TVN24 | Polska

Marcin Zaborski w TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Tomasz PierzgalskiMarcin Zaborski

Marcin Zaborski od września dołącza do zespołu TVN24. Dziennikarz, znany z dociekliwych i niebanalnych wywiadów, w sobotnie poranki, po godzinie 9, będzie rozmawiać z politykami. "Przede mną nowe wyzwania, ale wciąż te same zasady" - mówi Marcin Zaborski. 

Pierwszą rozmowę Zaborskiego będzie można obejrzeć 4 września. Poza cotygodniowymi wywiadami dziennikarz dołączy także do prowadzących niedzielne debaty w TVN24 poświęcone sprawom społecznym i politycznym. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Poważnie traktujemy nasze nowe hasło 'Twoim prawem jest wiedzieć' i wynikające z niego zobowiązanie wobec widzów. Z radością więc witamy na naszym pokładzie jednego z najlepszych w Polsce ekspertów od wywiadów, który zadebiutuje w telewizji" - mówi Michał Samul, redaktor naczelny TVN24.

I dodaje: - Marcin przez ostatnie lata udowodnił, że jego ciekawość świata, umiejętność słuchania rozmówców i formułowania często nieoczywistych tez i pytań, czyni prowadzone przez niego wywiady wyjątkowymi. Jestem przekonany, że jego rozmowy będą mocnym punktem naszej weekendowej oferty. 

Marcin Zaborski dołącza do TVN24, wcześniej pracował w stacji RMF FM

- Przede mną nowe wyzwania, ale wciąż te same zasady. Cieszę się, że będę mógł rozmawiać z naszymi Gośćmi, przypominając im dawne obietnice, czytając ich programy polityczne - nierzadko przez nich zapomniane - i próbując pokazać, dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje. Niezależnie od tego, kto je podejmuje – mówi Marcin Zaborski. 

Marcin Zaborski przez ostatnie pięć lat pracował w stacji RMF FM, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami. Dziennikarz był także związany przez kilkanaście lat z radiową Trójką i programem "Salon polityczny Trójki". Ponadto prowadził "Cafe Historia" w TVP Historia oraz pisał artykuły do "Dziennika Gazety Prawnej" i "Newsweek - Psychologia".

Jest doktorem nauk humanistycznych, politologiem, adiunktem w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS. Zaborski jest też autorem książek: "Biuro Myśli Znalezionych", "Lato'39. Jeszcze żyjemy" oraz - wraz z Magdą Umer - "Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką". 

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Pierzgalski

Pozostałe wiadomości