TVN24 | Polska

Zbigniew Rau z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa

TVN24 | Polska

Autor:
pp
Źródło:
PAP
Zbigniew Rau i Helga Schmid na wspólnej konferencji
Zbigniew Rau i Helga Schmid na wspólnej konferencji TVN24
wideo 2/3
TVN24Zbigniew Rau i Helga Schmid na wspólnej konferencji

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował rzecznik resortu Łukasz Jasina. Dodał, że w związku z tym szef MSZ odwołał swoje planowane na najbliższe dni wizyty w Hiszpanii i na Malcie. W środę Rau spotkał się z ambasadorem Arabii Saudyjskiej w Polsce.

"Z uwagi na pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 minister SZ Zbigniew Rau odwołał swoje wizyty w Hiszpanii i na Malcie. Minister Rau będzie w najbliższym czasie wypełniał swoje obowiązki w sposób zgodny z procedurami przewidzianymi dla tego typu sytuacji" - napisał na Twitterze Jasina.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dodał, że Rau przyjął trzy dawki szczepionki, czuje się dobrze i zgodnie z obowiązującymi przepisami przebywa w izolacji.

W czwartek szef polskiej dyplomacji miał odwiedzić Hiszpanię i spotkać się w Madrycie ze swoim odpowiednikiem Jose Manuelem Albaresem Bueno, by rozmawiać m.in. o kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w Europie i jej otoczeniu.

Spotkanie z ambasadorem Arabii Saudyjskiej

W środę Zbigniew Rau spotkał się w Warszawie z ambasadorem Arabii Saudyjskiej w Polsce Saadem Salehem Ibrahimem Alsalehem. Jak przekazało na Twitterze MSZ, "rozmówcy pozytywnie ocenili stan relacji, omówili rozwój współpracy handlowo-gospodarczej, naukowej i w sferze turystyki oraz aktualną sytuację na Bliskim Wschodzie".

Bix Aliu: życzę zdrowia i sił potrzebnych do pracy

Życzenia zdrowia dla szefa MSZ złożył chargé d'affaires ambasady USA Bix Aliu. "Panie Ministrze, mam nadzieję, że mimo pozytywnego wyniku testu, zachowa Pan dobre samopoczucie. Życzę zdrowia i sił potrzebnych do pracy w tym pełnym wyzwań czasie" - napisał na Twitterze.

Autor:pp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Peterman/MSZ

Pozostałe wiadomości