Polska

"To decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna"

Polska

prezydent.plOrędzie prezydenta przed wyborami do PE

- Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna - powiedział w orędziu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego prezydent Andrzej Duda. Zaapelował przy tym o wysoką frekwencję, która "będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji".

W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w niedzielę 26 maja.

ZOBACZ RAPORT SPECJALNY TVN24.PL O EUROWYBORACH

"Wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji"

- W najbliższą niedzielę wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny - mówił prezydent.

- Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od trzydziestu lat budujemy - zaapelował.

Prezydent mówił także, że "niektórym z nas może się nawet wydawać, że Parlament Europejski jest daleko, a kwestie poruszane w Brukseli lub Strasburgu nas nie dotyczą". - Ale nic bardziej mylnego - przekonywał. Zaznaczył, że "to, jak kształtuje się Europa, to, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas".

SPRAWDŹ, KTO KANDYDUJE W TWOIM OKRĘGU

"To decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna"

Andrzej Duda mówił, że "nasze głosy, razem z głosami milionów obywateli innych państw, wpłyną na przyszłość Europy, zdecydują o jej obliczu na na kolejne lata i dziesięciolecia". - Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna - podkreślił.

- Wierzę, że nowo wybrani europarlamentarzyści będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju - mówił dalej prezydent. - Jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo - zauważył.

- Ale Unia to nie tylko prawa, to też obowiązki - zaznaczył prezydent. Mówił że "naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości między państwami były wartościami rzeczywistymi".

- Mam głębokie przekonanie, że frekwencja w niedzielnych wyborach znacznie przewyższy tę sprzed pięciu lat. Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie - ocenił prezydent.

- Idźmy na wybory, niech to będzie święto naszej demokracji - zakończył prezydent Andrzej Duda.

Autor: mjz/adso / Źródło: prezydent.pl

Źródło zdjęcia głównego: preyzdent.pl

Pozostałe wiadomości