Kryzys na granicy z Białorusią. Przemytnicy zatrzymani przez policję na Podlasiu

Autor:
mjz/adso
Źródło:
PAP
Dwaj Syryjczycy znalezieni 40 km od granicy
Dwaj Syryjczycy znalezieni 40 km od granicyTVN24
wideo 2/21
TVN24Dwaj Syryjczycy znalezieni 40 km od granicy

Policja na Podlasiu zatrzymała czterech przemytników przewożących migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Polski. W regionie sąsiadującym bezpośrednio z Białorusią "kurierzy" z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec i Ukrainy przewozili w samochodach w sumie 33 osoby. Straż Graniczna w komunikacie poinformowała, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli drogowych w miejscowościach Wiercień, Kleszczele, Narew i Bielsk Podlaski - podał zespół prasowy podlaskiej policji w porannym, poniedziałkowym komunikacie.

Obywatel Wielkiej Brytanii, zatrzymany do kontroli w miejscowości Wiercień, przewoził w aucie ośmiu Irakijczyków. Policjanci z Olsztyna zatrzymali do kontroli toyotę, którą kierował obywatel Szwecji przewożący dziesięciu Irakijczyków. Także Irakijczyków przewoził zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z Krakowa kierowca volkswagena. Obywatel Niemiec przewoził w aucie dziewięć osób. Policjanci z Katowic zatrzymali w Kleszczelach do kontroli forda, którym kierował obywatel Ukrainy. - Na tego kierowcę czekały osoby w miejscu, skąd miał je odebrać - podała policja. Miał przewieźć sześciu Irakijczyków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dotychczas, od początku kryzysu przy polsko-białoruskiej granicy, policja w województwie podlaskim zatrzymała ponad 260 osób w związku z pomocnictwem przy przekraczaniu granicy.

Ostatniej doby odnotowano 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Wobec 39 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Od 2 września, w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Do strefy nim objętej nie mają dostępu dziennikarze. Relacjonując wydarzenia na granicy, media mogą korzystać niemal wyłącznie z oficjalnych rządowych nagrań i informacji.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez rząd w pasie przygranicznym po białoruskiej stronie granicy z Polską przebywa obecnie od 2 do 4 tysięcy migrantów, regularnie dochodzi do prób siłowego przekroczenia granicy oraz prowokacji ze strony służb białoruskich.

Autor:mjz/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości