TVN24 | Polska

"Udało nam się uratować życie kilku osób". Polski dyplomata opuścił szpital

TVN24 | Polska

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Dworczyk o ewakuacji polskiego dyplomaty z IndiiTVN24
wideo 2/4
TVN24Dworczyk o ewakuacji polskiego dyplomaty z Indii

Chory na COVID-19 polski dyplomata, którego ze względu na stan zdrowia ewakuowano z Indii, opuścił wraz z rodziną szpital. Zastępca dyrektora ds. medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie dr Artur Zaczyński przekazał, że dyplomata majówkę spędził już w domu.

Ciężko chory na COVID-19 dyplomata przyleciał w niedzielę po południu 25 kwietnia do Polski specjalnym samolotem z Indii. Towarzyszyła mu rodzina – również chora ciężarna żona i czworo dzieci. Operację koordynowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W czwartek zastępca dyrektora ds. medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie dr Artur Zaczyński powiedział, że dyplomata i członkowie jego rodziny opuścili szpital jeszcze przed majówką. - W szpitalu w Polsce dostał tlen i sterydy przeciwwirusowe, których nie mógł dostać w Indiach – powiedział dr Artur Zaczyński. - Udało nam się uratować życie kilku osób – dodał.

Chory na COVID-19 polski dyplomata opuścił wraz z rodziną szpital MSWiATwitter/@SzSz_velSek

Po przylocie do Warszawy dyplomata wraz z rodziną trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie, a jego żona i dzieci do Centralnego Szpitala Klinicznym MSWiA. Następnie dyplomatę również przewieziono do szpitala MSWiA.

Ewakuację udało się zorganizować w 48 godzin z zachowaniem wszystkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa, w porozumieniu z GIS. - Sytuacja w Indiach jest dramatyczna, nie ma tlenu, nie ma miejsc w szpitalach. Dyplomaci również nie mogą liczyć na pomoc. Niezbędna była więc ewakuacja Polaka do kraju – powiedział dyrektor RCB płk. Konrad Korpowski.

W Indiach zakażenia rosną w tempie ponad 300 tysięcy przez 14 kolejnych dni, co oznacza, że liczba przypadków COVID-19 przekroczyła w tym kraju 20 milionów.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@SzSz_velSek

Tagi:
Raporty: