Przekroczyliśmy milion zakażeń

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskim
Nagły wzrost liczby zakażonych brytyjskim wariantem koronawirusa w regionie paryskimTVN24
wideo 2/35
Koronawirus w Europie

Resort zdrowia poinformował w środę o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To oznacza, że Polska jako trzynasty kraj na świecie przekroczyła barierę miliona potwierdzonych infekcji.

Kraje, które przekroczyły granicę miliona zakażeń to: Stany Zjednoczone, Indie, Brazylia, Rosja, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Argentyna, Kolumbia, Meksyk i Niemcy. Teraz - jako trzynaste państwo na świecie - dołącza do nich Polska.

Państwa, w których liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła miliontvn24.pl

W środę resort zdrowia przekazał informację o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie w naszym kraju od początku epidemii zakażenie stwierdzono u 1 013 747 osób, spośród których 18 208 zmarło.

Koronawirus w Polsce

Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowano w Polsce 4 marca u mężczyzny w wieku 66 lat. 20 marca wyszedł ze szpitala. 20 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu epidemii.

W marcu i kwietniu wprowadzono wiele restrykcji dotyczących życia społecznego i gospodarki. Przez pewnien czas było to niemal całkowite zamrożenie gospodarki, czyli lockdown. Potem, wraz ze zbliżającym się latem, restrykcje były stopniowo łagodzone, a premier mówił nawet na początku lipca o tym, że "wirus jest w odwrocie".

Jednak na początku października oświadczył, że "dotarła do nas druga fala" koronawirusa. W związku z tym stopniowo w Polsce wprowadzano kolejne restrykcje, początkowo różnicując je w zależności od podziału na strefy żółte i czerwone.

Koronawirus na świecie

2 grudnia liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie wyniosła ponad 64,2 miliona. Na COVID-19 zmarło ponad 1,4 miliona chorych, a ponad 44,5 miliona pacjentów uważa się za wyleczonych.

Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości