Ciało mężczyzny znalezione w strefie objętej stanem wyjątkowym

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Rzeczniczka Straży Granicznej o zwłokach w pobliżu miejscowości Kuścińce
Rzeczniczka Straży Granicznej o zwłokach w pobliżu miejscowości KuścińceTVN24
wideo 2/7
TVN24Rzeczniczka Straży Granicznej potwierdza, że w pobliżu miejscowości Kuścińce znaleziono ciało mężczyzny

Straż Graniczna poinformowała policję o tym, że w pobliżu miejscowości Kuścińce (województwo podlaskie) znaleziono ciało mężczyzny. Miejscowość ta leży w strefie objętej stanem wyjątkowym. Na razie służby nie podają, kim był zmarły.

Dzisiaj po godzinie 9 funkcjonariusze Straży Granicznej powiadomili podlaską policję o odnalezieniu pod Kuścińcami w gminie Kuźnica (powiat sokólski) ciała mężczyzny. Miejscowość ta leży w strefie objętej stanem wyjątkowym.

- Obecnie trwają, prowadzone pod nadzorem prokuratora, czynności procesowe i identyfikacyjne – mówi podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Straż Graniczna potwierdza znalezienie ciała

Znalezienie ciała mężczyzny potwierdza przed kamerą TVN24 ppor. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej. - Czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratura - zaznacza Michalska.

Marta Abramczyk-Dzikiewicz, reporterka TVN24, dopytywała rzeczniczkę podlaskiej Straży Granicznej, czy służby potwierdzają, że mężczyzna był cudzoziemcem. W odpowiedzi usłyszała jednak, że na miejscu wciąż trwają czynności policji i identyfikacja zwłok.

To kolejny taki przypadek. W połowie października w strefie stanu wyjątkowego - w okolicach Klimówki - załoga policyjnego śmigłowca znalazła ciało 24-letniego Syryjczyka

W środę z Bugu wyłowiono ciało 19-letniego Syryjczyka, który próbował przepłynąć rzekę po tym, jak miał zostać do niej wepchnięty przez białoruskie służby.

Stan wyjątkowy na wschodniej granicy

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy trwa. Tylko w czwartek informowaliśmy m.in. o grupie 29 migrantów, w tym 16 dzieci, która została znaleziona w nocy z środy na czwartek przez aktywistów w okolicach Białowieży.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Od 2 września na pasie przygranicznym obowiązuje stan wyjątkowy. Nie mają tam wstępu między innymi dziennikarze i aktywiści z organizacji pozarządowych. Wszystkie dostępne informacje pochodzą od Straży Granicznej i przedstawicieli władzy. Stan wyjątkowy, początkowo wprowadzony na 30 dni, został przedłużony od 1 października o następne 60 dni. Według rządzących kryzys migracyjny na granicy jest spowodowany przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Działania Białorusi nazywają "wojną hybrydową wobec Polski".  

Stan wyjątkowy na wschodniej granicyPAP
Ciało mężczyzny zostało znalezione w pobliżu miejscowości Kuścińce w powiecie sokólskim

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości