Wojewoda dolnośląski: wzywajcie karetki wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia

Autor:
pqv/kab
Źródło:
PAP
Policjanci apelują o przestrzeganie ograniczeń. Prowadzący działalność mówią o swojej trudnej sytuacji
Policjanci apelują o przestrzeganie ograniczeń. Prowadzący działalność mówią o swojej trudnej sytuacjiTVN24
wideo 2/9
TVN24Policjanci apelują o przestrzeganie ograniczeń. Prowadzący działalność mówią o swojej trudnej sytuacji

Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski zwrócił się do mieszkańców "o wzywanie karetek wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia". Apel zamieścił w mediach społecznościowych. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną liczba łóżek covidowych na Dolnym Śląsku ma zostać zwiększona do około trzech tysięcy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Mając na względzie trudną sytuację epidemiologiczną oraz z uwagi na bardzo duże obciążenie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w województwie dolnośląskim, zwracam się do Państwa z apelem o wzywanie karetek wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia" - brzmi wpis Obremskiego.

Brak personelu

Podczas sobotniej konferencji prasowej dotyczącej aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie wojewoda poinformował, że liczba łóżek covidowych na Dolnym Śląsku zostanie zwiększona do około trzech tysięcy.

Zaznaczył wtedy, że znaczne wzrosty zakażeń notowane są obecnie w więcej niż połowie powiatów. - W części z nich, gdzie mieliśmy największą liczbę zakażeń, zaczynamy obserwować tendencję malejącą. Dotyczy to Kamiennej Góry, Kłodzka oraz powiatu strzelińskiego. Ale na tym jest koniec dobrych wiadomości, ponieważ wzrosty zakażeń mamy w dużych aglomeracjach, czyli we Wrocławiu, powiecie wrocławskim, Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim - mówił.

Obremski dodał przy tym, że największym problemem nie jest obecnie dostępność respiratorów, ale brak personelu potrzebnego do ich obsługi.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 253 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego 2207 potwierdzono na Dolnym Śląsku. 

Autor:pqv/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości