TVN24 | Polska

Transmisja mszy świętej w tvn24.pl

TVN24 | Polska

Autor:
js
//kg,
now
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W niedzielę od godziny 11 za pośrednictwem tvn24.pl można uczestniczyć we mszy świętej z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie.

Transmisję realizuje biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej i Stacja7.pl.

Transmisje nabożeństw są odpowiedzią na potrzeby wiernych, którzy z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem pozostają w domach. W miejscach kultu religijnego może przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Wcześniej w świątyni mogło przebywać tylko pięć osób poza obsługą liturgiczną.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych mszach

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik informował w komunikacie, że Kościół w Polsce od początku epidemii, w trosce o zdrowie i życie całego społeczeństwa, dostosowuje się do ograniczeń sanitarnych.

Przypomniał, że w diecezjach nadal obowiązują dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. Zaznaczył jednak, że obecne przepisy państwowe stwarzają możliwość, aby w kościołach mogło się modlić, korzystać ze spowiedzi i komunii świętej więcej osób niż w ubiegłych tygodniach.

Autor:js //kg, now

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Białek/Wikipedia (CC BY-SA 3.0)