Piotr Świerczek z nagrodą w Konkursie "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej

Źródło:
tvn24.pl
Piotr Świerczek o tym, jak zmieniała się narracja Antoniego Macierewicza w sprawie raportu NIAR
Piotr Świerczek o tym, jak zmieniała się narracja Antoniego Macierewicza w sprawie raportu NIARTVN24
wideo 2/3
Piotr Świerczek o tym, jak zmieniała się narracja Antoniego Macierewicza w sprawie raportu NIARTVN24

Dziennikarz "Czarno na białym" TVN24 Piotr Świerczek otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy medialny materiał dziennikarski za reportaż "Siła kłamstwa" w tegorocznej edycji Konkursu "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej. - Wiem, że pani Teresa Torańska pod koniec swojego życia pisała książkę opartą na wywiadach, związaną też ze Smoleńskiem. Tym bardziej jest mi miło, że tę nagrodę otrzymałem - przyznał Świerczek na gali wręczenia nagród.

Reportaż "Siła kłamstwa", wyemitowany premierowo 12 września 2022 roku w TVN24, to efekt wielomiesięcznej pracy Piotra Świerczka. Autor dotarł do nagrań, zdjęć i międzynarodowych ekspertyz, dotyczących katastrofy w Smoleńsku w 2010 roku, które - choć zostały zlecone przez tzw. podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza - nigdy nie znalazły się w jej raportach, także w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Materiały te albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę jako przyczynę tragedii. Świerczek rozmawiał także z ludźmi, którzy pracowali dla podkomisji, ale nie zgadzają się z jej wnioskami, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Co więcej, rozmówcy dziennikarza wprost mówią, że ich badania zostały zmanipulowane lub wybiórczo wykorzystane pod tezy z góry założone przez podkomisję.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lista redakcji udzielających bezprecedensowego wsparcia. "Siła kłamstwa" na kilkudziesięciu stronach internetowych 

Piotr ŚwierczekTVN

Świerczek: zdecydowaliśmy się na rzecz niebanalną, żeby mocniej walczyć o prawdę

Piotr Świerczek po odebraniu nagrody zaprosił na scenę wydawcę "Czarno na białym" TVN24 Tomasza Jaworskiego. - Często zbiera moje nieuczesane myśli i pomaga mi kończyć materiały. Zależało mi, aby osoby, które normalnie są w cieniu, też zasmakowały reflektorów. Dzięki Tomek jeszcze raz - powiedział Świerczek do Jaworskiego. Podziękował przy tym dziennikarkom Marcelinie Burzec i Natalii Treder, które współpracowały z nim przy tworzeniu reportażu.

Świeczek dalej powiedział, iż "wie, że pani Teresa Torańska pod koniec swojego życia pisała książkę opartą na wywiadach, związaną też ze Smoleńskiem". - Tym bardziej jest mi miło, że tę nagrodę otrzymałem - przyznał.

- Tata się będzie teraz śmiał, bo chciał, żebym został budowlańcem. Inaczej niszczę kłamstwo, obalam mity, a jeśli coś buduję, to chcę wierzyć w to, że buduję prawdę. Bo dziennikarstwo, mam nadzieję, wciąż na tym polega. Dlatego pierwszego lutego zdecydowaliśmy się jako redakcja na rzecz niebanalną. Opublikowaliśmy część naszych materiałów dziennikarskich, czyli tego, co dziennikarz najbardziej strzeże, i wrzuciliśmy to w przestrzeń publiczną, żeby właśnie o tę prawdę mocniej walczyć i dowieść tego, że mamy rację - wspomniał.

Piotr Świerczek z nagrodą w Konkursie "Newsweeka" im. Teresy TorańskiejTVN24

- Co się zmieniło? Niewiele. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dalej prowadzi postępowanie przeciwko naszej stacji, Antoni Macierewicz dalej opowiada o bombach i wybuchach, a pseudodziennikarze twierdzą, że opublikował wszystkie materiały, choć wydaję mi się, że podstawową cechą dziennikarza jest to, że potrafi porównywać dokumenty - mówił. - Panowie, weźcie się za czytanie, przestańcie mnie obrażać - zakończył Świerczek.

Po nim głos zabrał Jaworski, który pogratulował Świerczkowi "tytanicznej roboty". - To były miesiące bardzo żmudnej i bardzo trudnej pracy nad teksem, który tekstem dziennikarskim nie jest. Mają państwo możliwość przeczytać raport NIAR-u w języku polskim i angielskim, więc zobaczycie, jak trudny jest to tekst do zrozumienia, a jak niebotycznie trudny jest do wytłumaczenia widzom. To, w jaki sposób Piotr to zrobił, to chylę czoła. Ja jestem pełen podziwu - mówił.

- Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim dziennikarzom, wszystkim redakcjom, od największych do najmniejszych, państwu, którzy włączyli się w proces publikowania materiału Piotra po tym, jak przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zdecydował o wszczęciu postępowania przeciwko TVN i TVN24. Bardzo dziękuję, bardzo jesteśmy wdzięczni i bardzo to doceniamy - zaznaczył.

Nagrody w Konkursie "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej

Nagrody zostały przyznane w kategoriach: najlepszy materiał prasowy, najlepszy medialny materiał dziennikarski i najlepsza książka. Wręczono także nagrodę za "wyróżniającą się postawę obywatelską i działalność w życiu publicznym".

Wśród nominowanych byli dziennikarze TVN, TVN24 i tvn24.pl. Oprócz Piotra Świerczka byli to: Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski za reportaż "Do spółki z PiS", Konrad Borusiewicz za materiał "Ruski Mir", Joanna Bukowska i Tomasz Lusawa za reportaż "Serce przestanie bić" oraz Edyta Krześniak za reportaż "Motylek".

Pełna lista laureatów i nominowanych

Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów i nominowanych.

Najlepszy prasowy materiał dziennikarski:

1. Dorota Borodaj – "Ona mówiła, że jest w ciąży, ale jej nie uwierzono — pojechała za drut. Spowiedź pogranicznika" (ZWYCIĘŻCZYNI) 2. Dariusz Faron, Szymon Jadczak – "Piekło u zakonnic. Bicie, wiązanie, zamykanie w klatce. Horror dzieci w DPS pod Krakowem" 3. Donata Subbotko – "Rosja już tu jest" 4. Sylwia Czubkowska, Jakub Wątor –"Zły wpływ. Influencerzy" 5. Joanna Łopat – "Ammar w polskiej szafie. Reportaż o ukrywaniu" 6. Tatiana Kolesnychenko, Patryk Michalski, Zdjęcia: Maciej Stanik – "Ładunek 200" 7. Paweł Piotr Reszka – "Zginiesz i nara"

Najlepszy medialny materiał dziennikarski:

1. Piotr Świerczek – "Siła kłamstwa" (ZWYCIĘZCA) 2. Konrad Borusiewicz – "Ruski Mir" 3. Michał Janczura – "Eksperyment" 4. Dariusz Kubik, Grzegorz Łakomski – "Do spółki z PiS" 5. Joanna Bukowska, Tomasz Lusawa – "Serce przestanie bić" 6. Edyta Krześniak – "Motylek" 7. Janusz Schwertner – "Kto jest bratem?"

Najlepsza książka:

1. Anna Bikont — Cena. "W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie" (ZWYCIĘŻCZYNI) 2. Sylwia Czubkowska – "Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę" 3. Jarosław Kurski – "Dziady i dybuki" 4. Christina Lamb – "Nasze ciała, ich pola bitwy. Co wojna robi kobietom" 5. Konstanty Gebert – "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" 6. Anna Goc – "Głusza" 7. Katarzyna Włodkowska – "Na oczach wszystkich. Historia przypadku polskiego Fritzla"

Wyróżniająca się postawa obywatelska i działalność w życiu publicznym:

1. Dr Hanna Machińska (ZWYCIĘŻCZYNI) 2. Mateusz Wodziński – EXEN 3. Kampania Przeciwko Homofobii 4. Grupa Granica

Materiały innych nominowanych dziennikarzy TVN, TVN24 i tvn24.pl

Dziennikarze Grzegorz Łakomski z tvn24.pl i Dariusz Kubik z "Czarno na białym" przeanalizowali finansowanie kampanii wyborczych kandydatów PiS w ostatnich wyborach do europarlamentu. Ustalili, że znaczną część tych kampanii sfinansowały osoby sprawujące kierownicze stanowiska w zależnych od rządu spółkach i zależnych od PiS instytucjach państwowych. Rezultaty dziennikarskiego śledztwa można zobaczyć w reportażach "Do spółki z PiS. Parakampania", "Do spółki z PiS. Kopalnia interesów" oraz "Do spółki z PiS. Finansowe plecy".

OGLĄDAJ TEŻ: Do spółki z PiS. Finansowe plecy

Przez 12 dni Konrad Borusiewicz z TVN24 wraz z ekipą dokumentował to, co działo się w miejscach walk na wschodzie Ukrainy, gdzie dochodziło do rosyjskich zbrodni wojennych. Dziennikarze przyglądali się zniszczonym miastom i rozmawiali z naocznymi świadkami bestialstwa rosyjskich żołnierzy. Efektem ich pracy jest reportaż "Ruski Mir", który można obejrzeć w TVN24 GO.

Wśród nominowanych medialnych materiałów dziennikarskich znalazły się dwa reportaże Uwagi! TVN - "Motylek" Edyty Krześniak oraz "Serce przestanie bić" autorstwa Joanny Bukowskiej i Tomasza Lusawy.

Zobacz reportaże z cyklu "Motylek":

PSYCHIATRIA DZIECIĘCA W KRYTYCZNYM STANIE. "CÓRKA POWIEDZIAŁA, ŻE CHCE BYĆ KOŚCIOTRUPEM" >>>

RODZICE 14-LETNIEJ MATYLDY ZMAGAJĄCEJ SIĘ ANOREKSJĄ: GDYBY NIE LECZENIE PRYWATNE, NIE MIELIBYŚMY JUŻ CÓRKI >>>

"Serce przestanie bić" to wstrząsająca historia 30-letniej Izabeli w Pszczyny, która w 22. tygodniu ciąży trafiła do szpitala, po odejściu wód płodowych. Mimo tego, że kobieta bardzo źle się czuła, lekarze mieli nie podejmować żadnych działań, aby ją ratować. Mieli czekać, aż serce 22-tygodniowego płodu przestanie bić. Na ratunek było już za późno, kobieta zmarła.

Zobacz reportaże z cyklu "Serce przestanie bić":

Śmierć 30-letniej, ciężarnej Izabeli w szpitalu. Matka zmarłej: Nigdy się z tym nie pogodzę [CZĘŚĆ 1] >>>

Śmierć 30-latki w szpitalu. "Leżę i czekam, albo coś się zacznie, albo umrę" [CZĘŚĆ 2] >>>

Autorka/Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości
Szef nie wierzył, że przyszła do pracy po tym, co zrobiła

Szef nie wierzył, że przyszła do pracy po tym, co zrobiła

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po 58 latach amerykańska policja doprowadziła do końca sprawę morderstwa z 1966 roku. Ślady DNA sprawcy odnaleziono na fragmencie ubrania ofiary. Oskarżony został 79-letni mężczyzna.

Amerykańska policja rozwiązała sprawę morderstwa z 1966 roku. 79-latek oskarżony

Amerykańska policja rozwiązała sprawę morderstwa z 1966 roku. 79-latek oskarżony

Źródło:
PAP

Na obszarze Półwyspu Kalifornijskiego w Meksyku znaleziono trzy ciała - poinformowały w piątek władze Meksyku. Zwłoki odnaleziono w pobliżu miejsca, gdzie w zeszły weekend zaginęło trzech zagranicznych turystów - dwóch Australijczyków i Amerykanin. - Wszystkie trzy ciała mają cechy pozwalające z dużym prawdopodobieństwem założyć, że są to zaginieni mężczyźni - poinformowała stanowa prokurator generalna.

Trzy ciała znalezione w Meksyku. Prokuratura: duże prawdopodobieństwo, że to zaginieni turyści

Trzy ciała znalezione w Meksyku. Prokuratura: duże prawdopodobieństwo, że to zaginieni turyści

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

802 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. W nocy z Soboty na Niedzielę Wielkanocną siły rosyjskie zaatakowały kilka obwodów Ukrainy. W Charkowie było słychać serię wybuchów. Drony Shahed leciały także w kierunku miasta Dniepr. Podsumowujemy, co wydarzyło się w ostatnich godzinach w Ukrainie i wokół niej.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Suspilne, Ukraińska Prawda, tvn24.pl

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski stwierdził, że polski rząd "nie stawia wszystkich żetonów na jeden kolor" w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Podkreślił, że polski rząd chce mieć jak najlepsze relacje z USA bez względu na to, kto sprawuje tam władzę.

Sikorski o relacjach z USA: Nie stawiamy wszystkich żetonów na jeden kolor. To był błąd poprzedników

Sikorski o relacjach z USA: Nie stawiamy wszystkich żetonów na jeden kolor. To był błąd poprzedników

Źródło:
PAP

Dwóch polskich grotołazów odnalazło zwłoki mężczyzny w jaskini Golokratna na południowym zachodzie Słowenii. W sobotę ratownikom udało się wydobyć ciało - podała słoweńska agencja STA.

Polscy grotołazi znaleźli zwłoki w słoweńskiej jaskini

Polscy grotołazi znaleźli zwłoki w słoweńskiej jaskini

Źródło:
PAP

Frank Stella, malarz, rzeźbiarz i grafik, zmarł w sobotę w wieku 87 lat - poinformowała agencja AP. Jego stale ewoluujące prace uznawane są za punkty orientacyjne sztuki minimalistycznej i postmalarskiej abstrakcji.

Frank Stella nie żyje

Frank Stella nie żyje

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk w jednym wpisie w mediach społecznościowych skomentował trzy sobotnie wydarzenia. Nawiązał między innymi do ministra Marcina Kierwińskiego i jego wystąpienia w czasie obchodów Dnia Strażaka.

"Magiczny wieczór". Donald Tusk nawiązał do Marcina Kierwińskiego

"Magiczny wieczór". Donald Tusk nawiązał do Marcina Kierwińskiego

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W niedzielę 05.05 nad Polską pojawiały się wyładowania atmosferyczne, a to nie koniec niebezpieczeństw. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wyładowania powrócą około południa

Gdzie jest burza? Wyładowania powrócą około południa

Źródło:
tvnmeteo.pl

Iga Świątek zwyciężyła w turnieju WTA 1000 w Madrycie. W Warszawie odbyły się centralne obchody Dnia Strażaka, a przemówienie ministra Marcina Kierwińskiego wzbudziło zaimeszanie. Rosyjskie prorządowe media poinformowały, że Zełenski jest poszukiwany w Rosji listem gończym. W Jastarni doszło do pożaru na kempingu, dzięki zachowaniu wczasowiczów udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 5 maja.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 5 maja

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 5 maja

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zamknijmy to, bo to jest trochę żenujące, żeby w Dzień Strażaka, czyli bohaterów, którzy ratują nasze życie, skupiać się na incydencie rozdmuchanym przez prawicowy Twitter - mówił wicemarszałek Piotr Zgorzelski o dyskusji na temat trzeźwości szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego podczas przemówienia na placu Piłsudskiego. - To naprawdę źle wyglądało. Ja bym po prostu pojechał do domu i nie komentował tego więcej - powiedział Waldemar Buda z PiS.

Marcin Kierwiński tłumaczy "nienajlepszy efekt" przemówienia. Komentarze polityków

Marcin Kierwiński tłumaczy "nienajlepszy efekt" przemówienia. Komentarze polityków

Źródło:
TVN24

Pogoda w ostatni dzień długiego majowego weekendu podzieli Polskę na burzowy zachód oraz słoneczny i gorący wschód. W rejonie Podkarpacia termometry wskażą aż 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela 05.05. Gorące i burzowe regiony

Pogoda na dziś - niedziela 05.05. Gorące i burzowe regiony

Źródło:
tvnmeteo.pl

W Nowym Dworze Gdańskim ktoś z jadącego samochodu wyrzucił ciężarną suczkę. Na szczęście stało się to na oczach rodziny wracającej z majówki, która od razu ruszyła na pomocą. Suczka trafiła do schroniska w Elblągu, a jej właściciela, który takiego bestialstwa się dopuścił, szuka policja.

"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą

"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą

Źródło:
Fakty TVN

W lutym w pożarze apartamentowca w Walencji zginęło dziesięć osób, spłonęło ponad 130 mieszkań. Hiszpańska policja ustaliła, że przyczyną pożaru była awaria lodówki, a dokładniej wyciek łatwopalnej substancji chłodniczej z tylnej części urządzenia.

Tragiczny pożar w Walencji. Przyczyną była awaria lodówki

Tragiczny pożar w Walencji. Przyczyną była awaria lodówki

Źródło:
PAP

16-letni chłopiec utonął w jeziorze Skoki w powiecie włocławskim (Kujawsko-Pomorskie). Mimo podjętej reanimacji, chłopca nie udało się uratować.

Włocławek. 16-latek utonął w jeziorze Skoki

Włocławek. 16-latek utonął w jeziorze Skoki

Źródło:
tvn24.pl

Wpadli do banku w Gdańsku z pistoletem na wodę i zagrozili, że to jest napad. Po chwili jednak dodali, że to żart, ale zrobiło się poważnie, kiedy do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Konsekwencje też będą poważne, bo w grę wchodzi grzywna albo nawet areszt. Jak informują służby, takie "żarty" zdarzają się coraz częściej.

Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Źródło:
Fakty TVN

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski trafił do bazy osób poszukiwanych rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - podały rosyjskie agencje RIA Nowosti i TASS. Poinformowały, że "wszczęto przeciwko niemu sprawę karną". Ukraiński resort dyplomacji mówi o "desperacji rosyjskiej machiny państwowej i propagandy".

Prokremlowskie agencje: Zełenski poszukiwany listem gończym. MSZ w Kijowie komentuje

Prokremlowskie agencje: Zełenski poszukiwany listem gończym. MSZ w Kijowie komentuje

Źródło:
TASS, RIA Nowosti, Reuters, NV, Ukraińska Prawda

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński przemawiał w czasie obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie. To, jak brzmiał, wzbudziło pytania o jego stan. Minister w rozmowie z reporterką TVN24 tłumaczył, że winny był "straszny pogłos". Szef MSWiA poinformował później, że poddał się badaniu alkomatem, a jego wynik opublikował na X.

Nietypowe zachowanie w czasie przemówienia. Kierwiński pokazał badanie alkomatem

Nietypowe zachowanie w czasie przemówienia. Kierwiński pokazał badanie alkomatem

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Trzy przyczepy kempingowe spłonęły w Jastarni (Pomorze). Osoby przebywające na polu kempingowym poprzesuwały pozostałe przyczepy, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Pożar na polu kempingowym w Jastarni. Spłonęły trzy przyczepy

Pożar na polu kempingowym w Jastarni. Spłonęły trzy przyczepy

Źródło:
PAP

Średnia dzienna liczba rosyjskich strat w ludziach w Ukrainie to 899 żołnierzy - szacuje brytyjski resort obrony. Liczba uwzględnia zabitych i rannych. W niedzielnym raporcie sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych podano, że w ciągu ostatniej doby zostało "wyeliminowanych" 1260 rosyjskich wojskowych.

Straty armii rosyjskiej na froncie. Brytyjczycy podali liczbę

Straty armii rosyjskiej na froncie. Brytyjczycy podali liczbę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Cztery osoby, w tym dwóch ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR odniosło obrażenia w wypadku, do którego doszło w Dołżycy (Podkarpacie). Ratownicy jechali na pomoc turyście, zderzyli się z dwoma innymi samochodami. Ktoś bez wiedzy i zgody GOPR uruchomił zbiórkę pieniędzy na nowe auto dla ratowników. W sobotę po godzinie 11 została wycofana.

Ratownicy GOPR jechali pomóc, mieli wypadek. Ktoś bez ich wiedzy założył zbiórkę na nowe auto

Ratownicy GOPR jechali pomóc, mieli wypadek. Ktoś bez ich wiedzy założył zbiórkę na nowe auto

Źródło:
PAP, tvn24.pl
"Ja jej nie widzę. Ja ją tworzę. Nadzieja jest czymś, co tworzymy"

"Ja jej nie widzę. Ja ją tworzę. Nadzieja jest czymś, co tworzymy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Niezwykle wyglądające chmury, nazywane mammatusami, pojawiły się w sobotę na dolnośląskim niebie. Udało się je uchwycić na zdjęciach Reporterce 24.

Mammatusy pojawiły się nad Dolnym Śląskiem

Mammatusy pojawiły się nad Dolnym Śląskiem

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Komentarze internautów wzbudza post informujący, jakoby lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał zaproponować, że pustostany "w małych miejscowościach po odpowiednim przysposobieniu mogłyby pełnić rolę ośrodków dla uchodźców", a ci byliby "wykorzystani do prac w rolnictwie". To fałszywka.

Kosiniak-Kamysz chce uchodźców "z dala od aglomeracji"? Minister tego nie napisał

Kosiniak-Kamysz chce uchodźców "z dala od aglomeracji"? Minister tego nie napisał

Źródło:
Konkret24

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o filmie, który ma "zakończyć epokę anonimowości" w dziełach, gdzie występują dublerzy. "Kaskader", w którym zagrały takie gwiazdy, jak Ryan Gosling czy Emily Blunt, wszedł właśnie do kin. Pod koniec tego roku w polskich kinach pojawi się z kolei dzieło, na które czekali miłośnicy Króla Lwa. W programie nie zabrakło też nowinek ze świata gwiazd.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24