Rozmowy z lekarzami u prezydenta? "Tam powinniśmy szukać konsensusu"

[object Object]
Politycy komentowali w "Kawie na ławę" kryzys w ochronie zdrowia
wideo 2/21

Paweł Kukiz zaproponował w "Kawie na ławę" ponadpartyjne rozmowy na temat poprawy sytuacji w ochronie zdrowia. - Taka dyskusja powinna odbywać się u prezydenta - stwierdził. - Wszystkie partie polityczne, przynajmniej te sejmowe, muszą uznać, że nie będą używały służby zdrowia do bieżącej walki politycznej - skomentował ten pomysł rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński.

Od początku stycznia placówki medyczne w całej Polsce mają problemy z obsadzeniem dyżurów. Niektóre oddziały specjalistyczne w szpitalach są zamknięte. To rezultat wypowiadania przez lekarzy tak zwanej klauzuli opt-out, która pozwalała im na pracę dłużej niż 48 godzin tygodniowo.

Z danych resortu zdrowia wynika, że do tej pory na taki ruch zdecydowało się 3,5 tys. medyków. Większość z nich stanowią lekarze rezydenci, którzy od października protestują przeciwko braku dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia oraz niskim zarobkom personelu.

To właśnie rezydenci po zakończeniu głodówki w październiku ubiegłego roku, zaapelowali do całego środowiska medycznego o wypowiadanie klauzul opt-out.

"Rząd i premier podchodzą do problemu poważnie"

W poprzedni piątek rozmowy z rezydentami podjęła rządowa delegacja, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, stwierdził w "Kawie na ławę", że wina za to nie leży po stronie rządzących.

- Na stole pojawiło się propozycja szeregu tematów i problemów, które trapią służbę zdrowia. Po stronie lekarzy rezydentów była determinacja, żeby rozmawiać wyłącznie o finansach - podkreślił minister Dworczyk.

Zapewnił, że premier Morawiecki zdaje sobie sprawę z powagi kryzysu w polskich szpitalach i podejmuje kroki w celu jego rozwiązania. - Jeżeli połowa tegorocznej nadwyżki wpływów do budżetu zostaje przekazana na służbę zdrowia to są dowody na to, jak poważnie premier i cały rząd do problemu podchodzą - wyjaśnił Dworczyk.

Ponadto szef KPRM wyliczał działania, jakie przez dwa lata rządów podjął PiS dla poprawy służby zdrowia, między innymi bezpłatne leki dla seniorów, podwyżki dla seniorów oraz ustawa o utworzeniu sieci szpitali.

Jednocześnie wskazał, że niemożliwa jest obecnie realizacja postulatu rezydentów dotyczącego zwiększenia finansowania służby zdrowia do 6,8 procent PKB w ciągu trzech lat. - Budżet ma swoje ograniczenia i nie można obiecywać kolokwialnie "gruszek na wierzbie" - powiedział Dworczyk.

PiS "nie ma pomysłu na służbę zdrowia"

Krytycznie do stanowiska rządu odnieśli się politycy opozycji. Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, skupiła się na braku owoców trwającej kadencji ministra zdrowia Konstantego Radzwiłła.

- Od dwóch lat miał miał możliwość wykazania się i nie ma żadnych pomysłów, nie sięga po pomysły z innych krajów, gdzie system zdrowia jest dobrze zorganizowany - skomentowała Lubnauer.

Liderka Nowoczesnej przypomniała dane, które stawiają Polskę w europejskim ogonie pod kątem dostępności pacjentów do lekarza oraz liczby lekarzy opuszczających po studiach ojczyznę. - Mamy starzejące się społeczeństwo i za chwilę naprawdę nie będzie miał nas kto leczyć - mówiła.

"Minister Radziwiłł nie ma żadnych pomysłów"
"Minister Radziwiłł nie ma żadnych pomysłów"

W ocenie posłanki również sam styl rozmów rządu z protestującymi lekarzami jest nie do przyjęcia. - Wysyłanie do lekarzy tandemu Radziwiłł-Suski to jest ASZdziennik - wypomniała Lubnauer. Jej zdaniem szczególnie lekceważący stosunek do lekarzy miał mieć rządowy minister Marek Suski, który wyszedł przed końcem negocjacji z medykami.

Na brak profesjonalizmu i niespełnianie obietnic wskazał Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej. - PiS zapowiadało, że nie będzie kolejek. A po dwóch latach rządów sytuacja jest coraz gorsza i od początku tego roku rząd PiS musi stawiać czoło sytuacji kryzysowej - skomentował polityk PO.

Jego zdaniem rząd Mateusza Morawieckiego nie wykorzystuje w mądry sposób dobrej koniunktury finansowej państwa i lokuje pieniądze w nieodpowiedzialny sposób.

- Są pieniądze na strzelnice, a nie ma na to, żeby poprawiać sytuację w służbie zdrowia. Żadnych planów, buta, lekceważenie i próba przerzucenia odpowiedzialności na lekarzy - dodał Trzaskowski.

"Teraz trzeba inwestować nie w sprzęt, a w ludzi"

Paweł Kukiz, lider sejmowego klubu Kukiz'15, zaproponował ponadpartyjne rozmowy na temat poprawy sytuacji w ochronie zdrowia. - Taka dyskusja między podmiotami politycznymi powinna odbywać się u prezydenta i powinniśmy tam szukać konsensusu - powiedział Paweł Kukiz.

Jego zdaniem reforma służby zdrowia to kwestia najbliższych 10-15 lat, a jej priorytety nie powinny być uzależnione od wyników wyborów. - Lekarze rezydenci to tylko wierzchołek góry lodowej, tam się wszystko sypie - tak polityk ocenił sytuację w polskich szpitalach.

Kukiz zapowiedział, że w przyszłym tygodniu będzie próbował skontaktować się z prezydentem oraz liderami największych partii, szukając poparcia dla okrągłego stołu w sprawie kryzysu.

Pozytywnie do propozycji Pawła Kukiza odniósł się prezydencki minister Krzysztof Łapiński. - Jak będzie wola partii politycznych, takie rozmowy mogą się odbyć pod auspicjami prezydenta, albo bez -dodał Łapiński. Jednak sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP postawił warunki. Jak mówił, wszystkie partie polityczne powinny uznać, że "nie będą używały służby zdrowia do bieżącej walki politycznej".

Minister przypomniał podpisaną w zeszłym roku przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawę, która regularnie zwiększa nakłady na ochronę zdrowia. Nie chciał komentować spekulacji w sprawie odwołania szefa resortu zdrowia.

"Służba zdrowia potrzebuje ponadpartyjnej zgody"
"Służba zdrowia potrzebuje ponadpartyjnej zgody"

- Na razie ministrem jest Konstanty Radziwiłł i składa propozycje. W negocjacjach nie jest tak, że jedna strona będzie zadowolona w 100 procentach. Mam wrażenie, że ten rząd przedstawił pewien konkret dochodzenia do większej składki w przeciągu kilku lat - skomentował Łapiński.

Na problem biurokracji w placówkach medycznych wskazał z kolei Krzysztof Hetman, europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Wystarczy wprowadzić sekretarkę medyczną. Jej nie trzeba kształcić 6 lat za nie wiadomo jakie pieniądze, tak jak odbywa się w innych krajach - przypomniał polityk ludowców.

Ocenił, że rosnące nakłady finansowe na służbę zdrowia w ostatnich latach zostały zainwestowane przede wszystkim w sprzęt medyczny. - W wielu miejscach sytuacja się poprawiła i sprzęt jest na światowym poziomie. Teraz trzeba zainwestować w ludzi - wskazał Hetman.

Autor: PTD//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Napływ cudzoziemców na polski rynek pracy jest niezbędny do rozwoju gospodarczego - uważa Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jego zdaniem problem najmocniej uderzy w przemysł. Za dziesięć lat do obsadzenia wszystkich stanowisk zabraknie około 400 tysięcy osób. Jednocześnie - jak stwierdził - sama imigracja czy aktywizacja zawodowa nie wystarczą, by poradzić sobie z narastającą zapaścią demograficzną.

Polsce grozi potężna luka na rynku pracy. "Zapaść"

Polsce grozi potężna luka na rynku pracy. "Zapaść"

Źródło:
PAP

Szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, pierwszego dnia urzędowania odbierze Antoniemu Macierewiczowi Order Orła Białego. Dodał też, że Pałac Prezydencki "nie będzie azylem dla przestępców".

Radosław Sikorski o tym, co zrobi pierwszego dnia urzędowania jako prezydent

Radosław Sikorski o tym, co zrobi pierwszego dnia urzędowania jako prezydent

Źródło:
PAP

W sobotę nad ranem na ulicy Mokotowskiej w Warszawie osoba kierująca autem potrąciła pieszego i odjechała z miejsca wypadku. Ranny 36-latek trafił do szpitala. Policja ustala, kto kierował.

Wjechał w pieszego na pasach, rannego zostawił na ulicy. Nagranie

Wjechał w pieszego na pasach, rannego zostawił na ulicy. Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Atak z ostatniej nocy, jeden z największych w tej wojnie, udowodnił, że dyplomacja telefoniczna nie może zastąpić prawdziwego wsparcia całego Zachodu dla Ukrainy - podkreślił premier Donald Tusk. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział w niedzielę, że warto było porozmawiać z Putinem, aby rozwiać jego złudzenia, że Zachód ma zamiar zrezygnować ze wsparcia dla Ukrainy.

Tusk: nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Scholz się tłumaczy

Tusk: nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Scholz się tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Arktyczne zimno z północy dotrze do nas w dwóch falach. Jaka pogoda będzie w drugiej połowie listopada i na początku grudnia? Sprawdź długoterminową prognozę na 16 dni, przygotowaną przez przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Źródło:
tvnmeteo.pl

Najem krótkoterminowy w wielu europejskich krajach jest powodem niezadowolenia lokalnych społeczności. Uważany jest za jedną z głównych przyczyn wysokich cen na rynku najmu. Szereg krajów już zdecydowało się na wprowadzenie ograniczeń prawnych, takich jak choćby konieczność uzyskania licencji czy maksymalną liczbę dni najmu mieszkania w tym systemie. Inne dopiero pracują nad takimi rozwiązaniami.

Fala rozlewa się na całą Europę. Kolejne państwa reagują

Fala rozlewa się na całą Europę. Kolejne państwa reagują

Źródło:
PAP

69-latek z nieznanych przyczyn zjechał z autostrady A2 na pas zieleni i uderzył w pobliską latarnię. Okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Miejscu Obsługi Pasażerów Kozanki Wielkie (woj. łódzkie) wyjaśnia policja.

Zjechał z autostrady, uderzył w latarnię. Z auta wycinali go strażacy

Zjechał z autostrady, uderzył w latarnię. Z auta wycinali go strażacy

Źródło:
TVN24

Pekin jest teraz lepiej przygotowany na wojnę celną z USA niż w 2016 roku, kiedy Donald Trump rozpoczynał pierwszą kadencję prezydencką – ocenił brytyjski dziennik "Financial Times". W rywalizacji ze Stanami Zjednoczonymi Chiny mogą wykorzystać swoją pozycję głównego dostawcy surowców o krytycznym znaczeniu.

"Sygnały ostrzegawcze" ze strony Pekinu. "Chiny jeszcze nie dokonały prawdziwego odwetu"

"Sygnały ostrzegawcze" ze strony Pekinu. "Chiny jeszcze nie dokonały prawdziwego odwetu"

Źródło:
PAP

- To są emocje, które mogą zrozumieć tylko rodzice wcześniaków - tak o doświadczeniach opieki nad takimi dziećmi mówiła Natalia Szewczak. Dziennikarka i mama wcześniaków podzieliła się swoją osobistą historią, która zainspirowała ją do napisania reportażu. Po nim rozpoczęły się prace nad ustawą o dodatkowym urlopie, którą lada dzień zajmie się Sejm. Pomogła w tym Fundacja Koalicja dla Wcześniaka. - Od momentu, kiedy napisałam petycję po naszym spotkaniu, zaczęła się wielka, piękna akcja współdziałania - wspominała wiceprezeska instytucji Elżbieta Brzozowska.

"Który rodzic to przeżył?". Po reportażu zaczęła się "magia". Podpisały się tysiące osób

"Który rodzic to przeżył?". Po reportażu zaczęła się "magia". Podpisały się tysiące osób

Źródło:
TVN24
"W sporcie nie ma bogów. Wszyscy mamy swoje wady i zalety". One są wcześniakami 

"W sporcie nie ma bogów. Wszyscy mamy swoje wady i zalety". One są wcześniakami 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu w centrum Żyrardowa. Jak ustaliła policja, kierujący audi prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa rodzinie podróżującej citroenem.

Uderzył w auto rodziny z dziećmi, był nietrzeźwy

Uderzył w auto rodziny z dziećmi, był nietrzeźwy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd utrzymał karę czterech i pół roku więzienia dla 30-latki, która zaatakowała ekspedientkę w sklepie w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) tłuczkiem do mięsa. Uderzała nim w głowę, potem zadawała ciosy po całym ciele. Na koniec zabrała z kasy pieniądze i uciekła. Obrońca chciał łagodniejszej kary, twierdząc, że tłuczek do mięsa nie jest niebezpiecznym narzędziem. Sąd uznał jednak inaczej.

Ekspedientkę zaatakowała tłuczkiem do mięsa. Obrońca dowodził, że nie jest to niebezpieczne narzędzie

Ekspedientkę zaatakowała tłuczkiem do mięsa. Obrońca dowodził, że nie jest to niebezpieczne narzędzie

Źródło:
PAP

Toprowcy w nocy z soboty na niedzielę sprowadzili z Rysów trójkę turystów, którzy schodząc utknęli na tak zwanej Grzędzie na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza. Ratownicy ostrzegają, że warunki w wysokich partiach Tatr są trudne, zalega warstwa świeżego śniegu i występują oblodzenia.

Nocna akcja ratunkowa na Rysach

Nocna akcja ratunkowa na Rysach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Premier Donald Tusk przeprowadził w mediach społecznościowych prawyborcze ankiety dla internautów. Choć pytanie było to samo, to wyniki różnią się w zależności od platformy, na której zostało opublikowane. "Fascynujące! Na X i na Instagramie, przy rekordowej frekwencji, identyczne proporcje, ale różni zwycięzcy" - skomentował szef rządu. "Ale to dopiero rozgrzewka. A już jutro wielki sondaż wśród ogółu wyborców" - dodał. W przyszłym tygodniu w Koalicji Obywatelskiej zapadnie decyzja, kto będzie kandydatem klubu na prezydenta - Radosław Sikorski czy Rafał Trzaskowski.

"Fascynujące!". Donald Tusk o 24-godzinnych sondach

"Fascynujące!". Donald Tusk o 24-godzinnych sondach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Czy wiceministra klimatu Urszula Zielińska mówiła o "kapsułach napędzanych energią kosmiczną" i "szlakach dla sterowców z bambusa"? Według rozpowszechnianego w sieci nagrania proponowała takie technologie jako ekologiczne rozwiązania transportowe. Brzmi niewiarygodnie - bo film nie jest wiarygodny. To przykład, jak wykorzystano sztuczną inteligencję do stworzenia fałszywki.

"Energia księżycowa" i "fosforyzujące ślimaki". Minister ofiarą deep fake'a

"Energia księżycowa" i "fosforyzujące ślimaki". Minister ofiarą deep fake'a

Źródło:
Konkret24

Spór wokół ogrodzenia postawionego przez katolicką szkołę salezjanów w Toruniu a mieszkańcami. Zdaniem społeczników doszło do złamania prawa, ponieważ płot powstał na terenie zielonym, gdzie rosną rośliny będące pod ochroną. Potwierdziły to wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów ochrony środowiska. Prezydent Torunia powiadomił prokuraturę.

Rodzice i księża postawili płot, część mieszkańców protestuje. Sprawę bada prokuratura

Rodzice i księża postawili płot, część mieszkańców protestuje. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

Od początku października do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 100 tysięcy wniosków o świadczenie Aktywni rodzice w pracy, czyli tak zwane babciowe - wynika z danych ZUS.

Ponad sto tysięcy wniosków o nowe świadczenie

Ponad sto tysięcy wniosków o nowe świadczenie

Źródło:
PAP

Honorowym dawcom przysługują dwa dni wolne od pracy – jeden w dniu oddania krwi, a drugi w dniu kolejnym. Poseł Bartosz Romowicz (Polska 2050 - Trzecia Droga) w interpelacji skierowanej do dwóch ministerstw napisał, że pracodawcy zwracają uwagę, że "niektórzy pracownicy nadużywają uprawnień" przysługujących im z tego tytułu. Odpowiedzi w tej sprawie udzielił wiceminister zdrowia Jerzy Szafranowicz.

Dodatkowe dwa dni wolne z zaskoczenia. Ministerstwo komentuje

Dodatkowe dwa dni wolne z zaskoczenia. Ministerstwo komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Policja ustala okoliczności pożaru wiaty stojącej obok hotelu w Parczewie (woj. lubelskie). Spaliły się znajdujące się w środku samochód oraz łodzie motorowe. Straty oszacowano wstępnie na około 600 tysięcy złotych.

Pożar koło hotelu. Ogień strawił auto i łodzie motorowe

Pożar koło hotelu. Ogień strawił auto i łodzie motorowe

Źródło:
tvn24.pl

Wojewoda dolnośląski spotka się w niedzielę z włodarzami powiatu kłodzkiego. Cel: przyspieszenie wypłat zasiłków oraz jak najpełniejsza pomoc poszkodowanym w powodzi. Jak przekazał wojewoda, do tej pory tylko 27 z ponad 130 poszkodowanych gmin "w ogóle złożyło jakieś wnioski" o pomoc. - Jestem przekonany, że ten proces musi gwałtownie przyspieszyć - zapewnił Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu do spraw odbudowy po powodzi.

Powodzianie czekają na zasiłki na odbudowę i remonty. "Proces musi gwałtownie przyspieszyć"

Powodzianie czekają na zasiłki na odbudowę i remonty. "Proces musi gwałtownie przyspieszyć"

Źródło:
TVN24, PAP

W nie najlepszej atmosferze rozpoczął się w Toruniu 32. festiwal EnergaCamerimage. Reżyserka Coralie Fargeat wycofała z swój film "Substancja", a reżyser Steve McQueen zrezygnował z przyjazdu do Torunia. To pokłosie kontrowersyjnych słów dyrektora festiwalu Marka Żydowicza na temat parytetów w branży filmowej.

Afera na znanym festiwalu. "Po odkryciu wysoce mizoginistycznych i obraźliwych słów dyrektora..."

Afera na znanym festiwalu. "Po odkryciu wysoce mizoginistycznych i obraźliwych słów dyrektora..."

Źródło:
PAP
"Jego największym wrogiem był on sam". Dziadek Leonardo DiCaprio w Gnieźnie

"Jego największym wrogiem był on sam". Dziadek Leonardo DiCaprio w Gnieźnie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Rada Miasta zgodziła się na zbycie terenu położonego przy promenadzie w Ustce. Oznacza to, że grunt, którego wartość rzeczoznawca wycenił na 114 tysięcy złotych, będzie mógł kupić przedsiębiorca, który dzierżawi nieruchomość od 1993 roku. Kontrowersje wśród części mieszkańców wzbudza fakt, że odbędzie się to bez przetargu i konkurencji. Na dodatek w głosowaniu brał udział zięć przedsiębiorcy. Był "za" sprzedażą. Uchwała przeszła jednym głosem.

Teren przy plaży za 114 tysięcy. Uchwała przeszła dzięki głosowi zięcia

Teren przy plaży za 114 tysięcy. Uchwała przeszła dzięki głosowi zięcia

Źródło:
TVN24

Mieli tu być dwa tygodnie, właśnie leci trzeci miesiąc. Mieszkańcy trzech kamienic w sercu Łodzi starają się oswoić myśl, że do domów być może nie wrócą nawet na święta Bożego Narodzenia. 25 metrów pod ich domami znajduje się maszyna drążąca tunel kolejowy. Jej praca stanowi zagrożenie, że budynki runą - tak, jak na początku września runęła oficyna przy 1 Maja 23. - Nikt z nas nie wie, kiedy to się skończy. Dawno już brakło nam cierpliwości - zaznaczają. 

Polski "Terminal". Trzy miesiące temu utknęli w hotelu

Polski "Terminal". Trzy miesiące temu utknęli w hotelu

Źródło:
tvn24.pl

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Na świecie co dziesiąte dziecko rodzi się przedwcześnie, a w Polsce w zeszłym roku było 20 tysięcy takich porodów. Lekarze podkreślają, z jak wieloma trudnościami muszą mierzyć się wcześniaki i ich rodzice. Ale jak zaznacza dr Joanna Puskarz-Gąsowska, pediatra i neonatolog ze Szpitala Karowa, "postęp w wynikach leczenia naszych wcześniaczków jest ogromny".

"Postęp w wynikach leczenia naszych wcześniaczków jest ogromny". Dziś ich święto

"Postęp w wynikach leczenia naszych wcześniaczków jest ogromny". Dziś ich święto

Źródło:
tvn24.pl

W sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się pokaz trzech reportaży z programu TVN24 "Czarno na białym". Później odbyła się dyskusja z autorami materiałów. Tematem przewodnim wieczoru było "dziennikarstwo w czasach propagandy". - Możemy usłyszeć od tych, którzy oglądają nasze reportaże, jak je odbierają, co im odpowiada, co im nie odpowiada, jak w nich to rezonuje. To jest zawsze bezcenne - mówił reporter "Czarno na białym" Marcin Gutowski.

Reportaże "Czarno na białym" na dużym ekranie i dyskusja z reporterami

Reportaże "Czarno na białym" na dużym ekranie i dyskusja z reporterami

Źródło:
TVN24
Seks z nieletnią, zabicie psa, ręce niemyte od dekady. Wszyscy ludzie prezydenta Trumpa

Seks z nieletnią, zabicie psa, ręce niemyte od dekady. Wszyscy ludzie prezydenta Trumpa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Pomaga na co dzień, a tuż przed świętami zaprasza, by się do tego pomagania przyłączyć. Fundacja TVN i program "Uwaga!" TVN organizują akcję charytatywną. W kolejnych tygodniach będzie szansa na poznanie podopiecznych i ich potrzeb.

Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Fundacja TVN wraz z programem "Uwaga!" rozpoczyna świąteczną akcję dla małych wojowników. Finał 17 grudnia

Źródło:
Fakty TVN

W sobotę ruszyła 24. edycja Szlachetnej Paczki, która co roku pomaga kilku tysiącom rodzin przed świętami. - 2,5 miliona Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, w tym pół miliona dzieci - powiedziała na antenie TVN24 Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna. W tym roku "weekend cudów", kiedy dary powędrują do potrzebujących, zaplanowano na 14 i 15 grudnia.

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Źródło:
TVN24