TVN24 | Polska

Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Jest decyzja zarządu

TVN24 | Polska

Autor:
ads\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Gowin: odchodzę z rządu z podniesionym czołem
Gowin: odchodzę z rządu z podniesionym czołemTVN24
wideo 2/7
TVN24Gowin: odchodzę z rządu z podniesionym czołem

Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę, a parlamentarzyści tego ugrupowania odchodzą z klubu PiS i utworzą koło parlamentarne - zdecydował zarząd Porozumienia, o czym poinformował wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

We wtorek rzecznik rządu poinformował, że premier Mateusz zdymisjonował Jarosława Gowina, zwrócił się do prezydenta o odwołanie go z funkcji wicepremiera i szefa resortu rozwoju, pracy i technologii. Lider Porozumienia swoją dymisję określił jako koniec Zjednoczonej Prawicy.

W środę rano zebrał się zarząd Porozumienia. Kierownictwo partii zdecydowało o wyjściu ze Zjednoczonej Prawicy - poinformował wicerzecznik Jan Strzeżek. Jak przekazał, parlamentarzyści Porozumienia mają odejść z klubu PiS utworzyć w Sejmie koło poselskie.

Gowin: odchodzę z podniesionym czołem

Gowin mówił we wtorek, że jego dymisja "wynika z wierności programowi Zjednoczonej Prawicy, programowi, któremu sprzeciwia się wiele elementów Polskiego Ładu, przede wszystkim rozwiązania podatkowe". Dodał, że o swojej dymisji dowiedział się z mediów, co - jak ocenił - "wiele mówi o pewnej kulturze politycznej, a może antykulturze politycznej, która w ostatnim czasie w naszym obozie zapanowała".

- Odchodzę, wraz z moimi przyjaciółmi z Porozumienia, z podniesionym czołem z tego ministerstwa, z rządu. Zdziałaliśmy przez te sześć lat jako Porozumienie bardzo dużo. Jestem dumny z tego, że mogłem służyć najjaśniejszej Rzeczypospolitej - dodał.

Gowin: odchodzę z rządu z podniesionym czołem
Gowin: odchodzę z rządu z podniesionym czołemTVN24

Autor:ads\mtom

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: eurosport

Pozostałe wiadomości