Polska

Poseł PiS ostro o Owsiaku. "Ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi"

Polska

Poseł PiS ostro o Owsiaku. "Ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi"
tvn24Goście TVN24 komentowali wypowiedź Jerzego Owsiaka

- Uważam, że ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi. Jest wykorzystywany tak jak seria celebrytów - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Witold Waszczykowski z PiS. - Irytacja Jerzego Owsiaka jest uprawniona - ocenił Józef Oleksy z SLD. Politycy komentowali ostre słowa Owsiaka o Macierewiczu.

W zeszłym tygodniu Owsiak zamieścił na swoim wideoblogu emocjonalny komentarz, w którym zarzucał mediom, że bardziej interesowały się kolejną prezentacją Antoniego Macierewicza niż konferencją prasową zorganizowaną przez WOŚP, na której Fundacja przedstawiła m.in. temat 22. Finału. Dostało się również TV Republika, którą Owsiak nazwał "złą telewizją, kolejną, która sączy nienawiść".

Przyczyną tak ostrej reakcji Owsiaka był m.in. konflikt, do którego doszło w czasie konferencji prasowej WOŚP, która odbyła się 16 października. Owsiak wyrzucił wtedy z sali ekipę TV Republika, zarzucając jej prowokację. Dziennikarze TV Republika mieli sugerować nieprawidłowości w działaniu Fundacji i jej finansowaniu. Na poniedziałkowej konferencji prasowej dziennikarz TV Republika nawiązał do krytycznych wobec tej stacji słów i domagał się przeprosin.

Irytacja rośnie

Według Józefa Oleksego "irytacja Jerzego Owsiaka jest uprawniona". - Ponieważ to się tak wikła i jest tak niesłychana uporczywość po stronie grupy posła Macierewicza, że to już się wymyka logice i uznawaniu, że chodzi o dobrą sprawę. Jeżeli zniknie przekonanie, że komuś chodzi o dobrą sprawę, to powstanie dramatyczne pytanie o co chodzi. Ono już jest i Owsiak na nie reaguje - powiedział Oleksy.

I dodał: - Ja też zaczynam być poirytowany spektaklem, to już dawno jest spektakl na grobach ofiar. Nikt już nie pamięta o ofiarach, tylko leci jakiś seans pomówień, argumentów, kontrargumentów, odwołań, sprostowań, ośmieszają się. Ile to może trwać i do czego prowadzić? - pytał były premier.

Autorytet, ale...

Z kolei Witold Waszczykowski (PiS), mówiąc o Owsiaku, podkreślił: - Uważam, że ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi. Jest wykorzystywany tak jak seria celebrytów. Ostatnio mieliśmy listy pisane w obronie pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, ludzi, którzy nawet w Warszawie nie mieszkali. Tak nas to teraz czeka przed wyborami. Takie wypowiedzi będą - powiedział poseł.

- Szkoda, że się nie upominał 3,5 roku temu jak zginął prezydent, wobec Tuska i Komorowskiego, żeby przejęli śledztwo. Dlaczego dziś go to denerwuje? - dodał. Według Waszczykowskiego Owsiak "to jest pan, który zajmuje się kwestiami społecznymi". - Dla części ludzi jest autorytetem i niech tam pozostanie - dodał.

Autor: mn//gak / Źródło: tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości