Kwarantanna - co muszę, czego mi nie wolno, ile trwa i jaka kara grozi za jej nieprzestrzeganie

Źródło:
tvn24.pl/Fakty TVN/gov.pl
Niedzielski: będziemy mieli do czynienia z szybszym przebiegiem zachorowań, dlatego podjęliśmy możliwość skrócenia kwarantanny do siedmiu dni
Niedzielski: będziemy mieli do czynienia z szybszym przebiegiem zachorowań, dlatego podjęliśmy możliwość skrócenia kwarantanny do siedmiu dniTVN24
wideo 2/4
Niedzielski: będziemy mieli do czynienia z szybszym przebiegiem zachorowań, dlatego podjęliśmy możliwość skrócenia kwarantanny do siedmiu dniTVN24

Na kwarantannie przebywa obecnie w Polsce 619 100 osób. W ostatnim tygodniu sanepid wysyłał na nią po 100 tysięcy ludzi dziennie. Co musi wiedzieć osoba, która zostaje skierowana na kwarantannę? Jakie ma obowiązki, jakie prawa i co grozi za złamanie zasad? Oto krótki przewodnik.

Polska weszła już w piątą falę pandemii, co znajduje potwierdzenie w codziennych komunikatach resortu zdrowia. W piątek ministerstwo poinformowało o 36 665 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wraz z lawinowym przyrostem liczby osób zakażonych zwiększa się liczba tych, którzy zostają zmuszeni poddać się obowiązkowej kwarantannie. To oznacza pewne obowiązki, których trzeba przestrzegać. Ale też daje uprawnienia.

Ile czasu trwa kwarantanna?

Kwarantanna, trwająca dotąd zgodnie z przepisami 10 dni, w dniu 21 stycznia 2022 r. została skrócona do 7 dni, co ogłosił na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski. Nowe zasady wchodzą w życie od 25 stycznia 2022. Ma to związek z szybszym przebiegiem zachorowań na COVID-19 wywołanych wariantem omikron.

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19, zostają skierowane na izolację. O długości jej trwania powiadamia sanepid. Domownicy i osoby "po kontakcie" odbywają siedmiodniową kwarantannę, choć jej czas może zostać skrócony.

Kwarantanna dla domowników - kiedy zostaje nałożona i ile trwa

Kwarantannie podlega przede wszystkim ten, kto zamieszkuje razem z osobą znajdującą się na izolacji, czyli taką, u której test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. W tym przypadku kwarantanna trwa przez cały okres izolacji osoby zakażonej plus dodatkowo siedem dni po jej zakończeniu.

Z kwarantanny może zostać zwolniony domownik w pełni zaszczepiony, wcześniej jednak musi uzyskać negatywny wynik testu. Informacja o zakończeniu kwarantanny pojawia się na Internetowym Koncie Pacjenta.

Kiedy muszę odbyć kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną?

Kwarantanna nakładana jest również na osoby, które miały bliski kontakt z osobą zakażoną. Ministerstwo Zdrowia i NFZ dokładnie to precyzują. Za bezpośredni kontakt uważa się:

– sytuację, w której przebywamy twarzą w twarz z osobą chorą, w odległości mniejszej niż dwa metry, przez ponad 15 minut; – sytuację, kiedy mieliśmy bezpośredni fizyczny kontakt z osobą zakażoną lub - bez środków ochrony - z wydzielinami osoby chorej; – przebywanie w tym samym pomieszczeniu co osoba chora przez co najmniej 15 minut; – kontakt z osobą zakażoną w środku transportu.

Z kwarantanny może zostać zwolniona osoba po kontakcie, jeśli jest w pełni zaszczepiona. Fakt kontaktu należy jednak zgłosić inspekcji sanitarnej, wypełniając formularz Zgłoś kwarantannę.

Kwarantanna po podróży

Na kwarantannę można również trafić w związku z przyjazdem bądź przylotem do Polski z innego kraju. Przy wjeździe z Turcji, ze strefy Schengen bądź państwa członkowskiego Unii Europejskiej możemy zostać z niej zwolnieni, jeżeli przedstawimy certyfikat świadczący o tym, że jesteśmy w pełni zaszczepieni, będziemy mieli dokument potwierdzający, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przed przekroczeniem granicy przeszliśmy COVID-19 bądź przedstawimy nie starszy niż 48 godzin negatywny wynik testu na koronawirusa.

W przypadku przyjazdu do Polski z kraju spoza strefy Schengen - z kwarantanny może nas zwolnić tylko i wyłącznie negatywny wynik testu. W tym wypadku obowiązek przeprowadzenia testu mają również osoby zaszczepione.

Kwarantanna - kogo nie obowiązuje?

Rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące odbywania kwarantanny w Polsce określa również to, kto kwarantannie nie podlega. Kwarantannie nie podlegamy, jeżeli mieszkamy z osobą, która została na nią skierowana, ale u niej samej nie potwierdzono obecności koronawirusa. Dotyczy to np. rodziców dziecka, które jest na kwarantannie w związku z zakażeniem kolegi z klasy.

Kwarantanna nie obejmuje też osób, które zakończyły hospitalizację lub izolację z powodu zakażenia koronawirusem.

Z obowiązku odbycia kwarantanny są również zwolnione osoby, które świadczą opiekę zdrowotną chorym na COVID-19. Muszą jednak codziennie wykonywać test antygenowy przed rozpoczęciem pracy - przez co najmniej siedem dni od styczności z wirusem.

Kwarantanna - kto informuje o jej nałożeniu?

Kwarantanna zostaje nałożona automatycznie na osoby, które zostaną skierowane na test w kierunku zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2, zanim jeszcze otrzymają wynik (w przypadku testu PCR trzeba czekać około doby, przy teście antygenowym – klikanaście minut).

Inspekcja sanitarna przekazuje informacje dotyczące nałożenia kwarantanny za pomocą automatycznych powiadomień. Komunikat nadawany jest z numeru +48 22 10 43 705. Informacje dotyczące nałożonej na nas kwarantanny możemy sprawdzić również na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).

Kwarantanna - jakie zasady obowiązują?

Po przejściu na kwarantannę zmuszeni jesteśmy pozostać w domu. Miejsce jej odbywania nie musi znajdować się pod adresem, pod którym jesteśmy zameldowani. O tym, gdzie będziemy przebywać podczas kwarantanny, musimy jednak poinformować sanepid. Można w tym celu skorzystać z Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Po rozpoczęciu kwarantanny nie ma już możliwości zmiany miejsca jej odbywania, a samodzielne opuszczenie zgłoszonej przez nas lokalizacji oznacza złamanie zasad.

Podczas przebywania na kwarantannie nie możemy wychodzić z domu. Jeżeli poczujemy się gorzej, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z lekarzem pierwszego kontaktu. Zobligowani jesteśmy do współpracy ze wszelkimi organami (sanepid, policja, pracownicy ochrony zdrowia), które będą kontrolowały nas podczas przebywania na kwarantannie.

Kwarantanna domowa - obowiązkowa aplikacja

Osoby skierowane na kwarantannę muszą również na swoich telefonach zainstalować specjalną aplikację o nazwie "Kwarantanna domowa". Pobrać ją można zarówno w sklepie App Store, jak i w Google Play. Zwolnione z tego obowiązku są tylko osoby niewidzące lub niedowidzące oraz ci, którzy złożyli odpowiednim służbom oświadczenie, że nie są abonentami bądź użytkownikami sieci komórkowej lub nie posiadają sprzętu, który by pozwalał na obsługę aplikacji. Korzystanie z aplikacji nie dotyczy osób, które przebywają na izolacji.

W przypadku, kiedy odbywanie kwarantanny uniemożliwia nam codzienne funkcjonowanie, należy skontaktować się z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej. Możemy z niego otrzymać wsparcie - choćby w robieniu codziennych zakupów. Osoby, które zaobserwują problemy ze swoim zdrowiem psychicznym, mogą uzyskać pomoc, dzwoniąc na numer całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego - 800 100 102.

Jaka kara za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Na osobę, która nie przestrzega zasad kwarantanny, może zostać nałożona kara w wysokości do 30 tysięcy złotych. Wysokość kary rozpatrywana jest w każdym przypadku indywidualnie.

Kwarantanna a świadczenia pieniężne

Osoba poddana kwarantannie ma prawo do wypłaty wynagrodzenia bądź zasiłku chorobowego. Informacja o tym, że musieliśmy się jej poddać, jest przekazywana do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Następnie ZUS udostępnia zgromadzone dane pracodawcom na profilu PUE ZUS. Informacja o przebytej przez nas kwarantannie, która zostanie wprowadzona do systemu, jest podstawą do wypłaty świadczenia za okres, w którym nie mogliśmy być w pracy.

Świadczenie pieniężne przysługuje osobie skierowanej na kwarantannę w związku z podleganiem pod ubezpieczenie chorobowe. W przypadku gdy nie skontaktowała się z nami Państwowa Inspekcja Sanitarna, a kwarantannę odbywaliśmy z powodu uzyskania pozytywnego testu przez osobę, z którą razem mieszkamy, trzeba złożyć specjalne oświadczenie. Muszą się w nim znaleźć następujące informacje:

1) Imię, nazwisko i PESEL (jeżeli go posiada) osoby, która ubiega się o świadczenie.

2) Data rozpoczęcia kwarantanny, czyli dzień, w którym u naszego współlokatora potwierdzono zakażenie koronawirusem.

3) Data zakończenia kwarantanny, która kończy się siedem dni po zakończeniu izolacji osoby zakażonej.

4) Imię, nazwisko i PESEL (jeżeli go posiada) osoby zakażonej i informacje o dniu rozpoczęcia i zakończenia jej izolacji.

Osoba, która ubiega się o zasiłek opiekuńczy w związku z opiekowaniem się inną osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, powinna złożyć specjalne oświadczenie o konieczności sprawowania takiej opieki.

W celu uzyskania bezpośrednich informacji dotyczących kwarantanny należy skontaktować się z całodobową infolinią inspekcji sanitarnej - +48 22 25 00 115.

Autorka/Autor:kkow//az

Źródło: tvn24.pl/Fakty TVN/gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pracownik stacji paliw w Markach został poszkodowany w trakcie napadu. Policja poszukuje sprawcy tego zdarzenia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna został zaatakowany ostrym narzędziem.

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Nasza gospodarka przygotowuje się do kolejnych sankcji po objęciu władzy przez Donalda Trumpa - przekazał prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. W przemówieniu zaznaczył, że kończący się rok był "jednym z najgorszych w ostatnim dziesięcioleciu".

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

Źródło:
PAP

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl