Trzaskowski: na początku przyszłego tygodnia Włodzimierz Karpiński sam złoży dymisję

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24
Trzaskowski: na początku przyszłego tygodnia Karpiński sam złoży dymisję
Trzaskowski: na początku przyszłego tygodnia Karpiński sam złoży dymisjęTVN24
wideo 2/3
TVN24Trzaskowski: na początku przyszłego tygodnia Karpiński sam złoży dymisję

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO, przekazał w programie "Kampania #BezKitu" w TVN24, że ma informację, że na początku przyszłego tygodnia podejrzany o korupcję Włodzimierz Karpiński sam złoży dymisję z funkcji sekretarza Warszawy. - Zależy mu na tym, by ratusz mógł normalnie funkcjonować, bez żadnych zakłóceń - dodał.

Trzaskowski został zapytany w programie o sprawę podejrzanego o korupcję Włodzimierza Karpińskiego, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków sekretarza Warszawy. To były prezes miejskiej spółki MPO i były minister skarbu, obecnie przebywa on w areszcie.

OGLĄDAJ WSZYSTKIE ODCINIKI PROGRAMU "KAMPANIA #BEZKITU" W TVN24 GO-

- Mimo że kontakt z panem sekretarzem (Włodzimierzem Karpińskim – red.) jest utrudniony, to mam informację, że na początku przyszłego tygodnia sam złoży dymisję. Zależy mu na tym, by ratusz mógł normalnie funkcjonować, bez żadnych zakłóceń - przekazał Trzaskowski.

Padło również pytanie o to, kto zastąpi Karpińskiego w obowiązkach sekretarza miasta. - Jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić, na razie podzieliliśmy obowiązki między urzędujących wiceprezydentów, żeby ratusz mógł normalnie funkcjonować. Natomiast ja w ciągu najbliższych tygodni oczywiście taką decyzję podejmę - odparł Trzaskowski. 

CZYTAJ TEŻ: Trzaskowski o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" jego politycznej przyszłości 

Zarzuty i 90 dni aresztu

Karpiński jest podejrzany o przyjęcie prawie pięciu milionów złotych łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm uczestniczących w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Pod koniec lutego Sąd Rejonowy Katowice-Wschód uwzględnił wniosek Prokuratury Krajowej i aresztował go na 90 dni. 15 marca Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił zażalenia obrony w tej sprawie.

Śledczy uzasadniali, że w tej sprawie nie tylko zachodzi obawa matactwa, ale wręcz - w ich ocenie - podejrzany już podjął działania noszące znamiona matactwa. Kierując wniosek o aresztowanie, prokuratura wskazywała też na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego podejrzanemu przestępstwa i zagrożenie surową karą.

PRZECZYTAJ: Aresztowany sekretarz miasta pozostaje w radach nadzorczych. Ratusz wstrzymuje się z decyzjami

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości