"Regiony podwyższonego ryzyka". Minister: patrzymy bardzo na to, jak wygląda wskaźnik wyszczepienia

Autor:
pp
Źródło:
PAP
Niedzielski: poziom wyszczepienia w regionach może być brany pod uwagę przy wprowadzaniu obostrzeń
Niedzielski: poziom wyszczepienia w regionach może być brany pod uwagę przy wprowadzaniu obostrzeńTVN24
wideo 2/23
TVN24Niedzielski: poziom wyszczepienia w regionach może być brany pod uwagę przy wprowadzaniu obostrzeń

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli dojdzie do "przyspieszenia pandemicznego", to poziom wyszczepienia w danym regionie będzie brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o ewentualnych dodatkowych ograniczeniach i środkach bezpieczeństwa w województwie.

- Patrzymy bardzo na to, jak wygląda wskaźnik wyszczepienia w poszczególnych regionach - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że we wtorek rano podczas spotkania zespołu kryzysowego dyskutowano o tym, że do tej pory mapa obostrzeń była oparta "przede wszystkim na liczbie nowych zakażeń, na ewentualności obciążenia infrastruktury szpitalnej". - Na pewno w tej chwili takim parametrem, który będziemy dodatkowo rozpatrywali, będzie poziom wyszczepienia - przyznał podczas wtorkowej konferencji prasowej.

OGLĄDAJ W TVN24 GO CAŁĄ KONFERENCJĘ PREMIERA MORAWIECKIEGO I MINISTRA NIEDZIELSKIEGO

"Poziom wyszczepienia będzie brany pod uwagę"

Niedzielski stwierdził, że bardzo dużą zaletą stosowania tego parametru jest to, że pozwala on działać prewencyjnie. - Nie w reakcji na zwiększoną liczbę zakażeń, tylko w sytuacji, kiedy widzimy, że to wyszczepienie jest niskie, taki region na pewno identyfikowany jest jako region podwyższonego ryzyka - powiedział szef MZ.

Dzienna liczba szczepień w województwach na 10 tys. mieszkańców (29.06.2021)gov.pl

- Na razie jesteśmy w sytuacji stosunkowo komfortowej, liczba zakażeń oczywiście jest mała, ale na pewno jeśli dojdziemy do pewnego przyspieszenia pandemicznego, to poziom wyszczepienia będzie brany pod uwagę - powiedział Niedzielski. 

Autor:pp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości