Trzaskowski o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" jego politycznej przyszłości 

Autor:
mjz/tr
Źródło:
TVN24
Trzaskowski o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" jego politycznej przyszłości
Trzaskowski o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" jego politycznej przyszłości TVN24
wideo 2/3
TVN24Trzaskowski o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" jego politycznej przyszłości

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO, w programie "Kampania #BezKitu" w TVN24 wyraził nadzieję, że "nie będzie to konieczne, żeby wszyscy samorządowcy włączyli się w wybory jako kandydaci do parlamentu". Jednocześnie dodał, że "najbardziej prawdopodobny scenariusz" to jego kandydowanie w kolejnych wyborach samorządowych i ubieganie się po raz kolejny o fotel prezydenta stolicy.

Trzaskowski był pytany między innymi o to, czy możliwe jest, że on i inni samorządowcy będą startowali w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

OGLĄDAJ WSZYSTKIE ODCINIKI PROGRAMU "KAMPANIA #BEZKITU" W TVN24 GO-

- Mam nadzieję, że nie będzie to konieczne, żeby wszyscy samorządowcy włączyli się w wybory jako kandydaci do parlamentu, natomiast na pewno wszyscy zaangażujemy się w kampanię, już się angażujemy - mówił.

Przyznał, że od czasu wyborów prezydenckich w 2020 roku, kiedy to wystartował w nich jako kandydat PO, "nauczył się nie mówić, że na pewno jakiś scenariusz się nie ziści". - Natomiast najbardziej prawdopodobny scenariusz to moje kandydowanie w kolejnych wyborach samorządowych, ubieganie się o drugą kadencję w Warszawie - powiedział.

- Natomiast nie jesteśmy w stanie wykluczyć, żaden z nas samorządowców, że będziemy się musieli zaangażować bardziej w tę kampanię - zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Trzaskowski: na początku przyszłego tygodnia Włodzimierz Karpiński sam złoży dymisję

Trzaskowski: mam nadzieję, że bezpośrednie zaangażowanie samorządowców nie będzie konieczne

Jednocześnie wyraził nadzieję, że "za kilka miesięcy, jak rozkręci się kampania wyborcza, będzie widać, że opozycja jest w stanie wygrać te wybory i wtedy takie bezpośrednie zaangażowanie samorządowców nie będzie konieczne".

- Mam nadzieję, że nawet jeśli nie będzie jednej listy, (...), to że liderzy partii opozycyjnych będą rozmawiali o przyszłości, o wspólnym programie, o pewnej wizji Polski na przyszłość i dzięki temu uprawdopodobnimy to, że opozycja wygra wybory - powiedział gość TVN24. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/tr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości