TVN24 | Polska

Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y do osób, które przyjęły dawkę przypominającą

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kg
Źródło:
PAP
Niedzielski: najbardziej czarne scenariusze to liczby powyżej 100 tysięcy zakażeń dziennie, które są przerażające
Niedzielski: najbardziej czarne scenariusze to liczby powyżej 100 tysięcy zakażeń dziennie, które są przerażająceTVN24
wideo 2/8
TVN24Niedzielski: najbardziej czarne scenariusze to liczby powyżej 100 tysięcy zakażeń dziennie, które są przerażające

We wtorek ponad siedem milionów osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19, dostanie SMS z Ministerstwa Zdrowia – podał resort zdrowia.

"Dziś od godziny 9.00 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób" – podał resort.

"Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov" – brzmi wiadomość.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi na rządowej stronie do wtorku dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 podano łącznie 7 673 435 razy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że resort stara się "w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia". - W kontekście nadchodzącej fali omikronu dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa – stwierdził Niedzielski.

Dawka przypominająca

Resort przypomniał także, że w poniedziałek Centrum E-Zdrowia wysłało pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Ministerstwo zwróciło w wiadomościach tekstowych ponad 240 tysięcy osobom uwagę na istotę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

Ministerstwo Zdrowia podało, że nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego i każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

Autor:mjz/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości