Dworczyk: ranny polski ochotnik już w kraju

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
W obronie Ukrainy zginęli także Polacy. Fragment materiału "Faktów" TVN z 6 grudnia 2022 r.
W obronie Ukrainy zginęli także Polacy. Fragment materiału "Faktów" TVN z 6 grudnia 2022 r.
"Fakty" TVN
"Fakty" TVNW obronie Ukrainy zginęli także Polacy. Fragment materiału "Faktów" TVN z 6 grudnia 2022 r.

Minister Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że ciężko ranny polski ochotnik walczący w szeregach sił zbrojnych Ukrainy dotarł przez Kijów do Polski.

"Ciężko ranny polski ochotnik walczący w szeregach sił zbrojnych Ukrainy dotarł szczęśliwie przez Kijów do Polski" - napisał na Twitterze minister-członek Rady Ministrów Michał Dworczyk.

"Jego stan jest poważny ale stabilny. Wielkie podziękowania dla ukraińskich lekarzy i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy oraz gratulacje dla naszych medyków z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej" - dodał.

Śmierć Polaka walczącego w Ukrainie

24 marca Dworczyk poinformował, że zginął kolejny żołnierz Ukrainy — obywatel Polski, a dwóch, kilka dni temu rannych, wciąż jest w stanie poważnym.

Dworczyk zaznaczył, że tych dwóch rannych żołnierzy - także polskich obywateli - jest w stanie, który uniemożliwia obecnie ich transport. Poinformował też, że jeden z rannych w ubiegłym tygodniu na Ukrainie wolontariuszy dotarł do Polski, a drugi został przewieziony z Dniepru do Kijowa.

25 marca minister Dworczyk przekazał, że tego dnia rano w szpitalu w Dnipro zmarł ciężko ranny polski ochotnik i że łącznie w ciągu tygodnia zginęło trzech naszych rodaków walczących po stronie Ukrainy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kijowska administracja/Telegram

Pozostałe wiadomości