Schetyna: co będę chciał, będę sobie mógł wziąć. Budka: nie boję się żadnych gróźb

TVN24 | Polska

Autor:
akr//now
Źródło:
TVN24
Budka o Schetynie: w styczniu nastąpiła prosta weryfikacja TVN24
wideo 2/5
TVN24Budka o Schetynie: w styczniu nastąpiła prosta weryfikacja

Stworzyliśmy Radę Polityczną przy przewodniczącym partii, poprosiłem osoby z dużym doświadczeniem, by wspierały mnie w kluczowych decyzjach i Grzegorz Schetyna jako były marszałek Sejmu jest jedną z osób, które z automatu weszły do tej rady - mówił w "Jeden na jeden" szef PO Borys Budka. W środę Schetyna pytany w RMF FM o swoją polityczną przyszłość mówił, że "niczego nie musi dostawać". - Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć - dodał.

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił w środę w RMF FM o swojej politycznej przyszłości w perspektywie najbliższych kilku lat. - Nie będę jeszcze na emeryturze, to na pewno - powiedział.

"Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć, tak myślę"

Przekazał, że więcej o swoich planach powie po ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich. - Bo to będzie nowy czas w polskiej polityce - ocenił. Na uwagę, że wtedy być może nie dostanie żadnej ważnej nowej funkcji, odparł: - Ja niczego nie muszę dostawać. Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć, tak myślę.

Zdaniem byłego lidera PO, "tak jest w polityce". - Zawsze mówił o tym Donald Tusk, że w polityce trzeba mieć chęć i trzeba brać, trzeba o to walczyć - stwierdził Schetyna. Pytany, czy będzie zatem walczył, przekonywał, że "to kwestia charakteru". - Nie mam takiego charakteru, który pozwala mi się poddawać. Zawsze o tym pamiętam - powiedział.

Schetyna: Niczego nie musi dostawać. Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć
RMF FM

Budka: nie boję się żadnych gróźb

O te słowa byłego szefa Platformy Obywatelskiej był pytany w "Jeden na jeden" w TVN24 nowy lider ugrupowania Borys Budka.

Na uwagę, że wypowiedź Schetyny zabrzmiała "trochę jak groźba", przewodniczący partii zapewnił, że nie boi się "żadnych gróźb". - Chcę pracować z ludźmi, którzy patrzą na politykę. Grzegorz Schetyna jest jedną z takich osób, które z pewnością będą w tej kampanii [prezydenckiej - przyp. red.] bardzo aktywne, natomiast ja jestem człowiekiem, który patrzy w przyszłość - powiedział.

Budka był pytany również, czy ma jakąś ofertę dla Schetyny. - Stworzyliśmy Radę Polityczną przy przewodniczącym partii. Poprosiłem osoby z dużym doświadczeniem o to, by wspierały mnie - jako przewodniczącego - właśnie w kluczowych decyzjach i Grzegorz Schetyna jako były marszałek Sejmu jest jedną z osób, które z automatu weszły do tej rady - powiedział.

CZYTAJ WIĘCEJ: BORYS BUDKA W "ROZMOWIE PIASECKIEGO" >>>

Budka podkreślił, że "każdy mógł wystartować na szefa Platformy Obywatelskiej" w minionych wyborach partyjnych. - Prosta weryfikacja nastąpiła w styczniu tego roku - dodał.

akr//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Obara/PAP