Mariusz Kamiński na kwarantannie

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP
26 października: 10 241 nowych przypadków zakażeń, 45 osób zmarłoTVN24
wideo 2/35
TVN2426 października: 10 241 nowych przypadków zakażeń, 45 osób zmarło

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym od 23 października przebywa na kwarantannie. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Jak przekazał we wtorek w komunikacie minister spraw wewnętrznych i administracji, w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem, po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym, od 23 października przebywa na kwarantannie.

"Wszystkie obowiązki służbowe wykonuję zdalnie, pozostając w stałym kontakcie z pozostałymi członkami kierownictwa MSWiA i komendantami podległych mi służb. W czwartek wykonam test w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, aby upewnić się, że mogę powrócić do pracy w trybie stacjonarnym" - poinformował we wtorek rano Mariusz Kamiński.

Zakażony prezydent i szef MON

W niedzielę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że jest zakażony koronawirusem. "Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni" - napisał Błaszczak. 19 października szef MON został po raz drugi skierowany na kwarantannę.

Zakażony jest również prezydent Andrzej Duda. Informację o tym przekazał w sobotę rano jego rzecznik Błażej Spychalski, który tego dnia udał się na kwarantannę. W poniedziałek sam Spychalski przekazał, że jest zakażony, a przebieg choroby jest objawowy.

Autor:js/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz Kamiński/PAP

Tagi:
Raporty: