TVN24 | Polska

Miliony złotych na wsparcie potrzebujących, między innymi w Ukrainie. Charytatywna akcja fundacji Omeny Mensah

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kg
Źródło:
tvn24.pl
Instagram/omenaafoundationOmenaa Mensah i Rafał Brzoska

W czasie charytatywnej gali zorganizowanej przez fundację Omeny Mensah udało się zebrać 4 290 000 złotych - poinformowali organizatorzy. Na pomoc potrzebującym - między innymi wsparcie dla Ukrainy - zostanie przekazana jednak kwota ponad 8,5 milionów złotych. Rafał Brzoska zadeklarował, że podwaja sumę zebraną w trakcie aukcji. A to jeszcze nie koniec, bo doliczony do tego zostanie dochód z cegiełek.

W sobotę odbyła się gala charytatywna zorganizowana przez fundację dziennikarki i prezenterki pogody w TVN Omeny Mensah - Omenaa Foundation. Gospodarzami wydarzenia byli Mensah i Rafał Brzoska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na profilu fundacji na Instagramie poinformowano, że w czasie Wielkiej Aukcji Charytatywnej, "Top Charity 2022", "udało się zebrać oszałamiającą kwotę 4 290 000 PLN". "Dochód z licytacji zostanie w 50% przeznaczony na pomoc Ukrainie i w 50% na cele statutowe fundacji, czyli działania wspierające edukację podopiecznych polskich domów dziecka oraz dzieci ulicy z Ghany" - czytamy we wpisie.

"Co ważne, Rafał Brzoska zadeklarował podczas imprezy, że podwaja kwotę zebraną w trakcie Wielkiej Aukcji Charytatywnej 'Top Charity 2022'" - dodano. "Na pomoc potrzebującym zostanie przekazana kwota 8 580 000 PLN!!!" - napisano.

W kolejnym poście na Instagramie przekazano, że do zebranej kwoty "trzeba będzie jeszcze doliczyć dochód z cegiełek, które nasi goście kupowali podczas imprezy". "Będziemy Was informować na bieżąco o finalnej kwocie, jaką udało nam się uzbierać!" - dodali organizatorzy imprezy.

Autor:akr/kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/omenaafoundation

Pozostałe wiadomości