Mirosław Skrzypczyński zrezygnował z funkcji członka zarządu Polskiego Związku Tenisowego

Autor:
js/kab
Źródło:
tvn24.pl
Bortniczuk: za każdym razem będziemy stawać po stronie ofiar, ale stwierdzenie, kto jest ofiarą wymaga przeprowadzenia uczciwego procesu
Bortniczuk: za każdym razem będziemy stawać po stronie ofiar, ale stwierdzenie, kto jest ofiarą wymaga przeprowadzenia uczciwego procesuTVN24
wideo 2/8
TVN24Bortniczuk: za każdym razem będziemy stawać po stronie ofiar, ale stwierdzenie, kto jest ofiarą wymaga przeprowadzenia uczciwego procesu

Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym - poinformował we wtorek po południu zarząd PZT. Dodano, że nie pełni obecnie jakichkolwiek funkcji w Polskim Związku Tenisowym.

Zarząd Polskiego Związku Tenisowego przekazał w komunikacie, że we wtorek "Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym".

"W celu rozwiania wszelkich wątpliwości oświadczamy, że Pan Mirosław Skrzypczyński nie pełni jakichkolwiek funkcji także w innych organach Związku (np. Komisja Rewizyjna, inne komisje, kolegia czy grupy robocze)" - dodano. 

Minister sportu o Skrzypczyńskim

Wcześniej we wtorek o sprawie Skrzypczyńskiego na konferencji prasowej mówił minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Zapewnił, że działacze resortu będą "za każdym razem stawać po stronie ofiar". 

Bortniczuk zwrócił się z bezpośrednim apelem do Skrzypczyńskiego, "żeby swoją działalność w Polskim Związku Tenisowym do czasu wyjaśnienia tej sprawy zawiesił na tyle skutecznie, aby nie brał udziału w pracach tego związku". - A już absolutnie nie wyobrażam sobie, żeby miał wpływ na pracę tego zespołu, który jest w ramach związku powołany i ma na celu wyjaśnienie tej sprawy - powiedział.

Minister dodał, że sam nie może zawiesić lub odwołać Skrzypczyńskiego.

Bortniczuk zwrócił się z apelem do Skrzypczyńskiego
Bortniczuk zwrócił się z apelem do SkrzypczyńskiegoTVN24

Skrzypczyński zrezygnował ze stanowiska prezesa PZT

W październiku Onet ujawnił, że szef Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński miał przez lata stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej rodziny oraz trenowanych przez niego zawodniczek i zawodników. Tenisistki, z którymi rozmawiali autorzy publikacji, oskarżały Skrzypczyńskiego o molestowanie. Jedną z nich była posłanka Lewicy Katarzyna Kotula, która udzieliła wywiadu i opowiedziała swoją historię.

CZYTAJ TAKŻE: Kotula: Zostałam w dzieciństwie skrzywdzona przez Skrzypczyńskiego. Jestem dzisiaj głosem ofiar

Kotula: Zależy mi na tym żeby nie mówić o mnie, że jestem ofiarą. Jestem głosem wszystkich ofiar, które są zastraszone
Kotula: Zależy mi na tym żeby nie mówić o mnie, że jestem ofiarą. Jestem głosem wszystkich ofiar, które są zastraszoneTVN24

W ubiegłym tygodniu PZT ogłosił, że Skrzypczyński złożył rezygnację ze stanowiska prezesa PZT. Nadal jednak pozostawał członkiem zarządu Związku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/kab

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości