TVN24 | Polska

Oświęcim. 19-latek odpowie za próbę zabicia babci. "Posłużył się nożem kuchennym"

TVN24 | Polska

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu
Do zdarzenia doszło w OświęcimiuGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Oświęcimiu

68-letnia mieszkanka Oświęcimia (Małopolska) trafiła do szpitala z ranami zadanymi nożem. Policji powiedziała, że zaatakował ją mieszkający z nią od niedawna wnuk. 19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu. 68-letnia kobieta w nocy z piątku na sobotę trafiła do szpitala. Miała rany cięte głowy i klatki piersiowej. Ze względu na charakter obrażeń lekarze wezwali policjantów. Pacjentka powiedziała im, że zaatakował ją 19-letni wnuk, który mieszkał u niej od dwóch dni.

- Funkcjonariusze pojechali do mieszkania pokrzywdzonej, gdzie zatrzymali 19-latka. Za jednym z okien mieszkania znaleźli nóż kuchenny, którym się posłużył. Młody mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy. Nie był pod wpływem narkotyków – podał rzecznik małopolskiej policji asp. szt. Sebastian Gleń.

19-latek został aresztowanyKPP Oświęcim

Areszt dla podejrzanego

Według ustaleń policji 19-latek miał zaatakować kobietę nożem, gdy spała. - Powiadomił o tym sąsiada, z którym wspólnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego – powiedział rzecznik. Dokładne okoliczności zdarzenia są wyjaśniane.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W sobotę podejrzany stanął przez prokuratorem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące. W poniedziałek trafił do aresztu śledczego.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, 25 lat więzienia lub dożywocie.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Oświęcim

Pozostałe wiadomości