Klub Nowoczesnej łączy się z klubem PO-KO. Decyzja podjęta jednogłośnie

[object Object]
Schetyna: Razem do Senatu i razem do Sejmu. Bez żadnych bloków [wideo z 8 czerwca]tvn24
wideo 2/35

Klub Poselski Nowoczesnej podjął dziś uchwałę w sprawie połączenia Klubu Poselskiego Nowoczesna z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. Decyzję podjęto jednomyślnie, przy obecnym kworum.

"W odpowiedzi na uchwałę Rady Krajowej Nowoczesnej, Klub Poselski Nowoczesna podjął dziś uchwałę w sprawie połączenia Klubu Poselskiego .N z Klubem Parlamentarnym PO-KO. Decyzja została podjęta jednomyślnie, przy obecnym kworum. Wykonanie uchwały powierzono prezydium klubu" - napisano na koncie Nowoczesnej na Twitterze.

Zamieszczono też zdjęcie uchwały podjętej w tej sprawie.

Wezwanie do połączenia klubów

W sobotę na wspólnym posiedzeniu rady krajowe: PO i Nowoczesnej wezwały do połączenia klubów parlamentarnych obu ugrupowań, a także budowy "jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne".

W odpowiedzi na uchwałę Rady Krajowej partii klub Nowoczesnej podjął w środę uchwałę w sprawie połączenia klubu Nowoczesnej z klubem Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

Według szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna do formalnego zjednoczenia klubów PO-KO i Nowoczesnej ma dojść w czwartek po południu. Taką informację przekazał również szef klubu Nowoczesnej Paweł Pudłowski.

Autor: mjz//now / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości