Marsz Żywych przełożony z powodu koronawirusa

Autor:
ads//now//kwoj
Źródło:
tvn24.pl
W poniedziałek potwierdzono łącznie pięć nowych przypadków
W poniedziałek potwierdzono łącznie pięć nowych przypadkówTVN24
wideo 2/21
TVN24W poniedziałek potwierdzono łącznie pięć nowych przypadków

Tegoroczny Marsz Żywych został przełożony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformował organizator wydarzenia.

W Polsce potwierdzono 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.

"Po konsultacjach z organami do spraw zdrowia i władzami, z ciężkim sercem informuję, że jesteśmy zmuszeni przełożyć tegoroczny Marsz Żywych w Polsce" - napisał w oświadczeniu przewodniczący organizacji Marsz Żywych Szumel Rosenman. Marsz miał się odbyć 21 kwietnia. Organizator zapewnia, że czyni starania, by marsz odbył się jeszcze w tym roku.

"Nasze główne obawy są związane ze zdrowiem uczestników i ocalałych z Holokaustu, którzy do nich dołączą" - czytamy w oświadczeniu.

W związku z przesunięciem marszu organizator zainauguruje kampanię "Nigdy znaczy nigdy", która będzie zachęcała młodzież do walki z antysemityzmem i rasizmem.

Marsz Żywych

Marsz Żywych to projekt edukacyjny, pod auspicjami którego Żydzi z różnych krajów, głównie uczniowie i studenci, odwiedzają miejsca zagłady stworzone przez Niemców podczas wojny na okupowanych ziemiach polskich. Poznają także historię Żydów w Polsce, spotykają się z rówieśnikami i polskimi sprawiedliwymi wśród narodów świata.

Marsz odbywa się na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Maszerują w nim uczestnicy z kilkudziesięciu krajów.

Marsze organizowane są od 1988 r. Przypadają tradycyjnie w Dniu Pamięci o Zagładzie (Jom HaSzoa), którego data związana jest z powstaniem w getcie warszawskim.

Autor:ads//now//kwoj

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości