TVN24 | Polska

Najpierw było zabójstwo, potem pożar, który miał zatrzeć ślady. Jest wyrok dla Łukasza P.

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
W mieszakaniu w Lubsku znaleziono zwłoki
W mieszakaniu w Lubsku znaleziono zwłokiMirek Sroka
wideo 2/2
Mirek SrokaW mieszakaniu w Lubsku znaleziono zwłoki

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał Łukasza P. na dożywocie. Mężczyzna odpowiadał za zabójstwo swojej żony. Ciało kobiety znaleźli strażacy, którzy zostali wezwani do pożaru mieszkania w Lubsku (woj. lubuskie). Ogień, by zatrzeć ślady zbrodni, miał podłożyć oskarżony. Wyrok nie jest prawomocny.

7 października 2019 roku strażacy gasili pożar w Lubsku. Ogień pojawił się w mieszkaniu na poddaszu budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście.

- Dostaliśmy zgłoszenie tuż przed godziną 15. Na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej - informował brygadier Grzegorz Lisik, rzecznik żarskiej straży pożarnej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Strażacy znaleźli ciało

Gdy strażacy weszli do płonącego mieszkania, w środku znaleźli ciało młodej kobiety. Na miejsce od razu wezwano policję i prokuraturę. Ci jednak mogli wejść do środka dopiero po zakończeniu działań strażaków. A ci walczyli z ogniem aż siedem godzin.

Jak ustalili śledczy, ciało należało do 26-latki. - Na podstawie przeprowadzonych przez prokuratora i medyka sądowego oględzin, zwłaszcza na podstawie ujawnionych na ciele kobiety obrażeń, podejrzewa się, że jej śmierć była wynikiem przestępczego działania - informował dzień po pożarze Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Wyniki sekcji zwłok kobiety potwierdziły te przypuszczenia. Ta wykazała, że kobieta zginęła w wyniku licznych ran kłutych zadanych w klatkę piersiową.

Zatrzymali męża ofiary

Prokuratura powołała biegłego, który miał ocenić, czy pożar był wynikiem podłożenia ognia w celu próby zatarcia śladów morderstwa. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali Łukasza P., męża 26-latki. Mężczyzna przyznał się wtedy do zabójstwa.

Jak podawał portal Regionalna.pl, mężczyzna miał niebieską kartę. Do zabójstwa doszło 6 października. Po zamordowaniu żony Łukasz P., by mieć alibi, miał kupić wódkę i pić ją z kolegą. Kolejnego dnia w mieszkaniu miał podłożyć ogień.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz sprowadzenia pożaru. Trafił do aresztu.

Jego proces ruszył w marcu 2021 roku. W piątek (5 listopada) Sąd Okręgowy w Zielonej Górze skazał mężczyznę na dożywocie. Wyrok nie jest prawomocny.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Mirek Sroka

Pozostałe wiadomości