Hymn na Marszu Miliona Serc. Tusk: usłyszała go naprawdę cała Warszawa i cała Polska
W samo południe w Warszawie rozpoczął się Marsz Miliona Serc. Trzy godziny później na rondzie "Radosława" uczestnicy i uczestniczki marszu odśpiewali hymn państwowy "Mazurka Dąbrowskiego". - Ten hymn usłyszała dzisiaj naprawdę cała Warszawa, a dzięki mediom - cała Polska - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
TRANSMISJA I RELACJE Z MARSZU MILIONA SERC TRWA TVN24, TVN i TVN24 GO.
- Widziałem nie tylko milion serduszek, nie tylko milion zdeterminowanych Polek i Polaków, ale naprawdę milion uśmiechów - mówił w przemówieniu wygłoszonym na rondzie "Radosława" Donald Tusk. - Kiedy patrzyłem na wasze twarze, machały do mnie i dzieciaki i starsze małżeństwa. Widziałem wiele osób, które też ze wzruszenia płakały. Przy tylu okazjach, setki, jeśli nie tysiące razy w życiu, śpiewaliśmy polski hymn - powiedział lider PO.
CZYTAJ WIĘCEJ: Marsz Miliona Serc na zdjęciach z drona
Wyznał, że nie wie, czy kiedykolwiek w jego życiu słowa "Jeszcze Polska nie zginęła" brzmiały tak autentycznie i mocno. - Dlatego zacznijmy ten finał, wielki finał Marszu Miliona Serc od naszego hymnu narodowego. Do hymnu - powiedział Tusk.
Chwilę później tłum zgromadzony wokół ronda "Radosława" odśpiewał "Mazurka Dąbrowskiego".
- Mam, chyba nie tylko ja, wrażenie, że ten hymn usłyszała dzisiaj naprawdę cała Warszawa, a dzięki mediom - cała Polska - mówił przewodniczący Platformy.
CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk: Niech nikt u góry, w szeregach władzy, nie ma złudzeń. Zmiana na lepsze jest nieuchronna
Uczestnicy marszu na rondzie Radosława

Autor:momo/ft
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Mer Kijowa Witalij Kliczko powiedział w wywiadzie dla szwajcarskiego portalu 20 Minuten, że prezydent Wołodymyr Zełenski pełni ważną funkcję i należy go popierać do końca wojny. Dodał, że po zakończeniu walki "każdy polityk zapłaci za swoje sukcesy i niepowodzenia", a spadek popularności Zełenskiego "nie jest zaskoczeniem".
Kliczko o Zełenskim: płaci za błędy, które popełnił
Po weekendzie, który obfitował w opady śniegu, nadciąga mróz. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia na terenie czterech województw. Z prognoz wynika, że miejscami w Polsce temperatura spadnie do -17 stopni Celsjusza.
IMGW ostrzega przed mrozem. Żółte alerty w czterech województwach
Goście "Kawy na ławę" rozmawiali o powołanym na dwa tygodnie rządzie Mateusza Morawieckiego. - Ten rząd pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wyciąga wnioski ze swoich wcześniejszych zaniedbań - przekonywał Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta. - Nikt z wami nie pójdzie. Nikt nie będzie współtworzył rządu z kimś, kto rozrabiał przez te osiem lat, kto doprowadził do dziesiątek afer - odpowiadał Michał Kobosko z Polski 2050.
Strażacy wyłowili z jednego ze stawów w Łazienkach Królewskich ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura.
Zygmunt Korfanty wyszedł z domu w roboczym ubraniu, nie zabrał żadnych dokumentów, zostawił rozwieszone pranie. Ostatni raz widziany był 19 marca 1999 roku w Wydrnej na Podkarpaciu, gdzie mieszkał. Do dzisiaj nie wiadomo, co się z nim stało. Na policję wpływały anonimy, że mężczyzna nie żyje, a jego ciało zakopane jest w lesie. W listopadzie zgłosił się mężczyzna, który wskazał miejsce, gdzie ukryte mogą być zwłoki zaginionego. Nic tam jednak nie było. Los pana Zygmunta pozostaje nieznany.
W większości Polski sypnęło śniegiem, miejscami opady były - jak na początek grudnia - bardzo duże. Na Śnieżce leży już niemal 90 centymetrów śniegu, a na Kasprowym Wierchu ponad 80 cm. Gruba warstwa śniegu zalega także na terenach nizinnych Polski południowej. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania białych krajobrazów.
Etgar Keret dla tvn24.pl: "Uderzenie w ludzi, którzy tworzyli mosty"
To jest zdanie komisji. Miała prawo wyrazić takie zdanie. Pan prezydent nie będzie go brał pod uwagę - oświadczył doradca prezydenta Łukasz Rzepecki. Nawiązał w ten sposób do cząstkowego raportu komisji "lex Tusk", w którym zarekomendowano, by między innymi Donaldowi Tuskowi nie powierzać publicznych stanowisk.
22-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z toyotą. Wyglądało to bardzo groźnie, ale nikt nie został poszkodowany. Sprawcę ukarano mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów. Policja "ku przestrodze" opublikowała film ze zdarzenia.
"Nie ustąpił pierwszeństwa", nagranie ku przestrodze
Mam poczucie niesprawiedliwości - stwierdził w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Marek Kołodziejczak, ofiara działań firmy windykacyjnej. - Nagle ktoś do nas dzwoni, twierdząc, że na jakiejś podstawie mamy dług i że musimy oddać pieniądze - opowiada Katarzyna Kujawa, prawniczka z kancelarii adwokackiej Rynkowski. - Skala tego procederu jest bardzo duża i dotyczy kilku milionów ludzi w Polsce - dodaje Tomasz Parol, szef kancelarii Direct.
"Nękają mnie już sześć lat". Prawnik zaleca jedno działanie
- Autor:
- JoannaRubin
- Źródło:
- tvn24.pl
Dziś premiera filmu dokumentalnego "A jeśli jutro wojna się skończy?" opowiadającego o sile ukraińskich kobiet dźwigających gigantyczne brzemię. - Tysiące kobiet doświadczyły gwałtów wojennych - zwracała uwagę w TVN24 współreżyserka filmu Martyna Wojciechowska, reporterka i podróżniczka.
"Najtańsza możliwa broń" stosowana "na każdej wojnie od zawsze". Premiera dokumentu "A jeśli jutro wojna się skończy?"
- Autor:
- akw/adso
- Źródło:
- TVN24
Kierowca, który nie odśnieży odpowiednio swojego samochodu, może stworzyć zagrożenie dla innych. Przewidziana jest za to wysoka kara - mandat o wysokości 3000 złotych. Policja ostrzega i apeluje, by nie jeździć "na czołgistę".
Ogromny mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem. Policja ostrzega
Nieprzytomnego 11-latka znaleźli w łazience rodzice. Usłyszeli, jak upadł na podłogę. Była 21.20. Strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w mieszkaniu. Godzinę później jechali na podobne zdarzenie do innego bloku w tym samym mieście. Przytomność straciła 13-latka. Dzieci trafiły do szpitala.
"Chłopiec przewrócił się w łazience", dziewczynka zemdlała. Przez tlenek węgla
Szykują się zmiany w opłacie cukrowej. Nowelizacja ustawy zakłada wyłączenie z opłaty napojów, w których składzie są tylko cukry zawarte naturalnie w użytym do ich produkcji soku i nektarów z owoców o wysokiej kwasowości, których sok nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.
Taka sytuacja dawno nie miała miejsca. Takiej sytuacji chyba w ogóle nie było w policji, żeby dwóch policjantów dostało postrzał w głowę - mówił w "Faktach po Faktach" Rafał Jankowski, szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, komentując piątkowy atak na policjantów we Wrocławiu. Jak stwierdził Robert Sysik, były policjant i antyterrorysta, "jeśli prowadzący sprawę wiedziałby o tym", jak groźna jest osoba zatrzymywana ,"wysłałby tam jednostkę kontrterrorystyczną".
"Takiej sytuacji chyba w ogóle nie było w policji"
Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. 44-latek został zatrzymany w sobotę rano przez dolnośląskich funkcjonariuszy. W piątek późnym wieczorem mężczyzna zaatakował z bronią w ręku dwóch policjantów. Jak dowiedział się nasz reporter, obaj mają rany postrzałowe głowy.
Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów
Środowiska osób z niepełnosprawnościami i sojuszników są bardzo zaangażowane. Bez aktywnej walki nic takiego by się nie wydarzyło - mówiła w TVN24 Agata Sawicka, żona i opiekunka bloggera Wojtka Sawickiego, chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Para mówiła o potrzebach osób z niepełnosprawnościami i o tym, jak ważny jest dla nich projekt ustawy o asystencji osobistej. - Jest on niedoskonały, ale to krok w dobrą stronę - ocenił Sawicki.
Agata i Wojtek Sawiccy o ustawie o asystencji osobistej: krok w dobrą stronę
Aleksander Lasota był historykiem, pracował z młodzieżą. Zachorował i stracił obie nogi. Od lat jego domem jest schronisko dla bezdomnych w Sanoku. Trafiają tam mężczyźni w kryzysie bezdomności z całej Polski, chorzy, z niepełnosprawnościami. Historia każdego z nich jest inna. - Nikogo nie oceniamy. Pomagamy, bo każdy zasługuje na drugą szansę - mówi Alicja Kocyłowska prezeska Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku. Za pomoc, którą niosą od ponad trzech dekad, zostali nagrodzeni przez Agatę Kornhauser-Dudę.
"Tam nie ma zapachu bezdomności, tam jest zapach domu"
Telewizja TVN24 w listopadzie 2023 roku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym, osiągając 7,2 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. To drugi najwyższy wynik w historii. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN, a w kategorii portali stacji informacyjnych - tvn24.pl.
Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!
- Autor:
- kris/dap
- Źródło:
- TVN24 Biznes
Wielu Polaków deklaruje, że wybiera książkę na prezent pod choinkę. Chętnie sięgamy zarówno po beletrystykę, jak i biografie, reportaże, literaturę popularnonaukową czy książki historyczne. Rok 2023 obfitował w zarówno polskie, jak i zagraniczne ciekawe premiery. Co wybrać na świąteczny upominek? Podpowiadamy.
10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent
- Autor:
- AnnaZaleska
- Źródło:
- tvn24.pl
Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.