Nie żyje niemowlę. Matka mówiła, że zatruło się czadem. Jedną z hipotez śmierć łóżeczkowa

Autor:
bp/tok
Źródło:
tvn24.pl, TVN24
Tragedia w Namysłowie. Nie żyje ośmiomiesięczne niemowlę (wideo z 25.12.2022)
Tragedia w Namysłowie. Nie żyje ośmiomiesięczne niemowlę (wideo z 25.12.2022)KP PSP w Namysłowie
wideo 2/2
KP PSP w NamysłowieTragedia w Namysłowie. Nie żyje ośmiomiesięczne niemowlę

Tragedia w Namysłowie (woj. opolskie). W Boże Narodzenie rano służby dostały zgłoszenie o śmierci ośmiomiesięcznego dziecka. Jego matka poinformowała policjantów, że niemowlę zatruło się czadem, ale strażacy wykluczyli taką wersję wydarzeń. Nic nie wskazuje jednak na udział osób trzecich - podaje policja.

Do tragedii doszło w niedzielę w mieszkaniu jednego z bloków w Namysłowie. Zgłoszenie dotyczące ośmiomiesięcznego nieoddychającego dziecka policja otrzymała po godzinie 11 rano. Jak poinformowali policjanci, służby wezwała 24-letnia matka niemowlęcia. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza.

Policja: nic nie wskazuje na udział osób trzecich

- Matka zgłosiła, że dziecko nie oddycha i zatruło się tlenkiem węgla. Strażacy to wykluczyli - poinformował starszy aspirant Paweł Chmielewski, oficer prasowy namysłowskiej policji. W mieszkaniu nie stwierdzono przekroczenia norm tlenku węgla ani symptomów zatrucia tlenkiem węgla u innych domowników. Później funkcjonariusz przekazał też, że nic nie wskazuje na udział osób trzecich.

Policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratury. - Obecnie prowadzimy śledztwo w sprawie, którego celem jest ustalenie wszystkich okoliczności tej tragedii. Na pewno wiemy, że rodzice dziecka byli trzeźwi, a dziecko nie miało obrażeń zewnętrznych. Obecnie trwają czynności polegające na przesłuchaniu 33-letniego partnera mamy dziecka, jednak na tę chwilę nie ma podstaw, by komukolwiek stawiać zarzuty - podkreślił rzecznik.

Policja bada sprawę śmierci niemowlęcia w NamysłowieKP PSP w Namysłowie

Funkcjonariusz dodał, że na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci niemowlęcia. - W mieszkaniu przebywało też dwoje dzieci w wieku dwóch i trzech lat, nic im się nie stało. Są pod opieką innych członków rodziny - przekazał. I dodał, że jedną z hipotez jest śmierć łóżeczkowa. Przyczynę śmierci niemowlęcia wyjaśni sekcja zwłok.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy zabrali do szpitala 24-letnią matkę, która źle się poczuła.

W miejscu tragedii lądował śmigłowiec LPRKP PSP w Namysłowie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok

Źródło: tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Namysłowie

Pozostałe wiadomości