskich awokado. To odpowiedź na niebezpieczny incydent

Źródło:
PAP

Prezentacja dotycząca przyszłości Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) zostanie przedstawiona w tym lub przyszłym tygodniu - przekazał wiceszef resortu aktywów państwowych Robert Kropiwnicki. Podkreślił także, że w ciągu kilku miesięcy powstanie raport dotyczący nieprawidłowości w spółkach Skarbu Państwa.

Wiceszef MAP: w najbliższym dniach przedstawiona zostanie prezentacja na temat CPK

Wiceszef MAP: w najbliższym dniach przedstawiona zostanie prezentacja na temat CPK

Źródło:
PAP

Policjanci w Rzepcze (woj. opolskie) zatrzymali 29-latka, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125 kilometrów na godzinę. Nie było to jego pierwsze przekroczenie prędkości. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych.

Dostał 5000 złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Dostał 5000 złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Źródło:
tvn24.pl

Trzy samochody spłonęły w poniedziałek w miejscowości Mazewo Dworskie niedaleko Nasielska. W wyniku pożaru poszkodowany został 46-letni mężczyzna i 15-latek. 

Przelewali paliwo z samochodów, doszło do pożaru

Przelewali paliwo z samochodów, doszło do pożaru

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tak, wspieram Zełenskiego i naród Ukrainy i nadal będę to robić - podkreślił Rod Stewart. Brytyjski piosenkarz odniósł się w ten sposób do gwizdów, które pojawiły się na jego piątkowym koncercie w Niemczech, gdy wyraził poparcie ukraińskiego prezydenta.

Rod Stewart broni swojego wsparcia dla Ukrainy. "Nadal będę to robić"

Rod Stewart broni swojego wsparcia dla Ukrainy. "Nadal będę to robić"

Źródło:
BBC

Blisko 16 tysięcy osób zostało rannych w Turcji, próbując dokonać uboju rytualnego na zwierzętach w ramach muzułmańskiego Święta Ofiarowania, przekazał w mediach społecznościowych szef tureckiego resortu zdrowia.

Przeprowadzali rytualne uboje zwierząt, 16 tysięcy osób rannych

Przeprowadzali rytualne uboje zwierząt, 16 tysięcy osób rannych

Źródło:
Gazete Oksijen, Le Parisien, PETA India

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł oraz 25 punktów. Taką karę dostał 52-letni kierowca autokaru, który został w Tarnawatce (woj. lubelskie) przyłapany przez policjantów. Mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych. Wszystko nagrał videorejestrator.

Autokar wyprzedzał na skrzyżowaniu i na przejściu. Za nim jechał radiowóz. Nagranie

Autokar wyprzedzał na skrzyżowaniu i na przejściu. Za nim jechał radiowóz. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl
Jedne spółki przelewają miliony, inne odmawiają. Co dalej z Polską Fundacją Narodową?

Jedne spółki przelewają miliony, inne odmawiają. Co dalej z Polską Fundacją Narodową?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jesteśmy głęboko przekonani, że wspólnymi siłami przeniesiemy dwustronną współpracę na wyższy poziom - napisał Władimir Putin w artykule opublikowanym w północnokoreańskiej prasie. Dyktator po raz pierwszy od 24 lat odwiedzi Pjongjang. Podziękował Kim Dzong Unowi za "zdecydowane poparcie" w wojnie w Ukrainie.

Artykuł dyktatora przed wizytą u drugiego dyktatora. "Nasi przyjaciele bardzo skutecznie bronią swoich interesów"

Artykuł dyktatora przed wizytą u drugiego dyktatora. "Nasi przyjaciele bardzo skutecznie bronią swoich interesów"

Źródło:
PAP

Grupa około 30 północnokoreańskich żołnierzy ponownie przekroczyła granicę lądową między Koreami - poinformowało we wtorek Dowództwo Połączonych Szefów Sztabów (JCS). Jak dodano, wojskowi wycofali się natychmiast po strzałach ostrzegawczych ze strony wojska Korei Południowej.

Żołnierze Korei Północnej ponownie przekroczyli granicę, padły strzały ostrzegawcze

Żołnierze Korei Północnej ponownie przekroczyli granicę, padły strzały ostrzegawcze

Źródło:
PAP

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera spotkał się we wtorek z szefem dowództwa NATO do spraw transformacji generałem Philippem Lavignem. - Wszystkie wysiłki, które Polska podejmuje, pozwalają na zwiększenie naszej jedności - ocenił francuski generał.

Jacek Siewiera i generał Philippe Lavigne. "Czy jest lepsza osoba, która może nam wskazać, czy i jak mamy dokonywać transformacji?"

Jacek Siewiera i generał Philippe Lavigne. "Czy jest lepsza osoba, która może nam wskazać, czy i jak mamy dokonywać transformacji?"

Źródło:
PAP

Upały nadciągają na Stany Zjednoczone. Tereny zamieszkałe przez 70 milionów ludzi zostały objęte ostrzeżeniami przed gorącem, a niektóre regiony czeka potencjalnie najdłuższa fala gorąca od dekad. Co ciekawe, w części kraju spodziewana jest niemal zimowa aura.

Na horyzoncie "najdłuższa od dziesięcioleci" fala upałów

Na horyzoncie "najdłuższa od dziesięcioleci" fala upałów

Źródło:
PAP, NWS, NHC

Przewodniczący Rady Europejskiej ogłosił, że przywódcom Unii Europejskiej nie udało się w poniedziałek porozumieć ws. obsady czterech najwyższych stanowisk w Unii. Charles Michel podkreślił jednak, że negocjacje zmierzają w dobrym kierunku. Szefowie państw i rządów powrócą na oficjalny szczyt w przyszłym tygodniu.

Bez porozumienia w sprawie obsady najwyższych unijnych stanowisk

Bez porozumienia w sprawie obsady najwyższych unijnych stanowisk

Źródło:
PAP

"Ród smoka" powrócił. Wyczekiwany przez fanów pierwszy odcinek drugiego sezonu hitowego serialu ukazał się w HBO i na platformie Max w poniedziałek o trzeciej nad ranem. Są już pierwsze recenzje. Jak "Syna za syna" oceniają krytycy i dziennikarze?  

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

Źródło:
tvn24.pl