Nie wierzymy w sprawiedliwość

Aktualizacja:
"Będzie reforma w prokuraturze"
"Będzie reforma w prokuraturze"
TVN24
"Będzie reforma w prokuraturze"TVN24

Nie wierzymy w sprawiedliwe werdykty, a sędziów i prokuratorów uważamy za skorumpowanych. Wręcz boimy się przyjść po pomoc - wynika z badań Ministerstwa Sprawiedliwości. - To dramat - komentował były minister Zbigniew Ziobro. - Wyciągniemy wnioski - obiecuje obecny szef resortu Andrzej Czuma.

Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło kompleksowe badanie na temat wizerunku polskiego wymiaru sprawiedliwości i jego reformy. Przeprowadził je Instytut Homo Homini.

- W każdej szanującej się firmie po zmianie kierownictwa należy zlecić ocenę działań instytucji. Określiliśmy najsłabsze punkty, a wyniki badań wykorzystamy bardzo starannie – deklarował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Zapowiedział reformę prokuratury, otwarcie zawodów prawniczych i większą pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie.

Nie wierzymy w praworządność

Wniosek ogólny z badań jest pesymistyczny - Polacy nie wierzą w praworządność i źle oceniają polski wymiar sprawiedliwości. Takie zdanie wyraziło 44 procent ankietowanych, a przeciwną opinię miało 37 procent Polaków. A ci, którzy pozytywnie oceniają funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju, nie potrafią uzasadnić swojej opinii: ponad 21 procent pytanych miało po prostu "takie odczucie".

 
Jak Polacy oceniają wymiar sprawiedliwości?/tvn24.pl 

Natomiast złe oceny dla wymiaru sprawiedliwości wynikają nie z plotek, czy zasłyszanych opinii, a własnych doświadczeń. Z badania wynika, że 99 procent ankietowanych w ciągu ostatnich trzech lat miało styczność z organami wymiaru sprawiedliwości.

Czuma w komentarzu przesłanym tvn24.pl tłumaczył, że "z odobnymi opiniami obywateli spotykał się jako poseł i spotyk się teraz", a "jeszcze kilka lat temu wymiar sprawiedliwości, w podobnych sondażach, był oceniany dużo gorzej". Z sondażu CBOS, przeprowadzonego w kwietniu 2007 roku [ministerstwem kierował wówczas Zbigniew Ziobro - red.] wynika jednak co innego. Wówczas niezadowolonych z działania wymiaru sprawiedliwości było 41 procent, jednak zadowolonych o pięć punktów procentowych więcej.

 
Nieufni Polacy/tvn24.pl 

"Opinia publiczna nie zawsze jest sprawiedliwym sędzią"

Czy słabszy teraz wynik bierze się z tego, że wymiar sprawiedliwości rzeczywiście działa dziś gorzej? - Niekoniecznie. Po pierwsze istotna jest tu niewiedza Polaków, po drugie poczucie pokrzywdzenia przez wymiar sprawiedliwości, a po trzecie bezradność wobec całego aparatu, czy też jego opieszałości. Obywatele są jednak bierni i nie chcą docierać do informacji, które pomogłyby im nie czuć się tak bezradnymi. W Polsce dominuje też przekonanie, że przestępczość rośnie, a prawda jest taka, że od 2002 roku liczba najcięższych przestępstw spada. Trzeba więc pamiętać o tym, że opinia publiczna nie zawsze jest sprawiedliwym sędzią, ale to ważny czynnik polityczny, który trzeba brać pod uwagę, gdy cokolwiek się chce zmieniać - tłumaczy prof. Jacek Raciborski, socjolog.

Dodaje jednak, że problem nieufności wobec wymiaru sprawiedliwości, to problem szczególnie ważny, bo wpływa na poczucie braku bezpieczeństwa obywatela.

Polacy są nieufni bo mają wrażenie, że niektóre sprawy są zamiatane pod dywan, albo skręcane. Ile było w ostatnim czasie przykładów wyciągnięcia konsekwencji wobec prokuratorów, czy sędziów, wobec których zachodziło podejrzenie korupcji? A to zjawisko jest realnym problemem w wymiarze sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro

Jaki z tego wniosek? Według byłego ministra sprawiedliwości jedyną skuteczną metodą walki o to, by wymiar sprawiedliwości i jego przedstawiciele byli lepiej oceniani, jest "stanowcza reakcja". - Teraz tych reakcji nie widać. Polacy są nieufni bo mają wrażenie, że niektóre sprawy są zamiatane pod dywan, albo skręcane. Ile było w ostatnim czasie przykładów wyciągnięcia konsekwencji wobec prokuratorów, czy sędziów, wobec których zachodziło podejrzenie korupcji? A to zjawisko jest realnym problemem w wymiarze sprawiedliwości. Tym bardziej, że wszystkie próby walki z korupcją są traktowane jako walka ze środowiskiem - twierdzi były minister.

Skorumpowane filary

 
Korupcja w wymiarze sprawiedliwości/tvn24.pl 
 
Kto jest skorumpowany?/tvn24.pl 

Z badania wynika, że aż 62 procent Polaków dostrzega zjawisko korupcji w wymiarze sprawiedliwości. Przeciwnego zdania jest tylko 24 procent respondentów, a 14 procent nie ma zdania. Wśród "najbardziej skorumpowanych" przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości badani wskazują na jego filary, czyli prokuratorów, adwokatów i sędziów.

- To jest dramat. A trzeba jeszcze pamiętać, że immunitet dla tych ostatnich jest najszerszy w Europie, a jego ograniczenie - albo nawet wprowadzenie procedury umożliwiającej szybsze uchylenie w uzasadnionym przypadku - niemożliwe do wprowadzenia. Kiedy zacząłem się tego domagać spotkałem się z negatywną decyzją sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Naprzeciwko mnie stanęła wtedy też część środowiska sędziowskiego. Takie zachowania martwią obywatela - komentuje Ziobro, podkreślając przy okazji własne dokonania.

Jednak korupcja w wymiarze sprawiedliwości, która jako "realny problem" martwi byłego ministra, według jego następcy Zbigniewa Ćwiąkalskiego jest zjawiskiem "sporadycznym". - Gdyby tak często dochodziło tam do zjawiska korupcji, to słyszelibyśmy o tym w mediach. Oceny Polaków nie potwierdzają się w żaden sposób - twierdzi Ćwiąkalski. Z czego więc wynikają? - Z pewnych ukształtowanych stereotypów. Bo wymiar sprawiedliwości to nie jest artykuł pierwszej potrzeby i nie da się go oceniać tak, jak ocenia się piekarza, czy listonosza - zaznacza niedawny minister.

Czerwona lampka

Ale zdaniem Ćwiąkalskiego wyniki badania Instytutu Homo Homini mimo wszystko trzeba traktować poważnie i powinny stać się one "czerwoną lampką" dla obecnych władz. - Jasne jest, że niektóre procedury wymagają zmian, bo przeciętny obywatel może się dziś łatwo sparzyć na drobiazgach. A to z kolei rzutuje na ocenę ogólną. Wszelkie zmiany wymagają jednak nakładów finansowych - ocenia Ćwiąkalski.

 
Reforma? Pierwsze słyszę/tvn24.pl 
 
...Albo "trudno powiedzieć" 

Być może to właśnie strach przed skomplikowanymi procedurami sprawia, że Polacy na pytanie "do jakiej instytucji mają największe zaufanie, jeśli liczą na pomoc?", wskazują nie prokuraturę (2 proc.), a policję (71 proc.). Z badania Homo Homini wynika, że to właśnie policjanci cieszą się największym zaufaniem wśród przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości: wskazuje ich 38 procent badanych.

O co chodzi?

- Te wyniki są często zadziwiające, a problem jaki dostrzegam śledząc wyniki, to przede wszystkim niewiedza pytanych - wtóruje Ćwiąkalskiemu prof. Hubert Izdebski, prawnik i historyk prawa.

Spostrzeżenie to potwierdzają zresztą wyniki, bo choć ankietowani na pytania dotyczące wizerunku wymiaru sprawiedliwości odpowiadają chętnie, to jednocześnie prawie 47 procent ankietowanych swój stan wiedzy na ten temat ocenia słabo. 49 procent nie słyszało o jego reformie, a 82 procent nigdy nie skorzystało ze strony internetowej ministerstwa sprawiedliwości.

- Trzeba się poważnie zastanowić nad tym, co z tą niewiedzą zrobić. Media nie interesują się zmianami w funkcjonowaniu instytucji, bo tam nie ma newsa. A Polacy swoją wiedzę czerpią głównie z mediów - przyznaje Ćwiąkalski.

Badanie Instytutu Homo Homini przeprowadzono w dniach 15.12.2008 - 05.01.2009 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1542 Polaków.

Łukasz Orłowski

Źródło: tvn24.pl, Bild.de

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W australijskim stanie Wiktoria trwa walka z pożarem, który niemal tydzień temu wybuchł na terenie parku narodowego. W niedzielę płomienie ogarniały obszar 34 tysięcy hektarów i wciąż rozszerzały swój zasięg. Mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z parkiem musieli opuścić swoje domy i nie wrócą do nich przed świętami.

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, The Guardian, ABC News, 9news.com.au

Premier Albanii Edi Rama zapowiedział wprowadzenie blokady na popularną aplikację TikTok - poinformował Reuters. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od stycznia 2025 roku. TikTok domaga się wyjaśnień od albańskich władz.

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Źródło:
Reuters

Samolot z dziesięcioma osobami na pokładzie rozbił się i uderzył w sklep w centrum turystycznej miejscowości Gramado na południu Brazylii. Jak podały władze, nikt z pasażerów nie przeżył.

Samolot spadł na sklep

Samolot spadł na sklep

Źródło:
Reuters

Członek Państwowej Komisji Wyborczej Ryszard Kalisz ujawnił w TVN24, że otrzymał e-mail z informacją, że przewodniczący PKW Sylwester Marciniak "zarządził tryb obiegowy podjęcia uchwał", wśród których ma się znajdować uchwała w sprawie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS. Kalisz zgodził się, że jest to próba podjęcia uchwały "tylnymi drzwiami" przez przewodniczącego PKW. Sprawę komentowali politycy PSL, KO, a także szefowa kancelarii prezydenta.

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

Źródło:
TVN24

Wielu zagranicznych internautów zachwyciła znajdująca się w Polsce świecąca w ciemności ścieżka rowerowa, na której w nocy jakoby widać odwzorowane gwiazdy i gwiazdozbiory. Jak się okazuje, w kraju mamy takiego rodzaju drogę dla rowerów, ale nie wygląda tak spektakularnie.

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Źródło:
Konkret24

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Niebezpieczne warunki panują w południowych regionach Polski. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl