TVN24 | Polska

Dwa wypadki w jednym miejscu. Nie żyje strażak i kobieta, której próbował pomóc

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Wypadek w Makowiskach. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne (wideo z grudnia 2021 r.)
Wypadek w Makowiskach. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne (wideo z grudnia 2021 r.)Policja Pajęczno
wideo 2/2
Policja PajęcznoWypadek w Makowiskach. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne

W szpitalu zmarł 26-letni strażak ochotnik z Makowisk w województwie łódzkim. Mężczyzna razem z rodziną chciał pomóc 60-letniej kobiecie, która wpadła autem do rowu. Zanim dotarli na miejsce, wjechał w nich kolejny samochód. - Doszło do potwornego zbiegu okoliczności - mówią znajomi zmarłego strażaka.

O wypadku, do którego doszło 19 grudnia zeszłego roku, informowaliśmy na tvn24.pl niedługo po zdarzeniu. Aspirant Marcin Pawełoszek z pajęczańskiej komendy policji opowiada, że około godziny 22 przez miejscowość Makowiska przejeżdżała 60-letnia kobieta. Droga była czarna, ale - na co kobieta nie zwróciła najpewniej uwagi - była też pokryta lodem. 

- Jej auto zjechało z drogi i zatrzymało się w rowie. Kierująca opuściła pojazd i poszła do znajdujących się w pobliżu zabudowań, żeby poprosić o pomoc - mówi policjant.

Co działo się potem? Grzegorz Rogalewicz, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowiskach, mówi, że 60-latka zapukała do drzwi domu, w którym mieszkał 26-letni Piotr.

- Nie dziwię się, że od razu ruszył na pomoc. To był taki właśnie chłopak, zawsze gotowy do akcji. Strażakom pomagał już jako 11-latek. Nic dziwnego, że jak tylko skończył 18 lat, został jednym z nas - podkreśla Rogalewicz.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Poślizg

- W kierunku rozbitego auta szły cztery osoby. Oprócz potrzebującej pomocy kobiety i Piotra na miejsce szły też jego 23-letnia siostra i matka - opowiada naczelnik OSP w Makowiskach.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zanim grupa zdążyła dojść na miejsce, nadjechał kolejny samochód. Za kierownicą siedziała 19-letnia mieszkanka powiatu.

- Kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w grupę pieszych idących chodnikiem - przekazuje Pawełoszek.

Na miejscu zginęła 60-latka, która kilka chwil wcześniej prosiła miejscowych o pomoc.

Wypadek w Makowiskach. Jedna osoba nie żyje, trzy są rannepolicja Pajęczno

- Byłem w grupie, która pojechała do tego wypadku. Na miejscu zastaliśmy Piotrka i jego siostrę. Mieli tak poważne obrażenia, że na początku ich nie poznaliśmy. Ich matka była w najlepszym stanie, ale miała złamaną rękę - mówi Rogalewicz.

Przegrana walka

Piotr i jego siostra trafili w bardzo ciężkim stanie do szpitala. Po pewnym czasie stan 23-latki poprawił się (kobieta wyszła już ze szpitala), ale młody strażak był cały czas w stanie zagrożenia życia.

- Całe środowisko dopytywało o jego stan zdrowia. Modliliśmy się o niego. Każdego byłoby żal, ale serce nam pękało tym bardziej, że takie nieszczęście dotknęło młodego ojca, świetnego strażaka i po prostu bardzo dobrego człowieka - opowiada naczelnik OSP w Makowiskach.

31 grudnia ze szpitala dotarła tragiczna wiadomość o śmierci 26-letniego strażaka.

- Piotrek pracował na stacji benzynowej, kilkanaście kilometrów od domu. Czasami wracał wieczorem po kilkunastu godzinach, a w nocy rozlegał się alarm. Nigdy nie szukał wymówek, był zawsze w gotowości, chętny, by pomóc. Trudno będzie z nim się pożegnać. To jeszcze nie był jego czas - kończy Grzegorz Rogalewicz.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

"Od tragedii do tragedii"

Prokuratura Rejonowa w Pajęcznie prowadzi śledztwo w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 19-latka, która wjechała w grupę pieszych, była w momencie wypadku trzeźwa. Kobieta, jak przekazuje wójt gminy, w której mieszka, od niedawna ma prawo jazdy.

- Doszło do strasznej tragedii. Apeluję jednak, żeby poczekać na ustalenia prokuratorów w tej sprawie. W momencie wypadku panowały bardzo złe warunki atmosferyczne. Wiem, bo sam tego dnia z przerażeniem obserwowałem, jak szybko drogi w regionie zmieniały się w lodowisko - opowiada Jacek Jarząbek, wójt gminy Nowa Brzeźnica.

Wskazuje, że miejsce, w którym doszło do tragedii, jest bardzo niebezpieczne.

- W ciągu sześciu ostatnich miesięcy doszło tam do pięciu wypadków. Żyjemy od tragedii do tragedii. Samorządowcy zwracali uwagę na to już wcześniej. Nie wiem, jak należałoby poradzić sobie z tym problemem, ale z pewnością jest on bardzo realny - zaznacza samorządowiec.

***

Pogrzeb zmarłego strażaka ochotnika odbędzie się w czwartek, 6 stycznia, o godzinie 13.30.

Google Maps

Autor:bż/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja Pajęczno

Pozostałe wiadomości