Ogłoszono nominacje do Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Bielenia z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego
Bielenia z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiegotvn24
wideo 2/2
tvn24Bielenia z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego

Maria Dębska, Magdalena Koleśnik, Tomasz Ziętek, Piotr Trojan i Tomasz Włosok zostali nominowani do Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego dla młodych aktorów odznaczających się wybitną indywidualnością.

Laureatami Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego mogą zostać artyści, którzy nie skończyli jeszcze 35 lat i wyróżnili się zagranymi w ostatnim roku rolami. Kandydatów do nominacji wskazuje Zarząd Fundacji "Kino".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Jak czytamy w komunikacie, na liście nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2020/21 znaleźli się między innymi Maria Dębska za rolę w "Bo we mnie jest seks" Katarzyny Klimkiewicz, Magdalena Koleśnik za rolę w "Sweat" Magnusa von Horna oraz Piotr Trojan za rolę w "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka.

Maria Dębskamateriały prasowe
Magdalena Koleśnikmateriały prasowe
Piotr Trojanmateriały prasowe

Szansę na statuetkę mają ponadto: Tomasz Włosok za rolę w "Piosenkach o miłości" Tomasza Habowskiego i Tomasz Ziętek za rolę w "Hiacyncie" Piotra Domalewskiego. Laureata lub laureatkę poznamy pod koniec listopada w czasie uroczystości, która odbędzie się w stołecznym kinie Luna.

Tomasz Włosokmateriały prasowe
Tomasz Ziętekmateriały prasowe

Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego

Organizatorzy nagrody przypomnieli, że wybór nominowanych jest zadaniem Kapituły Nagrody, w skład której wchodzą między innymi prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski, reżyserzy Agnieszka Holland i Krzysztof Zanussi, aktorzy Jan Englert, Maja Komorowska, Zbigniew Zamachowski, Krystyna Janda, Joanna Szczepkowska i Maja Ostaszewska, krytycy filmowi Bożena Janicka i Piotr Wojciechowski.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest przyznawana od 1969 roku. Jej pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski. W latach 1969-95 nagrodę przyznawało pismo "Ekran". W 2005 roku, po 10 latach przerwy, przejęła ją Fundacja Kino.

Dotychczasowymi laureatami wyróżnienia byli m.in. Maja Komorowska, Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz, Marek Kondrat, Krzysztof Majchrzak, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, Dorota Segda, Marcin Dorociński, Kinga Preis, Maciej Stuhr, Magdalena Popławska, Agnieszka Żulewska oraz Marta Nieradkiewicz.

We wtorek, 9 listopada o godzinie 14.30, w Klubokawiarni Pardon To tu w Warszawie, odbędzie się konferencja i spotkanie z nominowanymi aktorkami i aktorami.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości