Zielona chemia, e-historia, sztuczna inteligencja i inżynieria kosmiczna. Na uczelniach ruszyły 73 nowe kierunki

Źródło:
tvn24.pl
Nowy rok akademicki w cieniu kryzysu. Uczelnie rozważają nauczanie zdalne i czterodniowy tryb zajęć
Nowy rok akademicki w cieniu kryzysu. Uczelnie rozważają nauczanie zdalne i czterodniowy tryb zajęćTVN24
wideo 2/4
Nowy rok akademicki w cieniu kryzysu. Uczelnie rozważają nauczanie zdalne i czterodniowy tryb zajęćTVN24

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2022/2023 na polskich uczelniach wyższych uruchomione zostały 73 nowe kierunki studiów. Wśród nich znalazły się zarówno kierunki z nauk ścisłych, takie jak chemia zrównoważonego rozwoju czy sztuczna inteligencja, jak też kierunki humanistyczne, między innymi kreatywne pisanie oraz studia o Polsce dla cudzoziemców. 16 z nowych kierunków prowadzonych jest w języku angielskim.

Większość z nowych kierunków to studia pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim - w sumie jest ich 40. Studia takie kończy się z tytułem inżyniera lub licencjata. Na studiach drugiego stopnia kończących się zdobyciem tytułu magistra ruszyło 17 nowych kierunków. Ponadto uruchomionych zostało 16 nowych kierunków prowadzonych w języku angielskim: 5 pierwszego i 11 drugiego stopnia.

Nowe kierunki studiów w Warszawie

W Warszawie w roku akademickim 2022/2023 uruchomiono łącznie 17 nowych kierunków studiów. Uniwersytet Warszawski rozszerzył swoją ofertę kształcenia o 2 kierunki studiów pierwszego stopnia prowadzone w języku angielskim: filologię angielską – językoznawstwo oraz filologię angielską – literaturę i kulturę, oraz o 6 kierunków studiów drugiego stopnia. Dwa z nich - historia kultury w dobie humanistyki cyfrowej oraz studia kanadyjskie - prowadzone są w języku polskim. Na pozostałych czterech: African Studies, Interdisciplinary Studies on Social Change: Mediterranean and Other European Borderlands, filologii angielskiej – językoznawstwie oraz filologii angielskiej – literaturze i kulturze studenci kształcić się będą w języku angielskim.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchomiła w roku akademickim2022/2023 4 nowe kierunki dla studentów pierwszego stopnia: prowadzone po polsku towaroznawstwo i marketing żywności oraz ogrodnictwo miejskie i arborystykę, a także prowadzone po angielsku food science: technology and nutrition oraz biotechnology. Studenci rozpoczęli także naukę na kierunku drugiego stopnia o nazwie technologia biomedyczna. 

Nowe kierunki wystartowały w Warszawie również na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Studenci po raz pierwszy kształcą się na tej uczelni na kierunkach: pedagogika opiekuńczo - wychowawcza i szkolna oraz pedagogika resocjalizacyjna.

ZOBACZ TEŻ: Pół kandydata na miejsce. Na tych kierunkach mało kto chce dziś studiować

Uniwersytet Jagielloński - nowe kierunki

W Krakowie nowe kierunki studiów uruchomił Uniwersytet Jagielloński. Studenci rozpoczną tam naukę na 5 nowych kierunkach studiów magisterskich: chemii zrównoważonego rozwoju, studiach strategicznych nad Azją, zarządzaniu w ochronie zdrowia, laboratorium kultury współczesnej oraz twórczym pisaniu. Na UJ ruszył także anglojęzyczny kierunek pierwszego stopnia - studia polskie dla cudzoziemców. 

Uniwersytet Łódzki

Na Uniwersytecie Łódzkim ruszyło w roku akademickim 2022/2023 pięć nowych kierunków. Dwa wystartowały na studiach pierwszego stopnia: wychowanie fizyczne i zdrowotne oraz prowadzony w języku angielskim Digital Communication and Social Media for Management. Trzy kolejne to kierunki studiów drugiego stopnia: ekonometria i analityka danych, wychowanie fizyczne i zdrowotne oraz e-historia. Od semestru letniego na UŁ prowadzony będzie również nabór na szósty nowy kierunek: chemię materiałów i nanotechnologię.

Uniwersytet Wrocławski - nowe kierunki

Uniwersytet Wrocławski rozszerzył swoją ofertę edukacyjną o łącznie pięć nowych kierunków. Po raz pierwszy studenci uczą się na jednym kierunku studiów licencjackich o nazwie zielona chemia, oraz czterech kierunkach drugiego stopnia. Dwóch prowadzonych po polsku: studia romanistyczne oraz zarządzanie informacją, a także dwóch prowadzonych po angielsku: East European Jewish Studies oraz europeistyka ze specjalnością EU politics. 

ZOBACZ TEŻ: Nawet 414 tysięcy złotych za samo czesne. Ile kosztują studia w Polsce?

Nowe kierunki studiów w Poznaniu

Na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza ruszyły w tym roku trzy nowe kierunki studiów. Tytuł licencjata uzyskać można na kierunku filologia angielsko-chińska. Tytuł magistra otrzymają natomiast absolwenci nowo otwartych kierunków komunikacja wizerunkowo-mediacyjna oraz prowadzonego w języku angielskim Central Europe in the International Perspective. 

Uniwersytet Gdański - nowe kierunki

W roku akademickim 2022/2023 Uniwersytet Gdański poszerzył ofertę o kolejne kierunki studiów w języku angielskim. Na studiach inżynierskich uruchomiono kierunek gospodarka przestrzenna. Natomiast na studiach stacjonarnych drugiego stopnia studenci rozpoczęli naukę na kierunkach Digital Chemistry oraz Logistics and Mobility.

Nowe kierunki w Szczecinie 

W bieżącym roku akademickim w Szczecinie aż cztery uczelnie wyższe zdecydowały się na rozszerzenie swojej oferty edukacyjnej. Na Politechnice Morskiej ruszyły studia pierwszego stopnia na kierunku automatyka i robotyka. Pomorski Uniwersytet Medyczny uruchomił studia pierwszego stopnia z zakresu logopedii klinicznej z terapią zajęciową. Z kolei na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym utworzono nowy kierunek pierwszego i drugiego stopnia o nazwie inżynieria w medycynie.

Uniwersytet Szczeciński uruchomił natomiast aż 9 nowych kierunków studiów. Od roku akademickiego 2022/2023 na uczelni prowadzone są następujące kierunki: administracja, Business Management, filologia hiszpańska, gospodarka przestrzenna, komunikacja i psychologia w biznesie, pedagogika resocjalizacyjna, polonistyczno-germanistyczne wspólne studia nauczycielskie, a także zarządzanie odnawialnymi źródłami energii.

Nowe kierunki studiów w Lublinie 

Pięć nowych kierunków pierwszego stopnia uruchomił Katolicki Uniwersytet Lubelski. Studenci po raz pierwszy rozpoczęli tam naukę na germanistyce, prawie w biznesie, romanistyce, sztucznej inteligencji oraz prowadzonej wyłącznie w trybie zdalnym italianistyce. 

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej studenci pierwszego stopnia rozpoczęli z kolei kształcenie na kierunkach: studia śródziemnomorskie - podróże historyczne, e-edytorstwo i techniki redakcyjne, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz ekobiznes. 

Politechnika Częstochowska - nowe kierunki

Studenci Politechniki Częstochowskiej od roku akademickiego 2022/23 mogą kształcić się na dwóch nowych kierunkach: odnawialne źródła energii oraz architektura krajobrazu. Po ukończeniu nauki studenci każdego z tych kierunków otrzymają tytuł inżyniera.

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej oblegane kierunki studiów 2022. Które są najpopularniejsze? Jakie uczelnie wybierają przyszli studenci?

Nowe kierunki na Śląsku

Gliwicka Politechnika Śląska rozszerzyła swoją ofertę o dwa nowe kierunki studiów pierwszego stopnia: informatyka w systemach i układach elektronicznych oraz inżyniera lotnicza i kosmiczna. W roku akademickim 2022/2023 można tam również podjąć kształcenie na anglojęzycznych studiach magisterskich na kierunku Sustainable Energy Engineering.

Nowe kierunki w Olsztynie

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie od tego roku można studiować na trzech nowych kierunkach pierwszego stopnia: doradztwie podatkowym, inżynierii w logistyce oraz produkcji muzycznej i realizacji dźwięku. Tytuł magistra uzyskać można ponadto na kierunkach dietetyka oraz leśnictwo.

Cztery nowe kierunki studiów w Opolu

Studenci Uniwersytetu Opolskiego podjęli naukę na czterech nowo uruchomionych kierunkach. W języku polskim rozpoczęto kształcenie na studiach pierwszego stopnia z designu i komunikacji społecznej, edytorstwa oraz lingwistyki stosowanej, a w języku angielskim na studiach magisterskich z English Philology – Teacher Training Programme. 

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska wprowadziła w tym roku akademickim do swojej oferty edukacyjnej nowy kierunek studiów pierwszego stopnia - ochrona zdrowia.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

W tym roku na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach wystartowały dwa nowe kierunki studiów. Uruchomiono tam studia licencjackie z bezpieczeństwa międzynarodowego, a także studia magisterskie na kierunku sztuki plastyczne.

ZOBACZ TEŻ: Jak oni wybierają studia? I dlaczego często tak źle?

Autorka/Autor:jdw//mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Lista z nazwiskami zakładników, którzy mają zostać uwolnieni w ramach porozumienia między Izraelem i Hamasem, została przekazana stronie izraelskiej - potwierdziło biuro izraelskiego premiera. To zobowiązanie było konieczne do wejścia w życie zawieszenia broni w Strefie Gazy. Opóźnienie ze strony Hamasu spowodowało wstrzymanie rozejmu, który, jak potwierdziła strona izraelska, ma wejść w życie o 11.15 czasu lokalnego (10.15 czasu polskiego).

Hamas spełnił ostatni warunek. Jest rozejm

Hamas spełnił ostatni warunek. Jest rozejm

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

TikTok w Stanach Zjednoczonych przestał działać. Wcześniej kierownictwo firmy podało, że jeśli administracja prezydenta USA Joe Bidena nie wyda natychmiast zapewnienia, że nie będzie egzekwowała prawa dotyczącego TikToka, aplikacja zostanie wyłączona w USA 19 stycznia. Z kolei Donald Trump zapowiedział, że gdy obejmie urząd prezydenta, "najpewniej" zawiesi zakaz na 90-dni.

Zakaz wszedł w życie. "Nie możecie na razie używać" aplikacji

Zakaz wszedł w życie. "Nie możecie na razie używać" aplikacji

Źródło:
PAP, Reuters

Donald Trump ma rozpocząć swoją drugą prezydenturę w USA od wydania około stu rozporządzeń - wynika z zapowiedzi jego zespołu. Mają one dotyczyć między innymi dodatkowych restrykcji na granicy, poluzowania regulacji dotyczących wydobycia ropy naftowej, nałożenia nowych ceł oraz zmian w pracy urzędników państwowych.

Metoda "szoku i trwogi". Oto plan Trumpa

Metoda "szoku i trwogi". Oto plan Trumpa

Źródło:
PAP

Do Polski dotarło 28 najnowszych czołgów Abrams. "Po transporcie drogą morską, przejdą przegląd, a potem trafią na służbę do Wojska Polskiego. Docelowo będziemy mieć 250 takich Abramsów" - przekazał minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz.

Najnowsze Abramsy już w Polsce. Szef MON: docelowo będziemy mieć 250 takich czołgów

Najnowsze Abramsy już w Polsce. Szef MON: docelowo będziemy mieć 250 takich czołgów

Źródło:
PAP

Nigeria została przyjęta jako kraj partnerski do międzynarodowej grupy BRICS, stając się obok RPA, Egiptu, Etiopii i Ugandy piątym krajem afrykańskim obecnym w tym sojuszu. Status partnerski pozwala Nigerii uczestniczyć w spotkaniach i wydarzeniach BRICS, ale nie przyznaje pełnych przywilejów członkowskich, takich jak prawo głosu.

Kolejne afrykańskie państwo dołącza do BRICS

Kolejne afrykańskie państwo dołącza do BRICS

Źródło:
PAP

W ubiegłym roku rekordowo wzrosła liczba zachorowań na krztusiec. Odnotowano niemal siedem tysięcy przypadków tej zakaźnej choroby na Mazowszu, z czego blisko połowę w samej Warszawie. Przed rokiem 2024 liczba chorych na terenie województwa nie przekraczała rocznie setki.

Krztusiec na Mazowszu. 83-krotny wzrost liczby zachorowań w ciągu roku

Krztusiec na Mazowszu. 83-krotny wzrost liczby zachorowań w ciągu roku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotnim losowaniu Lotto ponownie żaden z graczy nie trafił szóstki. Oznacza to, że w najbliższym losowaniu można będzie wygrać 16 milionów złotych. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 18 stycznia 2025 roku.

Duża kumulacja w Lotto

Duża kumulacja w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

W północnej części Nigerii doszło do eksplozji przewróconej cysterny z paliwem. Jak podaje AFP, powołując się na lokalne władze, w wyniku wybuchu zginęło co najmniej 70 osób, a wiele zostało rannych. Wśród ofiar są osoby, które zgromadziły się wokół pojazdu, by zebrać rozlane na drodze paliwo.

"Zgromadził się tłum, aby zebrać paliwo". Nie żyje 70 osób

"Zgromadził się tłum, aby zebrać paliwo". Nie żyje 70 osób

Źródło:
PAP

Donald Trump przyjechał w sobotę wieczorem do Waszyngtonu, gdzie w poniedziałek ma odbyć się inauguracja jego prezydentury. W tym samym czasie na ulice stolicy Stanów Zjednoczonych wyszedł Marsz Ludu, który od lat protestuje przeciwko działaniom Trumpa. Do demonstracji doszło także w innych miastach USA.

"Jestem wściekła, smutna i przytłoczona". Protesty przeciwko prezydenturze Trumpa

"Jestem wściekła, smutna i przytłoczona". Protesty przeciwko prezydenturze Trumpa

Źródło:
BBC, AP

Siły ukraińskie opuściły teren zakładu materiałów ogniotrwałych w mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim. Punkt ten - jak pisze portal Ukraińska Prawda - był ich "niezawodną fortyfikacją". Walki o Czasiw Jar trwają od kwietnia zeszłego roku. Rosja rzuciła na ten odcinek co najmniej 10 tysięcy żołnierzy.

Siły ukraińskie opuściły "niezawodną fortyfikację"

Siły ukraińskie opuściły "niezawodną fortyfikację"

Źródło:
Suspilne, NV, Ukraińska Prawda, tvn24.pl
"Melania, ojej, co ona musi znosić!"

"Melania, ojej, co ona musi znosić!"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Policyjny wolontariusz z Indii został skazany za gwałt i morderstwo 31-letniej lekarki w szpitalu we wschodniej części Kalkuty - podała agencja Reutera. Proces w sprawie przestępstwa był przyspieszony, a sprawcy grozi dożywocie lub kara śmierci. Zbrodnia wywołała ogólnokrajowe oburzenie brakiem bezpieczeństwa kobiet w Indiach.

Zbrodnia "najrzadsza z rzadkich". Policyjnemu wolontariuszowi grozi kara śmierci

Zbrodnia "najrzadsza z rzadkich". Policyjnemu wolontariuszowi grozi kara śmierci

Źródło:
Reuters

Serce mi pęka z trwogi, kiedy czytam te straszne wpisy kierowane do Ciebie - napisał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. Swój wpis skierował do prezydentki Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, wobec której pojawiły się w internecie groźby, nawiązujące między innymi do zabójstwa wcześniejszego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przez nożownika podczas finału WOŚP sześć lat temu.

"Serce mi pęka z trwogi". Owsiak reaguje na wpis Dulkiewicz

"Serce mi pęka z trwogi". Owsiak reaguje na wpis Dulkiewicz

Źródło:
PAP

Inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę trwa już 1060 dni. W rosyjskim ataku na Kijów zginęły trzy osoby, a w ataku na Zaporoże rannych zostało 10 osób. Poważnie uszkodzona została też zaporoska katedra. Ukraińcy z kolei uderzyli w bazę paliwową w rosyjskim obwodzie tulskim. Analitycy ukraińskiego projektu DeepState, który monitoruje sytuację na froncie, informują o postępach wojsk rosyjskich w obwodzie donieckim. Podsumowujemy, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Atak na Zaporoże, siły rosyjskie są coraz bliżej ważnego bastionu

Atak na Zaporoże, siły rosyjskie są coraz bliżej ważnego bastionu

Źródło:
PAP, Reuters, NV, tvn24.pl

Do tej pory przyzwyczailiśmy się do życia w świecie liberalnym, gdzie prawo międzynarodowe jest przestrzegane, teraz ten czas się kończy - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych w rządzie PiS Jacek Czaputowicz, odpowiadając na pytanie, co się zmieni po inauguracji prezydentury Donalda Trumpa w USA. Były szef MSZ dodał, że Trump "przychodzi w dużo gorszej sytuacji" niż, gdy kończył swoją poprzednią kadencję w 2020 roku.

Donald Trump "musi przyjąć te zasady gry, które w międzyczasie się wytworzyły"

Donald Trump "musi przyjąć te zasady gry, które w międzyczasie się wytworzyły"

Źródło:
TVN24

Troje Polaków utonęło przy jednej z plaż przylądka Punta Cana na wschodzie Dominikany. Wśród ofiar śmiertelnych jest też Portugalczyk. Z wody uratowano obywatela Rosji. Informację w tej sprawie potwierdziło nam Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Tragedia w kurorcie. Znaleźli ciało trzeciego Polaka

Tragedia w kurorcie. Znaleźli ciało trzeciego Polaka

Aktualizacja:
Źródło:
RMF24, PAP

W sobotę doszło do zawalenia się wyciągu narciarskiego w hiszpańskim ośrodku Astun w regionie Aragonia. 10 osób zostało rannych - podał dziennik El Pais. Akcja ratunkowa została zakończona.

Runął wyciąg narciarski. "Widziałem kilkadziesiąt osób skaczących ze znacznych wysokości"

Runął wyciąg narciarski. "Widziałem kilkadziesiąt osób skaczących ze znacznych wysokości"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP, elpais.com

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w Maminie (powiat makowski). 62-letni mężczyzna kierowca śmieciarki położył się pod nią, by sprawdzić usterkę. Auto się stoczyło i najechało na niego. Zmarł w szpitalu.

Tragiczny wypadek przy pracy, nie żyje kierowca śmieciarki

Tragiczny wypadek przy pracy, nie żyje kierowca śmieciarki

Źródło:
tvnwarszawa.pl/policja Maków Mazowiecki

Hodowle psów, często pseudohodowle, nie są wystarczająco uregulowane. Nawet jeśli się zarejestrują, to nikt ich nie sprawdza - chyba że wyjdzie na jaw, że taka hodowla to umieralnia albo nawet cmentarz. Wtedy jest już często za późno. Obrońcy zwierząt apelują do Sejmu, by to zmienił.

Pseudohodowle wciąż mają się dobrze. Niepotrzebne psy w jednej z nich zostały skazane na śmierć z głodu w piwnicy

Pseudohodowle wciąż mają się dobrze. Niepotrzebne psy w jednej z nich zostały skazane na śmierć z głodu w piwnicy

Źródło:
Fakty TVN

Czy Julia Wieniawa jest milionerką? Przyznaje, że tak. Młoda artystka gra, śpiewa i działa w mediach społecznościowych. Zadebiutowała w wieku 14 lat. O szczegółach zarobków nie chce mówić, bo według niej "pieniądze lubią ciszę". Wieniawa przyznaje, że czasem ulega fanaberiom, ale zaczęła to robić dopiero, gdy osiągnęła "podstawę finansową". - Często ludzie, jak zarobią pierwsze większe pieniądze, to już wtedy idą kupić sobie drogi samochód, albo drogą torebkę - stwierdza.

"Jestem milionerką". Woli mówić o liczbach na social mediach niż na koncie

"Jestem milionerką". Woli mówić o liczbach na social mediach niż na koncie

Źródło:
tvn24.pl

Warunki drogowe w niedzielę rano są trudne na znacznym obszarze Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami. Widzialność spadła nawet do 100 metrów. Dodatkowo w wielu miejscach jezdnie mogą być śliskie.

Na drogach ledwo widać. Ostrzeżenia w wielu województwach

Na drogach ledwo widać. Ostrzeżenia w wielu województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Hiszpańsko-australijski zespół naukowców opracował nowatorską metodę rozkładu plastikowych śmieci. W jednym z jej głównych etapów odpady są trawione przez larwy owadów i przekształcane w cenne produkty. Jak przekonują badacze, ten pomysł nie tylko rozwiązuje problem śmieci, ale jednocześnie przyczynia się do poprawy jakości gleby.

Mącznik młynarek w walce z plastikowymi śmieciami. "Innowacyjny system"

Mącznik młynarek w walce z plastikowymi śmieciami. "Innowacyjny system"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

W wieku 69 lat zmarł producent telewizyjny Ryszard Sibilski. Był mężem wokalistki Ewy Bem, która poinformowała o jego śmierci w mediach społecznościowych. W przeszłości współtworzył stację TVN i zasiadał w radzie nadzorczej Grupy ITI. Kierował również Endemol Shine Polska.

Nie żyje Ryszard Sibilski. Producent telewizyjny miał 69 lat

Nie żyje Ryszard Sibilski. Producent telewizyjny miał 69 lat

Źródło:
PAP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie rozbrzmi w najróżniejszych zakątkach świata. W ramach 33. Finału zarejestrowanych zostało 95 zagranicznych sztabów. - Jesteśmy prawie gotowi - mówił w TVN24 szef sztabu na Bali Andrzej Jakubowski. Anna Tomala, organizatorka z Melbourne, przypomniała, że to już dziewiąty Finał w Australii, a ludzie "zawsze na ten dzień czekają".

Pierogi na Bali, impreza "po naszemu" w Melbourne. Zagraniczne sztaby WOŚP w pełnej gotowości

Pierogi na Bali, impreza "po naszemu" w Melbourne. Zagraniczne sztaby WOŚP w pełnej gotowości

Źródło:
tvn24.pl

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło legendarne zdjęcie Chrisa Niedenthala, symbol stanu wojennego w Polsce. Razem z fotografem wystawili je Lena i Filip Sosnowscy. - WOŚP pomogła uratować nam życie i zdrowie. Dziś mamy cztery lata i chcemy (przy małej pomocy rodziców) podziękować oraz oddać choć promil dobra, które nas spotkało - czytamy w opisie aukcji.

Legendarne zdjęcie na aukcji WOŚP

Legendarne zdjęcie na aukcji WOŚP

Źródło:
TVN24

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku gra na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej. W zbiórkę angażują się również ci, którzy są w trakcie leczenia onkologicznego. - Czas płaczu, niedowierzań, pytań "dlaczego ja", już minął. Próbuję wszystkie negatywne emocje przekształcić w coś fajnego, dobrego - zaznaczyła w rozmowie z TVN24 Joanna Nalepa Magdziak, wolontariuszka sztabu w Toronto, u której kilka miesięcy temu zdiagnozowano nowotwór piersi.

Usłyszała diagnozę, która była jak wyrok śmierci. Gra z WOŚP, bo "ta choroba to nie jest ona"

Usłyszała diagnozę, która była jak wyrok śmierci. Gra z WOŚP, bo "ta choroba to nie jest ona"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Kompletnie nieznany", kontynuacji "Pasji" Mela Gibsona i festiwalu Open'er, który wygrał 14. edycję prestiżowego plebiscytu European Festival Awards.

Frekwencyjna klapa "Putina", kontynuacja "Pasji", Open'er zwycięzcą europejskiego plebiscytu

Frekwencyjna klapa "Putina", kontynuacja "Pasji", Open'er zwycięzcą europejskiego plebiscytu

Źródło:
tvn24.pl