TVN24 | Polska

Bliscy i przyjaciele pożegnali Tomasza Grzelewskiego, rzecznika PKW

TVN24 | Polska

Autor:
ft/pm
Źródło:
tvn24.pl
Pogrzeb Rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej Tomasza GrzelewskiegoTVN24
wideo 2/3
TVN24Pogrzeb Rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej Tomasza Grzelewskiego

Tomasz Grzelewski, rzecznik prasowy Państwowej Komisji Wyborczej, spoczął w poniedziałek na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim.

Tomasz Grzelewski od początku 2020 roku był rzecznikiem Państwowej Komisji Wyborczej. Wcześniej był dziennikarzem. Przez ponad dekadę pracował w Superstacji, gdzie był między innymi współprowadzącym program "Salon Polityczny". Grzelewski w przeszłości pracował także w Polsacie i TVN.

Uroczystości pogrzebowe rzecznika PKW odbyły się w poniedziałek na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dziękuję ci za 15 lat największej miłości, jaka była naszym udziałem. Za to, że codziennie przez 15 lat mówiłeś, że kochasz mnie nad życie - mówiła w kościele partnerka Grzelewskiego. - Wracałeś po 26 godzinach z pracy, taki zmęczony, że ledwie szedłeś, a ja jechałam samochodem do pracy i cię zobaczyłam, otworzyłam szybę i zatrąbiłam. Ty mimo że ledwo szedłeś, krzyknąłeś na całą ulicę: "Miniu kocham cię nad życie". 

Dzień wcześniej prowadził konferencję

W ubiegłą środę 1 lipca Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak w rozmowie z dziennikarzami podała, że informację o śmierci Tomasza Grzelewskiego przekazała rano tego dnia jego rodzina.

Przyczyny śmierci rzecznika PKW nie są znane. Dzień wcześniej Grzelewski prowadził konferencję prasową, na której zostały ogłoszone wyniki głosowania w wyborach prezydenta RP w I turze.

"Z głębokim żalem informujemy o śmierci naszego życzliwego Kolegi Tomasza Grzelewskiego, wspaniałego człowieka, rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego" - podała w środę na swojej stronie PKW.

Autor:ft/pm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24