Terlecki podał datę głosowania w sprawie wyboru RPO. Czy będzie dyscyplina? "Jasne"

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Terlecki o głosowaniu w sprawie RPO
Terlecki o głosowaniu w sprawie RPOTVN24
wideo 2/21
TVN24Terlecki o głosowaniu w sprawie RPO

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że 15 czerwca odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. W grze jest dwoje kandydatów - Lidia Staroń popierana przez PiS i Marcin Wiącek popierany przez opozycję.

Kluby PSL, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, koła Polska 2050 i Polskie Sprawy, a także niektórzy przedstawiciele Porozumienia poparli kandydaturę Marcina Wiącka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło Lidię Staroń, senator niezależną. Najpierw kandydatura na RPO musi być przyjęta przez Sejm, a następnie zaakceptowana przez Senat. Będzie to już piąte podejście do wyboru następcy Adama Bodnara.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Terlecki: 15 czerwca dodatkowe posiedzenie Sejmu

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS poinformował w piątek, że dodatkowe posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zajmą się wyborem RPO, odbędzie się 15 czerwca.

Terlecki: 15 czerwca dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie wyboru RPO
Terlecki: 15 czerwca dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie wyboru RPOTVN24

Pytany o podpis Jarosława Gowina, szefa koalicyjnego wobec PiS Porozumienia, pod kandydaturą Marcina Wiącka, odparł: - Na razie to są kandydatury, każdy może robić, co chce i podpisywać różne wnioski.

Dopytywany, czy w klubie PiS będzie dyscyplina przy głosowaniu nad kandydatami, skwitował: - Jasne. Podkreślił, że "nie dopuszcza takiej sytuacji, że część (klubu) będzie głosować inaczej niż inna część". - Mamy swoją kandydatkę, będziemy ją popierać - mówił.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości