Co z obostrzeniami na 1 listopada? Minister zdrowia odpowiada

Autor:
ft/adso
Źródło:
TVN24
Adam Niedzielski o obostrzeniach na 1 listopadaTVN24
wideo 2/21
TVN24Adam Niedzielski o obostrzeniach na 1 listopada

Czy będą obostrzenia w okresie Wszystkich Świętych? O to był pytany w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Ta sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy z dnia na dzień podjąć decyzję, to była sytuacja zupełnie ekstraordynaryjna. W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie – zaznaczył, mówiąc o 1 listopada.

Minister Adam Niedzielski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Szef resortu zdrowia wystąpił później na konferencji prasowej. Był pytany między innymi o to, czy przewidywane są obostrzenia w okresie Wszystkich Świętych, a więc na 1 listopada.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów. Ta sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy z dnia na dzień podjąć decyzję, to była sytuacja zupełnie ekstraordynaryjna. W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni – powiedział.

Jak dodał, mówiąc o lepszym przygotowaniu, "nie ma tylko na myśli tego, że już blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że w zasadzie na poziomie każdego województwa mamy przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury i w zależności od tego, jak będzie regionalnie wyglądało tempo wzrostu zakażeń, to będą podejmowane decyzje". - Od tej strony nasze zabezpieczanie organizacyjne, ale też zdrowotne, wydaje się takim elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji – zaznaczył.

Autor:ft/adso

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości