TVN24 | Polska

Piotr Gliński na kwarantannie. "Czuję się dobrze"

TVN24 | Polska

Autor:
js,
kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Premier: udaję się na kwarantannę
Premier: udaję się na kwarantannęFACEBOOK/MATEUSZ MORAWIECKI
wideo 2/21
FACEBOOK/MATEUSZ MORAWIECKIPremier: udaję się na kwarantannę

W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu - napisał w środę na Twitterze wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Resort przekazał, że miał kontakt z biskupem Arturem Mizińskim, u którego potwierdzono zakażenie.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało w środę, że wicepremier Gliński został objęty kwarantanną w związku z informacją o stwierdzeniu obecności koronawirusa u biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski. W piątek Gliński uczestniczył w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. "Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha", w której brał udział również biskup Miziński.

"W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych - dystans, dezynfekcja, maseczka! Chrońmy siebie i innych!" - napisał na Twitterze minister kultury.

Wicepremier pracuje zdalnie

Resort podkreślił w komunikacie, że podczas wspomnianej sesji wykładowej wicepremier "przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego".

Dodano, że wicepremier pracuje zdalnie. "Stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Test na obecność koronawirusa będzie miał przeprowadzony zgodnie ze wskazaniami GIS" - czytamy na stronie MKiDN. "Wicepremier pozostaje w izolacji, jest oddzielony także od rodziny i domowników (oddzielne mieszkanie)" - dodano.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Łukasz Szumowski z objawami zakażenia koronawirusem. Rzecznik rządu: są dwie opcje >>>

Premier na kwarantannie

Dzień wcześniej premier Mateusz Morawiecki informował w mediach społecznościowych, że w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem udaje się na kwarantannę. Chodzi o zakażonego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. Dodał, że rząd pracuje normalnie i jest w stałym kontakcie ze współpracownikami i służbami. Jeszcze tego samego dnia Piotr Mueller poinformował, że wynik testu premiera na obecność wirusa jest ujemny.

CZYTAJ TAKŻE: Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem >>>

Autor:js, kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości