TVN24 | Polska

W czwartek decyzja o specjalnym posiedzeniu Sejmu w związku z koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
akr
Źródło:
PAP
Prezydent: zwracam się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie specjalnego posiedzenia izby w związku z koronawirusemTVN24
wideo 2/35
TVN24Prezydent: zwracam się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie specjalnego posiedzenia izby w związku z koronawirusem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała na czwartek Prezydium Sejmu, w sprawie wniosku prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącego specjalnego posiedzenia Izby, na którym rząd przedstawi informację na temat koronawirusa - poinformował w mediach społecznościowych dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Dodał, że "spotkanie zaplanowano na godzinę 14.00".

NFZ uruchomił w środę całodobową infolinię (800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

W środę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem na temat epidemii koronawirusa.

ZOBACZ WIĘCEJ: Jak chronić się przed zakażeniem? >>>

Prezydent poinformował po nim, że zwróci się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie specjalnego posiedzenia Izby, aby rząd udzielił społeczeństwu informacji na temat koronawirusa.

- Chciałbym także, aby zostały podjęte odpowiednie dodatkowe działania legislacyjne, ponieważ jest konieczność dokonania zmian w przepisach, które ułatwią przygotowanie i ewentualną walkę z koronawirusem, choćby wprowadzenie braku limitowania świadczeń związanych z działaniami przygotowawczymi , a także walką z koronawirusem, gdyby takie przypadki wystąpiły - dodał.

Algorytm kwalifikacji osób do postępowania epidemiologicznego oraz medycznegoGłówny Inspektorat Sanitarny

CIS: marszałek Witek zwołała na czwartek Prezydium Sejmu

Tego samego dnia późnym popołudniem dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował w mediach społecznościowych, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek "zwołała na czwartek Prezydium Sejmu, w sprawie wniosku prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącego specjalnego posiedzenia Izby, na którym rząd przedstawi informację na temat koronawirusa". Dodał, że "spotkanie zaplanowano na godzinę 14.00".

Koronawirus SARS-CoV-2

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ponad 30 krajów na całym świecie.

Środki ostrożności w związku z koronawirusemTVN24

CZYTAJ TAKŻE: Co zrobić po powrocie z Włoch? >>>

Według danych z 26 lutego na całym świecie zanotowano ponad 80 tysięcy zakażeń oraz 2760 przypadków śmiertelnych. Spośród krajów europejskich najwyższy bilans zakażeń koronawirusem mają Włochy. Stan na środę to 374 zakażone osoby i 12 ofiar śmiertelnych.

Google Maps

Autor:akr

Źródło: PAP

Raporty: