TVN24 | Polska

Za zakupy zapłacił banknotem z napisem "souvenir". Grozi mu do ośmiu lat więzienia

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Lubań
61-latek płacił fałszywymi banknotami
61-latek płacił fałszywymi banknotamiPolicja Lubań
wideo 2/7
Policja Lubań61-latek płacił fałszywymi banknotami

Policjanci z Lubania (Dolnośląskie) zatrzymali mężczyznę, który za zakupy zapłacił imitacją banknotu o nominale 200 złotych. Wcześniej miał próbować wykorzystać banknot z napisem "souvenir" także w pobliskim kiosku Ruchu. Teraz 61-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia.

Dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od personelu jednego z marketów o mężczyźnie, który za zakupy zapłacił fałszywym banknotem. Kasjer zorientował się, dopiero kiedy klient się oddalił.

Awers fałszywego banknotuPolicja Lubań

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego, będący w pobliżu marketu, zatrzymali podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Jak ustalono, mężczyzna ten próbował kilka minut wcześniej zapłacić fałszywym środkiem płatniczym również w kiosku Ruchu. Banknoty zostały zabezpieczone - mówi Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, rzeczniczka lubańskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zagrożenie karą do 8 lat więzienia

Na awersie i rewersie wyraźnie zaznaczono, że banknot "nie jest środkiem płatniczym", a "souvenirem". Policja nie informuje, czy mężczyzna płacił nimi z premedytacją. - Niestety nie mogę przekazać treści złożonych przez niego wyjaśnień. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa poprzez osiągnięcie korzyści majątkowej, doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Grozi mu za to do ośmiu lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd - przekazuje Bujakiewicz-Rodzeń.

Rewers banknotuPolicja Lubań

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Lubań

Źródło zdjęcia głównego: Policja Lubań

Pozostałe wiadomości