Tusk: Wasze sankcje są udawane. Zhańbiły się te rządy Unii Europejskiej, które blokowały trudne decyzje

Autor:
akw\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Ursula von der Leyen po szczycie UE
Ursula von der Leyen po szczycie UETVN24
wideo 2/21
TVN24Ursula von der Leyen po szczycie UE

"W tej wojnie wszystko jest prawdziwe: szaleństwo i okrucieństwo Putina, ukraińskie ofiary, bomby spadające na Kijów" - napisał Donald Tusk, nawiązując do rosyjskiego ataku na Ukrainę. We wpisie zaznaczył, że "udawane" w tej sytuacji są sankcje. "Rządy Niemiec, Węgier i Włoch, blokując trudne decyzje w sprawie sankcji, zhańbiły się" - oświadczył.

DONALD TUSK BĘDZIE DZIŚ GOŚCIEM W "FAKTACH PO FAKTACH" PO GODZINIE 19.30

Na Ukrainie trwa rosyjski atak. W nocy Kijów został zaatakowany z powietrza. Ukraińska agencja informacyjna UNIAN podała w piątek, powołując się na jedno źródło, że Rosjanie próbują dokonać desantu w jednej z dzielnic Kijowa - Mińskim Masywie.

Relacja tvn24.pl z drugiego dnia ataku Rosji na Ukrainę

Tusk: zhańbiły się te rządy Unii Europejskiej, które blokowały trudne decyzje

Do międzynarodowych reakcji na bezpodstawny atak na Ukrainę odniósł się w piątek przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, szef Platformy Obywatelskiej i były premier Donald Tusk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"W tej wojnie wszystko jest prawdziwe: szaleństwo i okrucieństwo Putina, ukraińskie ofiary, bomby spadające na Kijów. Tylko wasze sankcje są udawane. Zhańbiły się te rządy UE, które blokowały trudne decyzje" - ocenił były szef polskiego rządu. Wymienił tu Niemcy, Węgry i Włochy.

Autor:akw\mtom

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości