Reportaż Magdy Łucyan i Katarzyny Górniak "Taka twoja uroda" wyróżniony na Festiwalu Form Dokumentalnych NURT

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Reportaż Magdy Łucyan i Katarzyny Górniak wyróżniony na Festiwalu Form Dokumentalnych NURT
Reportaż Magdy Łucyan i Katarzyny Górniak wyróżniony na Festiwalu Form Dokumentalnych NURTTVN24
wideo 2/3
TVN24Reportaż Magdy Łucyan i Katarzyny Górniak wyróżniony na Festiwalu Form Dokumentalnych NURT

Reportaż "Taka twoja uroda" dziennikarek "Faktów" TVN Magdy Łucyan i Katarzyny Górniak otrzymał pierwsze wyróżnienie na 28. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT w Kielcach. W części konkursowej zaprezentowano 36 dokumentów.

Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek wieczorem w Kieleckim Centrum Kultury. Reportaż "Taka twoja uroda" przygotowany przez Magdę Łucyan i Katarzynę Górniak otrzymał pierwsze wyróżnienie komisji artystycznej Festiwalu Form Dokumentalnych NURT za "rzetelną informację o groźnej a nieistniejącej w świadomości społecznej chorobie, która dotyka ogromną liczbę kobiet". "Filmowy alarm obnażający ból i cierpienie" - dodano w uzasadnieniu.

ZOBACZ REPORTAŻ "TAKA TWOJA URODA" W INTERNECIE W TVN24 GO

Materiał dotyczy endometriozy, bolesnej i niebezpiecznej choroby kilku milionów Polek, która jest odpowiedzialna za niemal połowę przypadków bezpłodności.

Katarzyna Górniak i Magda ŁucyanTVN24

Łucyan: mam nadzieję, że nagroda nie pozwoli zapomnieć o tych kobietach

- W swoim i Kasi Górniak imieniu bardzo dziękujemy za to wyróżnienie i nagrodę. Jest ona dla nas szczególnie ważna, bo problem niestety jest cały czas aktualny - powiedziała Magda Łucyan w przesłanym nagraniu.

Dodała, że po reportażu są zapowiedzi zmian. - Mamy nadzieję, że te zapowiedzi zostaną spełnione. Mam nadzieję też, że takie wyróżnienia, takie nagrody nie pozwolą nikomu zapomnieć o kobietach, które walczą o normalność, o swoje zdrowie, a czasami nawet o swoje życie - mówiła Magda Łucyan.

Autorki reportażu "Taka twoja uroda" rozmawiały z kobietami, dla których ta choroba jest codziennością. Lekarzy, którzy specjalizują się w leczeniu endometriozy - a jest ich w Polsce niewielu - zapytały o to, dlaczego na prawidłową diagnozę kobiety muszą czekać nawet kilkanaście lat. 

Fragment reportażu "Taka twoja uroda"

Reportaże dziennikarzy TVN i TVN24 w pokazach finałowych

Organizatorem festiwalu jest Kieleckie Centrum Kultury, a pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Krzysztof Miklaszewski. W tym roku do pokazów finałowych festiwalu zakwalifikowano 36 dokumentów ze 151 nadesłanych. Widzowie zobaczyli je w dziewięciu blokach tematycznych. Wśród nich, oprócz reportażu "Taka twoja uroda", znalazły się także:

"Brat zakonnicy odwiedza dom dziecka" Magdaleny Gwóźdź ("Superwizjer" TVN) "KRÓLestwo" Marcina Gutowskiego ("Czarno na białym") "Dzieci nie tego Boga" Marka Osiecimskiego ("Czarno na białym") "Podlasie: granica światów" Katarzyny Lazzeri ("Czarno na białym") "Szlak migracyjny. Turcja-Białoruś-Polska" Anny Borkowskiej-Minko, Patryka Szczepaniaka i Piotra Czabana ("Superwizjer" TVN) "Ucieczka z Irpienia" oraz "Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu" Michała Przedlackiego ("Superwizjer" TVN) "Niewidzialne" Darii Górki ("Czarno na białym") "Oddział dwunasty" Moniki Celej i Piotra Jeziorowskiego "Mafia w białych kołnierzykach" Grzegorza Głuszaka ("Superwizjer" TVN) "Człowiek, który przejmował majątki" Kamili Wielogórskiej ("Superwizjer" TVN) "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia" Bertolda Kittela ("Superwizjer" TVN)

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:red.

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości