"To decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna"

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
prezydent.pl
prezydent.plOrędzie prezydenta przed wyborami do PE

- Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna - powiedział w orędziu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego prezydent Andrzej Duda. Zaapelował przy tym o wysoką frekwencję, która "będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji".

W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w niedzielę 26 maja.

ZOBACZ RAPORT SPECJALNY TVN24.PL O EUROWYBORACH

"Wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji"

- W najbliższą niedzielę wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny - mówił prezydent.

- Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od trzydziestu lat budujemy - zaapelował.

Prezydent mówił także, że "niektórym z nas może się nawet wydawać, że Parlament Europejski jest daleko, a kwestie poruszane w Brukseli lub Strasburgu nas nie dotyczą". - Ale nic bardziej mylnego - przekonywał. Zaznaczył, że "to, jak kształtuje się Europa, to, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas".

SPRAWDŹ, KTO KANDYDUJE W TWOIM OKRĘGU

"To decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna"

Andrzej Duda mówił, że "nasze głosy, razem z głosami milionów obywateli innych państw, wpłyną na przyszłość Europy, zdecydują o jej obliczu na na kolejne lata i dziesięciolecia". - Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna - podkreślił.

- Wierzę, że nowo wybrani europarlamentarzyści będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju - mówił dalej prezydent. - Jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo - zauważył.

- Ale Unia to nie tylko prawa, to też obowiązki - zaznaczył prezydent. Mówił że "naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości między państwami były wartościami rzeczywistymi".

- Mam głębokie przekonanie, że frekwencja w niedzielnych wyborach znacznie przewyższy tę sprzed pięciu lat. Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie - ocenił prezydent.

- Idźmy na wybory, niech to będzie święto naszej demokracji - zakończył prezydent Andrzej Duda.

Autor: mjz/adso / Źródło: prezydent.pl

Źródło zdjęcia głównego: preyzdent.pl

Pozostałe wiadomości