Manifestacje KOD w całym kraju. "Cała Polska dziś się śmieje, zaczynamy mieć nadzieję"

"Obywatele dla demokracji"
"Obywatele dla demokracji"
tvn24
Manifestacja w Warszawie tvn24

W sobotę na ulicach wielu miast Polski odbyły się demonstracje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. W Warszawie około godziny 14 rozwiązana została pikieta przed Sejmem.

14:11

14:05

13:59

Warszawska manifestacja została rozwiązana przed czasem z powodu alarmu bombowego. Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Mariusz Mrozek poinformował, że do Centrum Powiadomienia Ratunkowego zadzwonił ktoś anonimowo z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Policja poinformowała o tym organizatora. - Rekomendacja Centralnego Biura Śledczego była taka, że nie jest konieczne przeprowadzenie ewakuacji; decyzja należała do organizatorów - powiedział Mrozek.

Organizatorzy zdecydowali o rozwiązaniu zgromadzenia, które planowano pierwotnie do godz. 15. Rozchodząc się, uczestnicy manifestacji dzielili się opłatkiem. Śpiewano kolędy, odśpiewano też hymn narodowy.

13:51

W Warszawie oficjalna część pikiety już się zakończyła. Uczestnicy wciąż się jednak nie rozeszli, śpiewają kolędy.

13:50

Kończy się również pikieta w Łodzi, ludzie powoli się rozchodzą. Jak informuje reporterka TVN24, przemówienia wygłaszali lokalni politycy, ale nie informowali, z jakiej są partii.

13:46

LUBLIN:

13:38

Roman Giertych, który aktywnie uczestniczył w zeszłotygodniowym marszu, ocenia sobotnią pikietę przed Sejmem: manifestacja super, ale przeszkadzał mi brak wypowiedzi PO, Nowoczesnej i PSL. Zaproszenie jedynie kandydatki SLD- prof. Płatek to błąd - pisze na Twitterze.

13:33

W Brukseli przed Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Manifestanci mieli ze sobą flagi Polski i UE, a także transparenty po polsku, angielsku i francusku z hasłami przeciw niszczeniu demokracji. Mimo deszczu na sobotni protest w sercu dzielnicy europejskiej przybyło więcej osób niż w poprzednim tygodniu, gdy odbywała się pierwsza demonstracja Komitetu Obrony Demokracji. - Nie negujemy wyników wyborów, w których większość zdobyło PiS, ale chcemy pokazać, że nie godzimy się na to, co robi ta partia, bo to powolne niszczenie demokracji - mówił dziennikarzom Marcin Mycielski, koordynator unijnej sekcji KOD.

13:31

Demonstracja w Poznaniu została już uznana za zakończoną. Wzięły w niej udział 4 tys. osób - taką liczbę podał reporterowi TVN24 rzecznik policji.

13:29

"Ręce precz od Trybunału" - słychać okrzyki w Gdańsku.

13:29

Warszawska manifestacja powoli się rozchodzi.

13:26

"W życiu warto być przyzwoitym" - skandują demonstranci.

13:23

Przemówienie Henryka Wujca:

"Od stanu wojennego do wolności minęło 8 lat"
"Od stanu wojennego do wolności minęło 8 lat"tvn24
13:20

Takie dane o frekwencji przedstawia wiceprezydent Warszawy Jarosław Joźwiak:

13:12

Relacje naszych internautów z manifestacji:

13:05

Przemawia Krzysztof Materna: z szacunkiem oddaliśmy władzę Jarosława Kaczyńskiego, ale nie po to, żeby nas wyzywał. My nie wyzywamy jego najbliższych. Szanujemy tych, którzy manifestowali w niedzielę. Współczujemy im, ale ich kochamy, bo to są Polacy. Pamiętajcie, że to politycy nas dzielą, ale my nie dzielimy się na biednych i bogatych, na tych z poczuciem humoru i tych, którzy mają złość na twarzy. Nie miejcie zła na twarzy, szanujemy was. Szanowny panie prezesie, jest pan przecież z inteligenckiej rodziny. Niech pan wróci do swoich korzeni. Dziękujemy, panie prezesie, dzięki panu tu jesteśmy, ale wolelibyśmy żyć w spokoju.

13:01

W Warszawie przemówienia wygłosili m.in. Monika Płatek, Henryk Wujec i Maja Komorowska.

12:49

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann uczestniczy w manifestacji w Gdańsku:

12:48

W Warszawie przemówień ciąg dalszy: - Nie chcemy, żeby marionetki znieważały najwyższe urzędy państwowe. Chcemy, żeby urząd prezydenta był sprawowany przez prezydenta wszystkich Polaków.

12:46

12:46

12:45

W Warszawie przed Sejmem przemawiają aktorzy Włodzimierz Matuszak i Karolina Nolbrzak.

12:43

Demonstracje odbywają się nie tylko w Polsce:

12:40

12:35

We Wrocławiu na demonstracji przemawia Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej i dyrektor Teatru Polskiego. "Wolność twórcza" - słychać okrzyki. - W Polsce mało osób czyta. Proponuję, żebyśmy wrócili do dobrej tradycji i zaczęli od konstytucji RP - mówi. - Nie uprawiajmy demokracji od święta, to jest codzienny obowiązek. Inaczej nam ją zabiorą. Demokracja, konstytucja, wolność - dodaje.

12:32

12:24

Agnieszka Holland: miejmy świadomość, że dwoma czy trzema weekendowymi spotkaniami nie zdołamy zmienić polityki rządzących. Dlatego musimy być wytrwali. Musimy wspierać opozycję sejmową, nawet jeśli nie ze wszystkimi jest nam po drodze. Oni liczą na to, że się zmęczymy, wypalimy, że każdy będzie się zamykał w swoim domu.

12:22

W Warszawie głos zabiera Agnieszka Holland: dzień jest dobry, bo jesteśmy razem. Nie jest dobry z powodu, dla którego tu jesteśmy. Nie myślałam, że przyjdzie nam zbierać się jeszcze raz po to, żeby bronić podstawowych wartości demokracji. PiS obiecywał coś zupełnie innego. Oczywiście nie głosowałam na PiS i nie miałam specjalnie złudzeń co do ich wartości, ale nawet moją wyobraźnię przekroczyło to, co robią. Myślę, że nawet tych, którzy na nich głosowali, oszukali.

12:18

Gadżety na manifestacji:

12:16

Na demonstracji w Warszawie wielu polityków PO:

12:15

W Warszawie przed Sejmem trwają przemówienia.

12:13

12:12

Olga Bierut z Wrocławia: jest kilkaset osób, ale cały czas przychodzą kolejne. Przyszli ludzie nie tylko z Wrocławia, ale np. z Nysy.

Olga Bierut z Wrocławia
Olga Bierut z Wrocławia tvn24
12:11

W Łodzi na Pl. Dąbrowskiego jest już około tysiąca osób. Jednocześnie odbywa się demonstracja Młodzieży Wszechpolskiej, jednak pikiety są od siebie oddzielone.

Demonstracje w całym kraju. Relacja z Łodzi
Demonstracje w całym kraju. Relacja z Łodzitvn24
12:10

Sytuację w Katowicach relacjonuje reporterka TVN24 Marta Kupiec. - Na pewno jest około 500 osób, ale cały czas pojawiają się nowe. Są osoby w każdym wieku, rodziny z dziećmi - opowiada. Uczestnikom mają być rozdawane biało-czerwone goździki, odczytany ma zostać fragment "Pana Tadeusza".

Relacja z Katowic
Relacja z Katowic tvn24
12:07

W Gdańsku jest reporter TVN24 Adam Krajewski. - Trudno ocenić dokładnie, ale jest na pewno kilkaset osób - relacjonuje. Manifestujący zebrali się na Długim Targu. Część ma ze sobą czerwone kartki. Do kogo są skierowane? - Do pana prezesa Kaczyńskiego, żeby wreszcie dał sobie spokój - wyjaśniają.

Relacja z Gdańska
Relacja z Gdańska tvn24
12:06

Kijowski: dlaczego niezawisłość Trybunału jest tak ważna? Bo wolny sędzia to wolna Polska.

12:04

"Obronimy demokrację, obronimy demokrację" - wśród takich okrzyków przemówienie rozpoczyna Mateusz Kijowski, lider KOD. - W tej chwili najbardziej zagrożonym elementem demokracji jest niezawisłość Trybunału - mówi. "Niezawisłość Trybunału, niezawisłość Trybunału" - podchwycili hasło demonstranci.

12:04

12:03

Plac przed Sejmem zapełnił się ludźmi. Pikieta już się rozpoczęła. "Damy radę, damy radę" - słychać okrzyki.

- Sprowadza mnie tu obrona prawa i konstytucji. Chyba widzimy do czego to wszystko zmierza: do zamachu stanu - wyjaśniała w rozmowie z reporterką TVN24 jedna z kobiet obecnych przed Sejmem.

"Obywatele dla demokracji"
"Obywatele dla demokracji" tvn24
12:00

W Gdańsku demonstranci mają flagi UE. Przygotowania do manifestacji podglądał reporter TVN24:

Przygotowania do manifestacji w Gdańsku
Przygotowania do manifestacji w Gdańsku tvn24
11:57

"Brak zgody na demolowanie Polski", "Chodźcie z nami, póki można" - takie transparenty można zobaczyć wśród manifestujących w Katowicach.

11:54

11:51

Kijowski: będziemy musieli się zorganizować, bo nie będziemy mogli demonstrować codziennie, ani pewnie nawet co tydzień. Na razie dynamika jest bardzo duża. Struktury powstają, chcą się wykazać, pokazać, że umieją się zorganizować. To taka próba, ale też przebudzenie.

11:49

Mateusz Kijowski, lider KOD: będziemy dzisiaj używali nowego hasła, którego wcześniej nie było: cała Polska dziś się śmieje, zaczynamy mieć nadzieję.

- Rzeczywiście zaczynamy mieć nadzieję, bo zobaczyliśmy, że jest nas wielu, zależy nam na demokracji, wolności; że jesteśmy uśmiechnięci, otwarci i nie chcemy z nikim walczyć, tylko chcemy wspólnie dbać o nasze państwo, społeczeństwo, żebyśmy się mogli wszyscy razem dobrze czuć - mówił Kijowski.

11:44

11:44

Przed rozpoczęciem marszu z reporterką TVN24 rozmawiał Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji. Poinformował, że manifestacje odbędą się w 21 miastach i wyraził nadzieję, że pojawi się więcej osób niż tydzień temu. Dzisiaj bowiem demonstrować można nie tylko w Warszawie, ale i w innych miejscach.

"Cała Polska dziś się śmieje, zaczynamy mieć nadzieję"
"Cała Polska dziś się śmieje, zaczynamy mieć nadzieję" tvn24

Sobotnia manifestacja w stolicy ma potrwać do godz. 15. - Spotkamy się w południe w Warszawie, pod Sejmem i w miastach polskich w centralnych miejscach, żeby wyrazić swój głęboki i jednoznaczny sprzeciw wobec Polski bezprawia, zamkniętej, zawłaszczanej przez jedną stronę i zamykającej się na dialog społeczny - zapowiadał na swojej stronie internetowej organizator.

Manifestacje pod hasłem "Obywatele dla demokracji" odbędą się w wielu miastach Polski. Marsze przejdą ulicami m.in. Łodzi, Poznania, Częstochowy, Lublina, a także w kilku zagranicznych stolicach.

Autor: kg / Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości

Prezydent Andrzej Duda ocenił w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung", że prezydent elekt USA Donald Trump nie zostawi Ukrainy "na lodzie". Powołując się na spotkania z Trumpem, mówił, że jego sposób myślenia "jest jak na polityka nietypowy, ale jego oceny są bardzo klarowne".

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Źródło:
PAP

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

W Kraju Zabajkalskim w Rosji w niedzielę zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wykoleiły się 42 wagony z węglem - podała Prokuratura do spraw Transportu Wschodniosyberyjskiego. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane.

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Źródło:
Interfax, tvn24.pl

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Sztuczne światło może powodować wyraźne zmiany w nocnym działaniu ekosystemu raf koralowych. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Brystolskiego. Jak przekazał jeden z autorów publikacji, sztuczne naświetlanie naraża morskie organizmy na "niespodziewane niebezpieczeństwo".

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

Źródło:
PAP, Uniwersytet Brystolski
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl