Paprocka: jutro spotkanie prezydenta z Dariuszem Barskim

Źródło:
TVN24
Paprocka: w poniedziałek spotkanie prezydenta z Dariuszem Barskim
Paprocka: w poniedziałek spotkanie prezydenta z Dariuszem BarskimTVN24
wideo 2/9
Paprocka: w poniedziałek spotkanie prezydenta z Dariuszem BarskimTVN24

Prezydent Andrzej Duda spotka się w poniedziałek rano z Dariuszem Barskim, który do piątku pełnił funkcję Prokuratora Krajowego. Informację przekazała w TVN24 Małgorzata Paprocka z kancelarii prezydenta. Andrzej Duda nie zgadza się z decyzją resortu sprawiedliwości w sprawie Barskiego.

W piątek Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że przywrócenie prokuratora Dariusza Barskiego do służby czynnej w 2022 roku dokonano bez podstawy prawnej. Jak podało MS, powoduje to, że od 12 stycznia, nie będąc już w służbie czynnej, nie spełnia on przesłanek do bycia Prokuratorem Krajowym i od piątku nie pełni tej funkcji. Resort sprawiedliwości przekazał, że pełniącym obowiązki Prokuratora Krajowego został Jacek Bilewicz.

Decyzję ministerstwa skrytykował prezydent Andrzej Duda, który napisał, że to "kolejne rażące naruszenie prawa", a szef resortu Adam Bodnar "nie ma żadnych samodzielnych kompetencji" w tej sprawie.

Paprocka: jutro spotkanie prezydenta z Dariuszem Barskim

Prezydencka minister Małgorzata Paprocka w "Kawie na ławę" w TVN24 przekazała, że w poniedziałek "z samego rana planowane jest spotkanie pana prezydenta z Prokuratorem Krajowym".

Dopytywana, czy do tej rozmowy dojdzie jeszcze przed spotkaniem z premierem Donaldem Tuskiem, które jest zaplanowane na godzinę 11, odparła: - Tak, z samego rana.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dariusz Barski "w stanie spoczynku", jego obowiązki przejmie Jacek Bilewicz

Później Paprocka powiedziała w rozmowie z reporterką TVN24, że "został zaproszony Dariusz Barski wraz ze współpracownikami". - Sytuacja, z którą mamy do czynienia od piątkowego popołudnia jest sytuacją zagrażającą powadze prokuratury i możliwości sprawnego wykonywania bardzo istotnych działań - oceniła.

Rosa: zrobiliście to nieudolnie i niechlujnie

Monika Rosa z Koalicji Obywatelskiej oskarżała PiS, że chce utrzymać swój wpływ na prokuraturę. - Trybunał, sąd, media, prokuratura. Wszystko miało pozostać w waszych rękach i być wykorzystywane w takim układzie zamkniętym, żeby ochronić przed karą - mówiła.

Dodała, że jest też "kwestia prawna". - Zrobiliście to (powołali Barskiego na Prokuratora Krajowego - red.) po prostu nieudolnie i niechlujnie. Mogliście wrócić do stanu czynnego prokuratora Barskiego na podstawie obowiązującego prawa, ale pan Zbigniew Ziobro skorzystał z przepisów, które po prostu już nie były aktualne, były przepisami przejściowymi i obowiązywały przez dwa miesiące - powiedziała posłanka KO.

Przydacz: krzyczeliście o praworządności, po czym bezczelnie łamiecie prawo

Poseł PiS Marcin Przydacz podkreślił, że "organy władzy mają obowiązek postępować w granicach i na podstawie prawa i na tym polega praworządność". - Krzyczeliście mocno o praworządności, po czym w sposób bezczelny łamiecie przepisy prawa - zwrócił się do przedstawicieli partii rządzącej.

Przydacz przekonywał, że "przepis jest tutaj jasny i trzeba wystąpić o zgodę do prezydenta Rzeczypospolitej, czego pan minister Bodnar nie zrobił".

Rosa: Ziobro skorzystał z przepisów, które już nie były aktualne
Rosa: Ziobro skorzystał z przepisów, które już nie były aktualnetvn24

Trela: widać strach, to ma boleć

Tomasz Trela z Lewicy mówił, ze "widać strach w obozie popękanej prawicy i bardzo dobrze, bo ma to wszystko boleć".

- Zmiany będą bolesne i myśmy o tym mówili po wyborach. Po drugiej stronie jest ponad 180 osób z Prawa i Sprawiedliwości, które przez osiem lat betonowały każdy element funkcjonowania państwa. Odkręcenie tego wszystkiego będzie długotrwałe i będzie bolesne - stwierdził. Podkreślał, że "każde działanie (rządu) jest konstytucyjne".

Trela: zmiany będą bolesne i myśmy o tym mówili po wyborach
Trela: zmiany będą bolesne i myśmy o tym mówili po wyborach TVN24

Bosak: to frustracja obecnego rządu, że nie ma prezydenta

Krzysztof Bosak z Konfederacji powiedział, że "Prokurator Generalny żadnego przepisu nie znalazł, bo w ustawie nie ma przepisu, który uchylałby artykuł 47, o który tu się rozbija".

- Co więcej, w ustawach nie istnieje stanowisko, na które nowy minister sprawiedliwości próbuje powołać osobę, która by miała wejść w to miejsce. To znaczy mamy do czynienia, jeszcze raz to podkreślę, z frustracją obecnego rządu, że nie ma prezydenta - ocenił lider Konfederacji.

Bosak: mamy do czynienia z frustracją obecnego rządu
Bosak: mamy do czynienia z frustracją obecnego rząduTVN24

- Ten rząd nie chce się do prezydenta zwracać o zatwierdzenie swoich ruchów i w związku z tym zaczęła się taka prawnicza kreacja, szukanie. Nie jesteśmy w stanie kogoś z funkcji odwołać, a to może wymyślimy, że on na tej funkcji nigdy nie był. Nie jesteśmy w stanie jakiejś kompetencji wykonać, a to wymyślimy, że tej kompetencji nie ma - powiedział Bosak.

Podkreślił, że "praworządność polega na stosowaniu się do przepisów prawa", a "opinie prawne zamawiane przez Prokuratora Generalnego, ministra sprawiedliwości nie są prawem".

Paprocka: nie ma mowy o ukrywaniu Kamińskiego i Wąsika przez prezydenta

Goście "Kawy na ławę" rozmawiali też o sprawie Mariusza Kamińskiego i Michała Wąsika. Paprocka była pytana o to, czy skazani politycy powinni przebywać w Pałacu Prezydenckim. - Informacja o tym, że panowie posłowie będą gośćmi pana prezydenta została podana dzień wcześniej - mówiła.

- Wbrew spekulacjom, które krążyły, nie ma tutaj mowy o żadnym ukrywaniu kogokolwiek, bo wszyscy wiedzieli, że panowie posłowie w Pałacu Prezydenckim są - przekonywała.

Paprocka: informacja o tym, że Kamiński i Wąsik będą gośćmi Pałacu Prezydenckiego, została podana dzień wcześniej. Nie ma mowy o ukrywaniu
Paprocka: informacja o tym, że Kamiński i Wąsik będą gośćmi Pałacu Prezydenckiego, została podana dzień wcześniej. Nie ma mowy o ukrywaniu TVN24

Rosa: to przestępcy, jest coś dziwnego w tym, że przyjmuje ich prezydent

Rosa podkreślała, że "panowie Wąsik i Kamiński są przestępcami, skazani prawomocnym wyrokiem sądu".

- Policjanci nie mieli innego wyjścia. Byli w domu - nie zastali, przyjechali do pałacu w porozumieniu z SOP-em. Była informacja od szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, że wszystko odbyło się spokojnie, zgodnie z zasadami prawa - powiedziała posłanka KO.

Dodała, że "jest coś dziwnego w tym, że prezydent wiedząc, że są to osoby prawomocnie skazane, ten wyrok jest bardzo jednoznaczny, przyjmuje takie osoby w pałacu".

Zgorzelski: policja wykonała to, co należy

Piotr Zgorzelski z PSL stwierdził, że "policja wykonała to, co do niej należy, w oparciu o przepisy, które zostały uchwalone za rządów Prawa i Sprawiedliwości".

- Ci panowie w żaden sposób nie są więźniami politycznymi, to jest po prostu nadużycie, zarówno semantyczne, jak i jeśli chodzi o zawartość treściową, merytoryczną tego pojęcia. Nie zgadzam się na to, dlatego właśnie, że często porównujecie go do Andrzeja Poczobuta.

- To trzeba dzisiaj bardzo wyraźnie powiedzieć, że pozostawiliście nam Polskę, która pracuje w trybie partyjnym, zamiast w trybie państwowym. To jest wobec was zarzut nie tylko karny, ale także i konstytucyjny - dodał wicemarszałek Sejmu.

Zgorzelski: policja w sprawie Kamińskiego i Wąsika wykonała to, co należy
Zgorzelski: policja w sprawie Kamińskiego i Wąsika wykonała to, co należyTVN24

Autorka/Autor:ads / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Dla pracodawców to najważniejsza zapowiedź obecnie rządzącej koalicji. Obecne rozwiązanie jest nieracjonalne - mówi Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich i członek rady nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o zapowiadane przez Donalda Tuska przejęcie przez ZUS płacenia zasiłku chorobowego od pierwszego dnia L4. "Trwają analizy skutków finansowych" - wyjaśnia w odpowiedzi na pytania o losy projektu resort rodziny i pracy.

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Głośna obietnica Tuska w sprawie ZUS. "Najważniejsza zapowiedź koalicji"

Źródło:
tvn24.pl

Podczas wtorkowego posiedzenia rząd przyjął rozporządzenie w sprawie określenia miesiąca, w którym zostanie wypłacona tak zwana 14. emerytura. Kancelaria premiera przekazała, że - tak jak w roku ubiegłym - miesiącem wypłat "czternastek" będzie wrzesień. Czternasta emerytura w podstawowej wysokości ma wynosić 1780,96 zł brutto.

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Jest decyzja w sprawie wysokości i terminu wypłaty "czternastki" dla emerytów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar przekazał we wtorek do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła PiS Michała Wosia do odpowiedzialności karnej. Prokuratura Krajowa podała, że Woś, jako odpowiedzialny za Fundusz Sprawiedliwości, "nie dopełnił powierzonych mu obowiązków poprzez przekazanie CBA 25 milionów złotych z tego funduszu" na zakup Pegasusa.

Wniosek o uchylenie immunitetu Michała Wosia. Prokuratura Krajowa o szczegółach

Wniosek o uchylenie immunitetu Michała Wosia. Prokuratura Krajowa o szczegółach

Źródło:
TVN24

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś przekazał, że NIK złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z nieprawidłowościami w resorcie sportu za rządów PiS. Powiedział, że zachodziły tam "podobne zjawiska i mechanizmy" jak w Funduszu Sprawiedliwości.

NIK: będzie zawiadomienie w sprawie Ministerstwa Sportu. "Podobne mechanizmy" jak w Funduszu Sprawiedliwości

NIK: będzie zawiadomienie w sprawie Ministerstwa Sportu. "Podobne mechanizmy" jak w Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
PAP

Rosja mogła zyskać wpływ na całą scenę polityczną Austrii - odnotowuje w obszernej analizie portal Politico. Przypomina historię sprzed sześciu lat, kiedy zdyskredytowany został Federalny Urząd Ochrony Konstytucji i Kontrterroryzmu (BVT). Akcja ta - według rozmówców Politico - była częścią operacji Moskwy i wcale nie musiała się zakończyć.

To, co dzieje się w Wiedniu, źle wróży całej Europie

To, co dzieje się w Wiedniu, źle wróży całej Europie

Źródło:
Politico, PAP

Gruziński parlament zagłosował we wtorek za odrzuceniem prezydenckiego weta w sprawie ustawy o kontrowersyjnej zagranicznych agentach. Od kwietnia przeciwko projektowi, forsowanemu przez rząd Gruzji, odbywają się masowe protesty.

Parlament Gruzji odrzucił prezydenckie weto w sprawie ustawy o zagranicznych agentach

Parlament Gruzji odrzucił prezydenckie weto w sprawie ustawy o zagranicznych agentach

Źródło:
PAP, Reuters

Nawałnica przeszła we wtorek przez Wielkopolskę. Spowodowała, że część dróg została zalana. Strażacy przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji. Ich działania polegały głównie na usuwaniu połamanych gałęzi i wypompowywaniu wody.

Zalane ulice, połamane gałęzie. Nawałnica przeszła nad Wielkopolską

Zalane ulice, połamane gałęzie. Nawałnica przeszła nad Wielkopolską

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Synoptycy ostrzegają przed burzami, podczas których wiatr może rozpędzać się nawet do 90 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Przed nami niebezpieczne godziny. Ostrzeżenia IMGW mają nawet drugi stopień

Przed nami niebezpieczne godziny. Ostrzeżenia IMGW mają nawet drugi stopień

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Były szef kancelarii premiera Michał Dworczyk twierdzi, że nie pamięta, by Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła łamanie prawa przy rozdawaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości. Dworczyk przekonuje też, że nie ma wiedzy, by NIK kierowała jakieś wnioski do prokuratury. A skierowała ich kilka. Część umorzono w czasie, gdy prokuratorem generalnym był Zbigniew Ziobro.

Wnioski NIK do prokuratury w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Co się z nimi stało

Wnioski NIK do prokuratury w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Co się z nimi stało

Źródło:
Konkret24

Uchwała Sejmu z 6 marca o usunięciu skutków kryzysu konstytucyjnego z lat 2015-2023 w kontekście działalności Trybunału Konstytucyjnego jest niekonstytucyjna - orzekł we wtorek TK. Wniosek w tej sprawie złożyła grupa posłów PiS. W trakcie rozprawy przedstawiciel Sejmu opuścił salę.

Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie. Poseł opuścił salę

Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie. Poseł opuścił salę

Źródło:
PAP

Były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski przekonywał w radiowym wywiadzie, że wydatki z Funduszu Sprawiedliwości odbywały się zgodnie z procedurami, a kontrowersje wokół wydawania dużej części tych środków tłumaczył "nowym celem", który "wprowadził ustawodawca". "Więc nie tylko mieliśmy prawo, ale wręcz obowiązek przekazywać na to środki" - zapewniał. Romanowski pominął to, że zmiany zapadły za czasów, gdy resortem sprawiedliwości kierował Zbigniew Ziobro. Przypominamy, o co chodzi.

Romanowski tłumaczy wydatki Funduszu Sprawiedliwości: bo ustawodawca "wprowadził nowy cel". Tak, za rządów PiS

Romanowski tłumaczy wydatki Funduszu Sprawiedliwości: bo ustawodawca "wprowadził nowy cel". Tak, za rządów PiS

Źródło:
Konkret24

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w Zimnicach Małych w powiecie opolskim. Kierowca najpierw najechał autem na motocykl, później, cofając, potrącił kolejnego kierującego jednośladem. Próbował uciec, ale został zatrzymany przez innych motocyklistów. Nie był trzeźwy.

Wjechał w motocyklistów. Dogonili go i zatrzymali. Nagranie 

Wjechał w motocyklistów. Dogonili go i zatrzymali. Nagranie 

Źródło:
tvn24.pl

Książę William i księżna Kate we wspólnym oświadczeniu upamiętnili pilota RAF, który zginął w ostatni weekend w katastrofie zabytkowego myśliwca Spitfire.

"Niezwykle smutna wiadomość". Wspólne oświadczenie księżnej Kate i księcia Williama

"Niezwykle smutna wiadomość". Wspólne oświadczenie księżnej Kate i księcia Williama

Źródło:
tvn24.pl

Amerykański aktor Richard Dreyfuss pojawił się na specjalnej projekcji filmu "Szczęki" w sukience, po czym miał wygłosić "transfobiczną, mizoginistyczną i seksistowską tyradę" - informują media. Organizator wydarzenia przeprosił już swoich gości za słowa zdobywcy Oscara.

Po "obraźliwej" tyradzie gwiazdy "Szczęk" część widzów opuściło kino. Organizator przeprasza

Po "obraźliwej" tyradzie gwiazdy "Szczęk" część widzów opuściło kino. Organizator przeprasza

Źródło:
The Times, The Variety

Do bardzo poważnego wypadku doszło w Olsztynie. Pijany kierowca ciężarówki staranował kilka samochodów osobowych, potem uderzył w autobus i wiatę przystankową. Co najmniej 14 osób trafiło do szpitali, w sumie obrażenia odniosło 26 osób. W internecie pojawiły się przerażające nagrania momentu wypadku.

Ciężarówka staranowała autobus i samochody w Olsztynie. Co najmniej 14 osób w szpitalu, 26 poszkodowanych

Ciężarówka staranowała autobus i samochody w Olsztynie. Co najmniej 14 osób w szpitalu, 26 poszkodowanych

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP, "Gazeta Olsztyńska"

Politycy komentowali najnowsze taśmy, na których wówczas wiceminister Marcin Romanowski krytykuje premiera Mateusza Morawieckiego. - To pokazuje, że wewnątrz tak zwanej Zjednoczonej Prawicy wszyscy się wzajemnie nienawidzą - ocenił senator KO Krzysztof Kwiatkowski. Michał Wójcik z Suwerennej Polski przyznał, że była to "niefortunna wypowiedź", ale przekazał, że nie będzie żadnych partyjnych konsekwencji dla Romanowskiego.

"Prawdziwe oblicze ferajny" na nowych taśmach. Wójcik: niefortunna wypowiedź, ale konsekwencji nie będzie

"Prawdziwe oblicze ferajny" na nowych taśmach. Wójcik: niefortunna wypowiedź, ale konsekwencji nie będzie

Źródło:
TVN24

We wtorek przed komisją wizową stanął były prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc, ale odmówił składania zeznań, zasłaniając się tajemnicą handlową. Hinc zostanie ponownie wezwany na przesłuchanie 4 czerwca.

Przyszedł na komisję, ale odmówił składania zeznań. Zasłonił się tajemnicą handlową

Przyszedł na komisję, ale odmówił składania zeznań. Zasłonił się tajemnicą handlową

Źródło:
PAP, TVN24

Poseł PiS Zbigniew Bogucki został całkowicie wykluczony z prac komisji wizowej. Jak uzasadnił jej przewodniczący Michał Szczerba, Bogucki jako wojewoda zachodniopomorski wydał tysiące zezwoleń na pracę związanych z zatrudnieniem cudzoziemców przy inwestycji Polimery Police. A między innymi ten wątek bada komisja.

Poseł PiS całkowicie wykluczony z prac komisji. "Wątpliwości co do bezstronności"

Poseł PiS całkowicie wykluczony z prac komisji. "Wątpliwości co do bezstronności"

Źródło:
PAP, TVN24

Nie ma przyzwolenia na udział europejskich przedsiębiorstw we wspieraniu rosyjskiej gospodarki i przemysłu zbrojeniowego, co umożliwia Rosji kontynuowanie wojny w Ukrainie - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu ze specjalnym wysłannikiem Unii Europejskiej do spraw sankcji Davidem O'Sullivanem. - Mam wiadomość przede wszystkim dla naszych polskich przedsiębiorstw: omijanie europejskich sankcji jest przestępstwem - oświadczył.

Radosław Sikorski "ma wiadomość" dla polskich przedsiębiorstw: proszę się dwa razy zastanowić

Radosław Sikorski "ma wiadomość" dla polskich przedsiębiorstw: proszę się dwa razy zastanowić

Źródło:
TVN24, PAP

Do trzech ataków na polskich funkcjonariuszy doszło w przeciągu kilku godzin na granicy polsko-białoruskiej. W okolicach Dubicz Cerkiewnych nasz żołnierz został ugodzony nożem. Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku usiłowania zabójstwa. Kilka godzin wcześniej migranci zaatakowali Straż Graniczną rozbitą butelką i nożem przytwierdzonym do kija. Tam także doszło do ugodzenia funkcjonariusza. W żadnym z przypadków życiu rannych nic nie grozi.

Ataki migrantów na granicy. Dwóch funkcjonariuszy rannych

Ataki migrantów na granicy. Dwóch funkcjonariuszy rannych

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Gdzie jest burza? We wtorek 28.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Miejscami silnie wieje i intensywnie pada. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Błyska się w części kraju

Gdzie jest burza? Błyska się w części kraju

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka trafiło w ostatnich dniach kilkoro dzieci z oparzeniami po wybuchu rozpałki do grilla. Jednym z poszkodowanych był 17-latek, który w wyniku eksplozji oparów podczas rozpalania ognia doznał poparzeń 30 procent powierzchni ciała. "Używanie rozpałek do grilla wymaga umiejętności i rozwagi, cedowanie tego obowiązku na dziecko może się skończyć tragicznie" - przestrzegają lekarze ze szpitala w Katowicach.

Dzieci poparzone po wybuchu rozpałki. Lekarze biją na alarm

Dzieci poparzone po wybuchu rozpałki. Lekarze biją na alarm

Źródło:
PAP, GCZD

Podpisano umowę na zakup pocisków powietrze-ziemia JASSM-ER, które będą na wyposażeniu polskiej armii - poinformował w środę minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz. Przekazał, że pierwsze dostawy tego sprzętu będą w 2026 roku. - To jest strategiczne wyposażenie polskiej armii, zmieniające naszą pozycję i nasze zdolności w przestrzeni powietrznej. To jest umowa kluczowa - mówił Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz o zakupie JASSM-ER: to zmieni naszą pozycję

Władysław Kosiniak-Kamysz o zakupie JASSM-ER: to zmieni naszą pozycję

Źródło:
TVN24

W poniedziałek funkcjonariusze ABW na warszawskim Gocławiu oraz w Pruszkowie realizowali czynności na zlecenie i pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu - przekazał Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Akcje ABW na Gocławiu i w Pruszkowie

Akcje ABW na Gocławiu i w Pruszkowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Premier Donald Tusk poinformował, że w środę rano pojedzie na granicę polsko-białoruską, gdzie migranci zranili we wtorek żołnierza i funkcjonariusza Straży Granicznej. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że "doszło do bandyckiego ataku" i zapewnił, że rząd prowadzi działania, by umocnić granicę.

Tusk: jutro z samego rana będę na granicy

Tusk: jutro z samego rana będę na granicy

Źródło:
tvn24.pl

Niedźwiedź wtargnął do domku w Arizonie, w którym przebywał 15-letni chłopiec, i zaatakował go, uderzając i drapiąc. Tylko dzięki reakcji starszego brata nie doszło do tragedii. Po ataku zwierzę miało "usiąść na werandzie na kanapie i się rozglądać".

Niedźwiedź wszedł do domu i zaatakował nastolatka. Potem usiadł na kanapie

Niedźwiedź wszedł do domu i zaatakował nastolatka. Potem usiadł na kanapie

Źródło:
NBC News, AZGFD
Stary zarząd zlecił jej ubezpieczenie okrętów, nowy zarząd odsunął ją od obowiązków

Stary zarząd zlecił jej ubezpieczenie okrętów, nowy zarząd odsunął ją od obowiązków

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zorze polarne mogą powrócić w czerwcu na nasze niebo. Aktywny region słoneczny AR3664, odpowiedzialny za silną burzę magnetyczną z początku maja, już wkrótce znów zwróci się w stronę Ziemi. Co istotne, w obserwacjach pomoże nam także Księżyc.

Jest szansa na powrót zorzy polarnej do Polski. Wiemy, kiedy się jej spodziewać

Jest szansa na powrót zorzy polarnej do Polski. Wiemy, kiedy się jej spodziewać

Źródło:
Live Science, Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Burze pojawiają się we wtorek głównie na zachodzie kraju. Towarzyszą im nie tylko silne porywy wiatru, intensywne opady deszczu i gradobicia. W okolicach miejscowości Smolec na Dolnym Śląsku pojawił się zalążek trąby powietrznej.

Zalążek trąby powietrznej pojawił się na Dolnym Śląsku

Zalążek trąby powietrznej pojawił się na Dolnym Śląsku

Źródło:
Sieć Obserwatorów Burz, tvnmeteo.pl

Otrzymaliśmy informacje, że ceny sprzętu Xiaomi mogą być ustalane w wyniku niedozwolonego porozumienia - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W związku z tym zostało wszczęte w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Przeszukano siedzibę Xiaomi Polska i dwóch dystrybutorów produktów tej marki.

Przeszukanie w siedzibie znanego producenta. "Obszerny materiał dowodowy"

Przeszukanie w siedzibie znanego producenta. "Obszerny materiał dowodowy"

Źródło:
PAP

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl