Piotr Świerczek z nagrodą w Konkursie "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej

Źródło:
tvn24.pl
Piotr Świerczek o tym, jak zmieniała się narracja Antoniego Macierewicza w sprawie raportu NIAR
Piotr Świerczek o tym, jak zmieniała się narracja Antoniego Macierewicza w sprawie raportu NIARTVN24
wideo 2/3
Piotr Świerczek o tym, jak zmieniała się narracja Antoniego Macierewicza w sprawie raportu NIARTVN24

Dziennikarz "Czarno na białym" TVN24 Piotr Świerczek otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy medialny materiał dziennikarski za reportaż "Siła kłamstwa" w tegorocznej edycji Konkursu "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej. - Wiem, że pani Teresa Torańska pod koniec swojego życia pisała książkę opartą na wywiadach, związaną też ze Smoleńskiem. Tym bardziej jest mi miło, że tę nagrodę otrzymałem - przyznał Świerczek na gali wręczenia nagród.

Reportaż "Siła kłamstwa", wyemitowany premierowo 12 września 2022 roku w TVN24, to efekt wielomiesięcznej pracy Piotra Świerczka. Autor dotarł do nagrań, zdjęć i międzynarodowych ekspertyz, dotyczących katastrofy w Smoleńsku w 2010 roku, które - choć zostały zlecone przez tzw. podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza - nigdy nie znalazły się w jej raportach, także w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Materiały te albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę jako przyczynę tragedii. Świerczek rozmawiał także z ludźmi, którzy pracowali dla podkomisji, ale nie zgadzają się z jej wnioskami, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Co więcej, rozmówcy dziennikarza wprost mówią, że ich badania zostały zmanipulowane lub wybiórczo wykorzystane pod tezy z góry założone przez podkomisję.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lista redakcji udzielających bezprecedensowego wsparcia. "Siła kłamstwa" na kilkudziesięciu stronach internetowych 

Piotr ŚwierczekTVN

Świerczek: zdecydowaliśmy się na rzecz niebanalną, żeby mocniej walczyć o prawdę

Piotr Świerczek po odebraniu nagrody zaprosił na scenę wydawcę "Czarno na białym" TVN24 Tomasza Jaworskiego. - Często zbiera moje nieuczesane myśli i pomaga mi kończyć materiały. Zależało mi, aby osoby, które normalnie są w cieniu, też zasmakowały reflektorów. Dzięki Tomek jeszcze raz - powiedział Świerczek do Jaworskiego. Podziękował przy tym dziennikarkom Marcelinie Burzec i Natalii Treder, które współpracowały z nim przy tworzeniu reportażu.

Świeczek dalej powiedział, iż "wie, że pani Teresa Torańska pod koniec swojego życia pisała książkę opartą na wywiadach, związaną też ze Smoleńskiem". - Tym bardziej jest mi miło, że tę nagrodę otrzymałem - przyznał.

- Tata się będzie teraz śmiał, bo chciał, żebym został budowlańcem. Inaczej niszczę kłamstwo, obalam mity, a jeśli coś buduję, to chcę wierzyć w to, że buduję prawdę. Bo dziennikarstwo, mam nadzieję, wciąż na tym polega. Dlatego pierwszego lutego zdecydowaliśmy się jako redakcja na rzecz niebanalną. Opublikowaliśmy część naszych materiałów dziennikarskich, czyli tego, co dziennikarz najbardziej strzeże, i wrzuciliśmy to w przestrzeń publiczną, żeby właśnie o tę prawdę mocniej walczyć i dowieść tego, że mamy rację - wspomniał.

Piotr Świerczek z nagrodą w Konkursie "Newsweeka" im. Teresy TorańskiejTVN24

- Co się zmieniło? Niewiele. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dalej prowadzi postępowanie przeciwko naszej stacji, Antoni Macierewicz dalej opowiada o bombach i wybuchach, a pseudodziennikarze twierdzą, że opublikował wszystkie materiały, choć wydaję mi się, że podstawową cechą dziennikarza jest to, że potrafi porównywać dokumenty - mówił. - Panowie, weźcie się za czytanie, przestańcie mnie obrażać - zakończył Świerczek.

Po nim głos zabrał Jaworski, który pogratulował Świerczkowi "tytanicznej roboty". - To były miesiące bardzo żmudnej i bardzo trudnej pracy nad teksem, który tekstem dziennikarskim nie jest. Mają państwo możliwość przeczytać raport NIAR-u w języku polskim i angielskim, więc zobaczycie, jak trudny jest to tekst do zrozumienia, a jak niebotycznie trudny jest do wytłumaczenia widzom. To, w jaki sposób Piotr to zrobił, to chylę czoła. Ja jestem pełen podziwu - mówił.

- Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim dziennikarzom, wszystkim redakcjom, od największych do najmniejszych, państwu, którzy włączyli się w proces publikowania materiału Piotra po tym, jak przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zdecydował o wszczęciu postępowania przeciwko TVN i TVN24. Bardzo dziękuję, bardzo jesteśmy wdzięczni i bardzo to doceniamy - zaznaczył.

Nagrody w Konkursie "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej

Nagrody zostały przyznane w kategoriach: najlepszy materiał prasowy, najlepszy medialny materiał dziennikarski i najlepsza książka. Wręczono także nagrodę za "wyróżniającą się postawę obywatelską i działalność w życiu publicznym".

Wśród nominowanych byli dziennikarze TVN, TVN24 i tvn24.pl. Oprócz Piotra Świerczka byli to: Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski za reportaż "Do spółki z PiS", Konrad Borusiewicz za materiał "Ruski Mir", Joanna Bukowska i Tomasz Lusawa za reportaż "Serce przestanie bić" oraz Edyta Krześniak za reportaż "Motylek".

Pełna lista laureatów i nominowanych

Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów i nominowanych.

Najlepszy prasowy materiał dziennikarski:

1. Dorota Borodaj – "Ona mówiła, że jest w ciąży, ale jej nie uwierzono — pojechała za drut. Spowiedź pogranicznika" (ZWYCIĘŻCZYNI) 2. Dariusz Faron, Szymon Jadczak – "Piekło u zakonnic. Bicie, wiązanie, zamykanie w klatce. Horror dzieci w DPS pod Krakowem" 3. Donata Subbotko – "Rosja już tu jest" 4. Sylwia Czubkowska, Jakub Wątor –"Zły wpływ. Influencerzy" 5. Joanna Łopat – "Ammar w polskiej szafie. Reportaż o ukrywaniu" 6. Tatiana Kolesnychenko, Patryk Michalski, Zdjęcia: Maciej Stanik – "Ładunek 200" 7. Paweł Piotr Reszka – "Zginiesz i nara"

Najlepszy medialny materiał dziennikarski:

1. Piotr Świerczek – "Siła kłamstwa" (ZWYCIĘZCA) 2. Konrad Borusiewicz – "Ruski Mir" 3. Michał Janczura – "Eksperyment" 4. Dariusz Kubik, Grzegorz Łakomski – "Do spółki z PiS" 5. Joanna Bukowska, Tomasz Lusawa – "Serce przestanie bić" 6. Edyta Krześniak – "Motylek" 7. Janusz Schwertner – "Kto jest bratem?"

Najlepsza książka:

1. Anna Bikont — Cena. "W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie" (ZWYCIĘŻCZYNI) 2. Sylwia Czubkowska – "Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę" 3. Jarosław Kurski – "Dziady i dybuki" 4. Christina Lamb – "Nasze ciała, ich pola bitwy. Co wojna robi kobietom" 5. Konstanty Gebert – "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" 6. Anna Goc – "Głusza" 7. Katarzyna Włodkowska – "Na oczach wszystkich. Historia przypadku polskiego Fritzla"

Wyróżniająca się postawa obywatelska i działalność w życiu publicznym:

1. Dr Hanna Machińska (ZWYCIĘŻCZYNI) 2. Mateusz Wodziński – EXEN 3. Kampania Przeciwko Homofobii 4. Grupa Granica

Materiały innych nominowanych dziennikarzy TVN, TVN24 i tvn24.pl

Dziennikarze Grzegorz Łakomski z tvn24.pl i Dariusz Kubik z "Czarno na białym" przeanalizowali finansowanie kampanii wyborczych kandydatów PiS w ostatnich wyborach do europarlamentu. Ustalili, że znaczną część tych kampanii sfinansowały osoby sprawujące kierownicze stanowiska w zależnych od rządu spółkach i zależnych od PiS instytucjach państwowych. Rezultaty dziennikarskiego śledztwa można zobaczyć w reportażach "Do spółki z PiS. Parakampania", "Do spółki z PiS. Kopalnia interesów" oraz "Do spółki z PiS. Finansowe plecy".

OGLĄDAJ TEŻ: Do spółki z PiS. Finansowe plecy

Przez 12 dni Konrad Borusiewicz z TVN24 wraz z ekipą dokumentował to, co działo się w miejscach walk na wschodzie Ukrainy, gdzie dochodziło do rosyjskich zbrodni wojennych. Dziennikarze przyglądali się zniszczonym miastom i rozmawiali z naocznymi świadkami bestialstwa rosyjskich żołnierzy. Efektem ich pracy jest reportaż "Ruski Mir", który można obejrzeć w TVN24 GO.

Wśród nominowanych medialnych materiałów dziennikarskich znalazły się dwa reportaże Uwagi! TVN - "Motylek" Edyty Krześniak oraz "Serce przestanie bić" autorstwa Joanny Bukowskiej i Tomasza Lusawy.

Zobacz reportaże z cyklu "Motylek":

PSYCHIATRIA DZIECIĘCA W KRYTYCZNYM STANIE. "CÓRKA POWIEDZIAŁA, ŻE CHCE BYĆ KOŚCIOTRUPEM" >>>

RODZICE 14-LETNIEJ MATYLDY ZMAGAJĄCEJ SIĘ ANOREKSJĄ: GDYBY NIE LECZENIE PRYWATNE, NIE MIELIBYŚMY JUŻ CÓRKI >>>

"Serce przestanie bić" to wstrząsająca historia 30-letniej Izabeli w Pszczyny, która w 22. tygodniu ciąży trafiła do szpitala, po odejściu wód płodowych. Mimo tego, że kobieta bardzo źle się czuła, lekarze mieli nie podejmować żadnych działań, aby ją ratować. Mieli czekać, aż serce 22-tygodniowego płodu przestanie bić. Na ratunek było już za późno, kobieta zmarła.

Zobacz reportaże z cyklu "Serce przestanie bić":

Śmierć 30-letniej, ciężarnej Izabeli w szpitalu. Matka zmarłej: Nigdy się z tym nie pogodzę [CZĘŚĆ 1] >>>

Śmierć 30-latki w szpitalu. "Leżę i czekam, albo coś się zacznie, albo umrę" [CZĘŚĆ 2] >>>

Autorka/Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

W Kraju Zabajkalskim w Rosji w niedzielę zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wykoleiły się 42 wagony z węglem - podała Prokuratura do spraw Transportu Wschodniosyberyjskiego. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane.

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Źródło:
Interfax, tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pracownik stacji paliw w Markach został poszkodowany w trakcie napadu. Policja poszukuje sprawcy tego zdarzenia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna został zaatakowany ostrym narzędziem.

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Nasza gospodarka przygotowuje się do kolejnych sankcji po objęciu władzy przez Donalda Trumpa - przekazał prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. W przemówieniu zaznaczył, że kończący się rok był "jednym z najgorszych w ostatnim dziesięcioleciu".

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

Źródło:
PAP

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl