TVN24 | Polska

Ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Minister zdrowia o rehabilitacji postcovidowej
Minister zdrowia o rehabilitacji postcovidowej TVN24
wideo 2/3
TVN24Minister zdrowia o rehabilitacji postcovidowej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło dotąd do programu rehabilitacji postcovidowej, prowadzonej w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.

Na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego NFZ przygotował program rehabilitacji po COVID-19, realizowany m.in. w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym. "Już ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej (w trybie stacjonarnym i leczeniu uzdrowiskowym)" – przekazało w środę na Twitterze ministerstwo.

Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Świadczenia rehabilitacji pocovidowej są realizowane na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z COVID-19.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

NFZ prezentuje wykaz placówek

Na stronach oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są wykazy placówek świadczących taką rehabilitację. Dane tam zawarte, jak zaznacza NFZ, są stale aktualizowane.

Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu i tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości